Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
597
 

ABD Müttefikliğini Gösterdi, Afrin Harekâtına “Yeşil Işık” Yaktı!

ABD Müttefikliğini Gösterdi, Afrin Harekâtına “Yeşil Işık” Yaktı!
 

Amerika Birleşik Devletleri’nin hem Suriye’deki, hem de Pentagon’daki yetkilileri, “biz Afrin’deki YPG’yi desteklemiyoruz” dedi. Orayla işimiz yok, girebilir, harekât yapabilirsiniz demek istediler.

Aynı saatlerde, Kanada’daki, “Kuzey Kore Zirvesi”nde, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun “ABD, Suriye’de 30 bin kişilik ordu kuruyor” haberlerinden duyduğu rahatsızlığı iletmesi üzerine; ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, “medyada çıkan her habere inanmayın" dedi.

Nitekim dün (17/01/17) ABD'den, "orada ordu kurmuyoruz, mültecilerin kolay dönmesi için bir yapı oluşturuyoruz” açıklaması geldi.

Her iki açıklama da güzel! İçimizi rahatlatıyor! Amerika’nın dost ve müttefikliğine duyduğumuz endişeleri gideriyor! Sağ olsunlar, var olsunlar, dost ve müttefik kalsınlar!

Dost ve müttefik dediğin böyle olur! Dostunun önüne taş koymaz, yolundaki taşları kaldırır.

Bu açıklamalarıyla ABD Türkiye’nin Afrin önündeki engelleri kaldırmış, medyanın tabiriyle, “yeşil ışık” yakmış oldu.

“Yeşil ışık” yandığına göre, hemen dalmalı Afrin’e!

Eee, orada “Rusya var” diyorlar…

İyi ya, işte, onunla papaz olursunuz!

Ne güzel “yeşil ışık”!

Sen burada Rusya’yla cebelleş … Güç-bela düzelttiğin ilişkileri bir kere daha berhava et… Amerika da Fırat’ın doğusunda rahat rahat at oynatsın… Üsler kursun, ordular kursun, hatta devlet kursun!

Bir “yeşil ışık”la kaç kuş, sayabildiniz mi?

Büyük devlet dediğin böyle olmalı… Tek kuşa taş atmamalı… Bir taşla ne kuşlar vurmalı…

x   x   x

BÜYÜK YAZAR DA BÖYLE OLMALI

O, artık Türkiye’nin en büyük yazarı! Haber kaynakları devletin zirveleri… Satırları, Cumhurbaşkanı’ndan, Başbakan’dan, Genelkurmay Başkanı’ndan direkt aldığı “bilgiler”le dolu…  

Afrin “Harekât planı”nı öyle bir açıklıyor ki bütün dünya, bu arada terör örgütü de her şeyi, bütün ayrıntılarıyla öğrenirken; bir sayfalık yazısının başında söyledikleri ortada söylediklerini, sonunda söyledikleri de ortadakileri tutmuyor.

Budur, abicim, büyük yazarlık!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kastettiğiniz yazarı merak ettim.Selamlar.

Kerim Korkut 
 20.01.2018 15:41
 

Merhaba İsmail Bey...--11 Temmuz 2017'de(yani 6 ay önce), "Türkiye, AFRİN'e müdahale etmeli midir?" başlığı ile bir blog yazmıştım. Bu blogda, ABD'nin ilk amacının hem Irak'ın hem de Suriye'nin kuzeyinde bir Kürt bölgesi(devleti diyelim) oluşturmak ve Musul petrolünü, Akdeniz'e akıtacak bir petrol koridoru("Kürt Koridoru" da denebilir) oluşturmaktı... Ancak, Türkiye'nin buna karşı çıkması ve ardından, "Fırat Kalkanı Operasyonu"nu başlatması, ABD'nin bu isteğini kursağında bıraktı. Bu nedenle de, bu "petrol koridorunu" daha güneyde oluşturmayı düşündü ve "Rakka Operasyonu"nu başlattı...Artık, ABD için Afrin'in fazla önemi kalmamıştı. Bunun içn de Türkiye'ye Afrin'e müdahale etmeden "biraz beklemesi" mesajını vermeye çalıştı. Bu mesajı bizim medyada bulamazsınız. Ama,internet araştırmasına meraklı olanlar, bu mesajın ne anlama geldiğini kolayca bulabilirle--Yazdıklarım aynen böyle. Ama Türkiye bu mesajı görmedi. Kalkan operasyonunda bu işi bitebilirdi.Yani,yeşil ışık 6 ay önce yakılmıştı

cdenizkent 
 18.01.2018 15:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4880
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1185
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster