Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '20

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
24
 

Allah Hükmünü Versin!

Bitmeyen bir tartışma olunca bunalıyorum. 'Allah hükmünü versin' deyip tartışmayı sonlandırıyorum. Köyümden Özcan Çelik benden 5-6 yaş küçüktür. Hafta sonu köüme gitmiştim. Evde sadece yaşlı annem var. Evden çıktım, baktım Özcan el arabasıyla yol kenarındaki tarlamıza moloz döküyor. Hızlı yürümeye başladım, yanına geldim. Sert bir şekilde ne dküyon lan sen bizimyere dedim. Öfkem kabarmıştı. Hiç cevap vermedi, karşılık verseydi tokatı çakacaktım. Öfkemi kontrol ettim tokat atmadım. Fizik olarak çelimsiz bir tip.Bende ise güç kuvvet var, boy var.Aramızda dargınlık olmadı.

Yıllar sonra Facebook'ta bir paylaşım yaptım öfke kontrolü ile ilgili.Bu olayı Özcan'ın ismini yazarak kısa anlattım. Kızmış,sayfamdan ayrılmış. Daha sonra beldemiz Filyos'ta karşılaştık. Tam ana caddede. 'Bana;'ben sana darıldım, benim adımı nasıl yazarsın, sen bana o gün tokat atsaydın, ben seni balta ile evimizin önünden geçirmezdim. Ben sizin tarlaya faydalı şeyler döktüm. Gözümle gördüm molozları, resmen yalan söylüyor. Köyde faydalı şey hayvan gübresidir. Onu dökecek hali yok, kendi tarlasına döker.

Özcan fabrikada elektrikçi, çalışırken hacca da gitti. Cemaatçı gruplara takılır. Gene öfke kontrolu yaptım. Ayrılırken 'Allah hükmünü versin' dedim. Cezanı versin demedim. Darıldı, selamı kesti, iki yıl geçti, dargın.Bir bayram günü yanımdan geçti, selam yok,bayramlaşma yok. Hacı bu kadar dargın dudur mu ya.

Peşinden gidip, gel bayramlaşalım demeyi düşündüm, oomadı. Sevgili hacı Allah ne döktüğünü görmüştür.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gılgamış Bey, yazdıklarınızdan anlıyorum ki sizde de, arkadaşınızda da öfke kontrolü mükemmel. Çünkü olumsuz bir şey yaşanmamış. İkinizi de kutlarım. Arkadaşınız başta hatalı ama hata yapmak biz insanlara mahsus. Öfkeli yaklaşmanız da sizin hatanız! Neyse işi tatlıya bağlayıp barışın; sonrasında siz bir yazı daha yazın bence. Yazmak iyi şeydir. Kalemine ve yüreğine sağlık.

Dr Atanur Yıldız 
 02.01.2020 13:11
Cevap :
önceki yorumunuza cevap veremedim,onay butonuna basmışım. Arkadaşım değil,köyden 5-6 yaş küçüğüm.Öfke kontrolu yaptım,sert bir şey söylemedim.Ben dargın değilim,birisi dedi o kin tutar.Olayda haksız tabi teşekkürler doktor bey  02.01.2020 17:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 427
Toplam yorum
: 322
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 226
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster