Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '17

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
54
 

Ahmet Seven: “at binmek genlerimizde var”

Ahmet Seven: “at binmek genlerimizde var”
 

Ahmet Seven At Bindi


Gençlerimize çocuk yaştan itibaren at sevgisi ve at binmeyi öğretmenin gereğine inanıyorum. Bu mesajı vermek istedim.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş. Yazar Ahmet Seven Kavak'ta KAVKANDER tarafından düzenlenen 1. Hıdırellez Festivalinde at bindi.

Ahmet Seven'in at üzerinde iki saate yakın süreyle şenlik alanında bulunan davetlileri ve alan dışında piknik yapan vatandaşları tek tek ziyaret ederek selamlaması renkli görüntülere sahne oldu.

Ahmet Seven vatandaşların at binmesine yoğun ilgi göstermesi karşısında son derece mutlu olduğunu ve duygulandığını ifade etti.

At yiğidin yoldaşı hem kardaşıdır

Arş. Yazar Ahmet Seven; "At binmek genlerimizde var. Atalarımız için at sırtında doğar at sırtında ölürlerdi ifadesi büyük anlam taşıyor. Ben de çocuk yaşlardan beri bu sebeplerle atlara karşı büyük sevgim var. At yiğitlerimizin hem yoldaşı hem de kardaşı olmuştur. Birlik ve beraberlik içerisinde anlamlı bir kaynaşma ruhunun oluştuğu festivalde at binerek bu sevgiye cevap vermek istedim. At binmek ifadesi zor, farklı bir duygudur. Bir an da olsa onun sırtında günlerce yol alan insanları, sefere çıkan akıncıları, zaferle dönen yiğitleri hatırlıyorsunuz. Milli bir heyecan yaşıyorsunuz. Ben de bu duyguları yaşama fırsat ve imkânı buldum. Gençlerimize çocuk yaştan itibaren at sevgisi ve at binmeyi öğretmenin gereğine inanıyorum. Bir anlamda bunun mesajını da vermeye çalıştım. Benimle birlikte aynı heyecan ve coşkuyu hissettiğine inandığım vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" diyerek konuştu.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 898
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster