Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '17

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
602
 

Ahh Şu Nankör Kocalar

Ahh Şu Nankör Kocalar
 

“Ay valla öldüm meraktan Buse'cim, neden buluştuk alelacele?”

“Boğulacak gibiyim çünkü Arzu! İçime ata ata yaşlandım valla!”

“Ne o, Mert’le mi sorunlarınız var?”

“Bırak Allah aşkına, ona da çok sinirleniyorum zaten. Evlenmeden önce dakika başı beni sevdiğini söylerdi, şimdi, ‘Akşama yemekte ne var?’ diyor.”

“Benimki farklı mı sanki, hepsi aynı bunların!”

“Yani bir adam bu kadar mı değişir! Bana -yağlarla- yumuşacık masajlar yapan, sevgi dolu isimler takan adam gitti; yerine, arabasını itinayla yıkayıp cilalayan bir adam geldi.”

“Arabasının kapısına derin bir çizik atasın, camlarını kırasın geliyor mu?”

“Yoo, arabasıyla birlikte denize itesim var! Evlendiğim o romantik adamı tanıyamıyorum: Hep dekolte giyinmemi isterdi. Evde çıplak dolansam kendimizi yatakta bulurduk! Şimdiyse oturmuş, TV'de güreş müsabakaları izliyor.”

“İyi ya, güreş sen de işte; devamlı tuş ol, hoşuna gitsin!”

“Güreş pozisyonuna bir geçebilsek! Yok, ben yaptım bir yerde hata da nerede! İnanır mısın, kumsalda -ay ışığı altında- sımsıkı sarılıp şiirler okuyan bir adamdı o. Tamam yine sarılıyor da futbol konuşuyoruz artık!"

“Hah-haa, gerçekten mi, bu anlattığın gerçekten Mert mi; nasıl geldi bu hale?”

“Belki de hep böyleydi de ben göremedim! Flört ederken, gün içinde devamlı arar motive ederdi. Akşam da yorgunluk bilmez çılgınca sevişirdik. Şimdi bizim yatak Ölü Deniz’e döndü, beyimizin tüm ilgi ve desteği tuttuğu takıma.”

“Yani, kocanı tanımasam dediklerine inanırdım da şu an hayretler içerisindeyim!”

“Ben onu aşkla severken, mutlu etmek için var gücümle çırpınırken geçen gün ne yapsa beğenirsin: Sen gizlice al benim telefonumu ve sevgilime Face’te -benim adıma- arkadaşlık isteği gönder! Şaşırmış tabii o da, görünmeyiz çünkü sosyal medyada! Valla nankör şu kocalarımız şekerim, hiç değerimizi bilmiyorlar!”

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Daglarda yeseren yesiller, solan cicekler sanirim gunumuz trendine uygun oldu...!

Newyorker 
 21.10.2017 17:15
Cevap :
Akıl sır ermez hatunların işine:)  03.12.2017 10:41
 

Bu yazınıza dün esprili bir yorum yapmıştım ama sanıyorum yorumum sakıncalı bulundu ki, size ulaşmamış dostum. Son yazılarınız editörden önerilere girmiş, bu bakımdan sizi kutluyorum. Bu yazınıza da "Kadının fendi erkeği yendi" ata sözünü kullanabiliriz. Bu arada fend'in de hile, düzen olduğunu da yeni öğrendim. Sevgiler, selamlar...

Erol Özışık 
 17.10.2017 11:28
Cevap :
Gelen başka yorumunuz yok dostum. Günümüz şartlarına uygun bir yazara dönüştüm, hayırlara vesile olsun:) Kadınlarla baş edebilmek her erkeğin harcı değil:) "Fend"i "Kurnazlık" olarak biliyordum ben de. Allah doğru insanlar çıkarsın herkesin karşısına. Kadınlarımız başımızın tacı. Onlara el kaldıran yabanileri de tanrı ıslah etsin. Teşekkürler dostum, sevgiler.  17.10.2017 12:24
 

Son paragrafa kadar ‘haklı tabi kadın’ dedim durdum ve finalde yaptın yine yapacağını:) Senin de hep değindiğin gibi kadınlar günümüzde çok güçlendi. Bakma sen üçüncü sayfa haberlerine. İstisnalar da var tabii. Darp gördüğü halde, defalarca aldatıldığı halde rahatı bozulmasın, çocukları etkilenmesin diye boşanmıyor bu ülkede kadınlar! Ortaya da böyle çirkin ilişkiler çıkıyor işte. Evliyken de başkasına aşık olabilir insan ya da sevgisi bitebilir eşine. Medenice boşanırsın, diğerinin yanına gidersin ya da gitmezsin, bile bile çirkinleşip lekelenmek niye!!

Elçin Oltulu Şahin 
 16.10.2017 19:05
Cevap :
Kadınlar anlaşılması zor; ama sevilesi varlıklar. Sizsiz hayat kocaman bir hiç bizim için. Erkeğin yaramazlıkları alenen ortadayken, çünkü Türk kadını bağışlayıcıdır (!); kadın, yaramazlığını dantel gibi işler! Amaç salt uçkur sevdasıysa iki erkeğin de yolları kesişmez, kadın itinayla idare eder; ama aşk çarparsa üçgene, tırmalama bitmez! Türk kadını için boşanmak kâbustur! Büyükler acep ne der, çocuğun psikolojisi nasıl korunur, eş-dost-arkadaş ne der, dul mührüyle nasıl yaşanır filan. İşte bu nedenle, evli bir kadın dışarıda güçlü bir eli tutmadığı sürece mevcut sığınağından çıkmaz, risk almaz! Öyle, “Sevgimiz bitti, ayrılalım.” muhabbeti de sadece Nispetiye Caddesi ile Tarabya arasında olur:)  17.10.2017 9:05
 

Ulaaaaaaa... Cık cık cık!

Kenan ışık 
 16.10.2017 16:23
Cevap :
Hatunların işine akıl sır ermez:)  17.10.2017 6:34
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8314
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1129
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster