Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
569
 

Akla gelmeyen hiç hikayeler...

Akla gelmeyen hiç hikayeler...
 

Akla gelmeyen hiç hikayeler...


Merve'ye... Akla gelmeyen hiç hikayeler... Belli ki bir şarkıya başlamış soğuk gece, belli ki anlatıyor minik kar taneleri bize bir şey. Ve hiç utanmadan diyelim ki yaşıyoruz! Anlatsın diye bekleyelim, terkedilmiş otel odası, barındırdığı bütün kederi. Kızalım sinirlenelim kadere bir kere daha. Ve büyük bir ciddiyetle söyleyelim ki mutluyuz! Hiç umudumuz kalmadıysa artık, yapamıyorsa bir güzellik resepsiyondaki eleman. Alalım elimize tesbihi, otuz üç tane boncuk çekelim. Ve ağlamaklı bir yalvarışla sayıklayalım ki ya Allah! Yeni bir cüzdandan, çalan bir telefondan hayallere dalalım hadi, sonucu bile bile mutluluk oynayalım. Ve aşağılık bir ses tonuyla tekrarlayalım ki çok şükür! Bırak hayalleri, gülümse hayatın sisli gecelerine. Kucak açacaktır sana güzellikler. Ve masum bir heyecanla anlatalım ki sana aşığım… Esat YALÇIN 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eleştiriniz için teşekkür ederim. Şunu belirtmek isterim ki farklılık yaratmak için değil, bir anlam taşıdığı için yapılmış "hatalar dizini" dir.

Esat Yalçın 
 04.03.2011 23:13
 

"Akla gelmeyen hiçlik hikayeleri", "hiçliğin hikayesi", vs. neyse de "Akla gelmeyen Hiç Hikayeler"....farklı olmak için dili bu kadar değiştirmek doğru mu bilmem. O zaman çocuklarımıza Türkçe diye Dilbilgisi diye neyi öğretebiliriz ki. Gramer kuralları önemli bence. sağlıcakla kalın.

beyazışık 
 04.03.2011 11:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 457
Kayıt tarihi
: 20.09.10
 
 

Merhaba ben Esat Yalçın. Biraz masalsı biraz gerçek, bir o kadar hayalperest bir hayli de kararlı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster