Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2743
 

"Birkaç Mehmet öldü diye meclisi toplayamayız" diyen Parti Genel Başkan Yardımcısı...

"Birkaç Mehmet öldü diye meclisi toplayamayız" diyen Parti Genel Başkan Yardımcısı...
 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ne söylese haklı…

Bu ülke bunu fazlasıyla hak ediyor…

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP'nin TBMM'nin toplanmasına yönelik çalışmalarını eleştirirken, ''Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız'' ifadesini kullandı.

Kullanabilir!

Ne olacak?

Zamanında onun Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da şehitler için “Kelle” dememiş miydi?

Ya askerlik için söyledikleri?

Ne demişti?

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir.”

Haklılar!..

Halk bu tür söylemleri seviyor!

Özellikle çocukları “yan gelip yatarken” şehit olan garibanlar ve aileleri bu iktidarı çok seviyorlar…

Biz gelelim asıl konumuza: Habertürk'e konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP'nin terör olayları nedeniyle Meclis'in olağanüstü toplanması girişimini şöyle değerlendirdi:

“Özellikle PKK'nın oluşturduğu bir gündemin peşine takılarak TBMM'yi toplantıya çağırmanın ne kadar çok yanlış olduğu, kanaatimizi biraz daha pekiştiriyor. Bu gelişmeden (CHP Milletvekili Aygün'ün kaçırılması) sonra Ak Parti tavrında değişiklik yapmayacaktır.

- TBMM, CHP'nin çağrısı üzerine toplanacaktır ancak Ak Parti grubu orada olmayacaktır. Hükümet işinin başındadır ve terörle mücadele etmektedir. Şemdinli'deki operasyonlar esnasında CHP bir manada PKK'nın propagandasına ve emellerine hizmet edercesine Türkiye'de olağanüstü bir durum varmış gibi panik havası yaratmıştır.

- Bizim ilk günden itibaren tepkimiz aynıdır. Biz bu toplantıya katılmayacağız. Çünkü terörle mücadeleyle ilgili yasal bir alt yapı boşluğu mu var, TBMM toplanıp yeni bir kanun mu çıkaracak?

- Gerekli olursa Meclis tabii ki toplanabilir ama PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet'i şehit etti diye örgütün her gün Türkiye'nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz. Bizim hassasiyetimiz budur.”

Askerde şehit olanlar, onlar için birkaç Mehmet!

Meclisi toplantıya çağırmak ise PKK terör örgütüne destek!

İyi hoş güzel de.. PKK’nın temsilcileri zaten mecliste değiller mi?

PKK ile saman altından su yürütüp “Oslo”da görüşenler kimin temsilcisi?

AKP’de söylenen her sözün halk üzerinde olumlu etkisi olacağı savı iyice belleklere yerleşmiş.

Halka ne kadar küfür edersen, yalan söylersen, aşağılarsan halk seni o kadar sever…

Dini siyasete alet edip, şehitleri aşağılamak bu günlerde moda!

PKK’nın bombaları patlatması, birkaç Mehmet’in ölmesi ülke gündemini asla meşgul etmez! Ülke gündemini AKP belirlediği için sanal gündemlere itibar etmeyiniz!

Örneğin CHP milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılması, ülke gündemini meşgul edecek bir eylem değildir. Bu bir provokasyondur!

Bu ülkenin ölen birkaç Mehmet’lerden daha önemli işleri vardır! Örneğin; terörle mücadele etmek(!)(Nasıl mücadele ise, hala Mehmet’ler ölüyor!) Örneğin; “Dindar ve Kindar” gençlik yetiştirmek gibi…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bloğunuzu okudum. Elinize sağlık. Ona ben bir ad koydum. "BİRKAÇ HÜSEYİN"! Bir zamanlar ANAP da böyle idi. Ama bir şekilde balon sönüverdi. Bunların da olacağı bu. AKP hızlı tırmandı, zirveye ulaştı. Ancak zirvenin yüksekliği kendilerinin başını döndürüyor. Düşüş ani ve sert olur. Halkın dini duygularını müthiş sömürüyorlar. Bu dünya tamam da ahiretlerini bilmiyorum. Saygılarımla.

nazmi acar 
 18.08.2012 15:39
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Çok güzel bir ad. Selamlar, saygılar...  30.08.2012 12:50
 

Meclis tatil yapıyor rahatsız etmeyin lütfen. Şunun şurasında bir kaç Mehmet'in lafı mı olur? Vekilim dinlenecek, eğlenecek,güzellerle fotoğraflanacak. Böyle muhabbetin ortasında gelin çalışın, vatan elden gidiyor demenin ne mantığı var şimdi?...Ölen ölür kalan sağlar bizimdir. Hem tabanları da ha bire asker yetiştirmek için çalışıyor muhteremlere...Siz de durup durup neler yazıyorsunuz, olmaz ki...:)Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 14.08.2012 11:33
Cevap :
Merhaba Ayşegül Hanım. Aklın yolu birmiş. Bu ülke insanı kendini asker doğar sanıyor ve ölüyor. Ülkenin zenginleri ise har vurup harman savuruyor. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  14.08.2012 15:15
 

Terörle mücadelenin yeri terör bölgesidir. Hepsini oraya, ordunun başına, Mehmet'ciğin önüne siper olmaya davet ediyoruz. Tıpkı Çanakkale'de Gazi Mustafa Kemal'in yaptığı gibi. Madem terörle müdadele ediyorlar, cepheye gitsinler. TBMM'ye gelmesinler.

Ayrıntıda gezinmek 
 13.08.2012 23:25
Cevap :
Merhaba Hemşerim. Onların ağzı sadece laf yapıyor. İcraat 0! Selamlar...  14.08.2012 10:40
 

Nasıl ki IRA ve ETA siyasal hamlelerle bitti ki onların döneminde de binlerce masum insan hayatını kaybetti, PKK sorunu da mutlaka bitecektir. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 13.08.2012 20:31
Cevap :
Merhaba Ata Kemal Bey. Uzun zamandan beri gözükmüyordunuz. Her halde yurt dışında diye düşündüm. Terör elbette bir gün biter. Amaç bu dönemi en az can ve mal kaybı ile kapatabilmek. Bizimkisi biraz uzun ve kanlı oluyor. Selamlar...  14.08.2012 10:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3009
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster