Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '18

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
82
 

Ankara Kitap Fuarı

Ankara Kitap Fuarı
 

Her geçen gün biraz daha sanallaşmaya doğru giden dünyamızda bazı şeylerin elle tutulması olmazsa olmazlarımızdandır.   Bunların en başında geleni ise kitaplardır.

Belki de bendeniz, günümüz gençliğine göre  “ dinozor” tabir edilen eski bir nesil olmam nedeniyle e- kitap okuyamayanlardanım.  Kitabı elime almadan, şöyle bir sayfalarını çevirip, kitap kokusunu içime çekmeden kitap okumanın zevkine varamıyorum.

Bizler 70’lerin gençliği olarak İstanbul Cağaloğlu’nda ya da Beyazıt Sahaflar Çarşısında saatlerce dolaşır, ufacık dükkânların içinde eski-yeni kitap kokusunu içimize çeke çeke o büyülü atmosferlerin tadını çıkarırdık. Cağaloğlu’nun kitap dolu hanları,  gezmekten en fazla zevk aldığımız mekânlardı. Nebioğlu Han, hâlâ bugün gibi gözümün önündedir. Tüm katlarda istiflenmiş yepyeni kitaplardan merdivenlere kadar yayılan hatta dışarıya taşan kitap kokusu bizi sık sık kendisine çekerdi.

Cağaloğlu ve Sahaflar Çarşısı eski havasını kaybetse de hâlâ kitapçıların ve kitapseverlerin vazgeçilmez yerleri olarak önemini koruyor.

Günümüzün dev mekânlarında düzenlenen kitap fuarları, kitap kurtlarının binlerce kitabın arasında kendinden geçtiği rengârenk, cıvıl cıvıl bir dünya... Bendeniz, geçmişte sadece bir okuyucu olarak ziyaret ettiğim fuarlar da 2009 yılından itibaren bu kez bir yazar olarak da katılma şansını elde edenlerdenim. İşte o fuarlardan birisi 17 Şubat’ta Ankara’da açıldı. Yeni kitabım “İngiliz Sicimi’nden Amerikan Bezi’ne” adlı çalışmamla fuarda olacağım. Bu benim dördüncü kitabım. Naçizane imza günüm var.

Tüm kitap dostlarını ve Ankaralı blog yazarlarını bekliyorum.

Sevgiyle ve kitapla kalın…

Tülay Hergünlü

İstanbul, 20 Şubat 2018

 

İmza Günü:

Tarih: 24-25 Şubat 2018 (Cumartesi- Pazar)

 Saat: 11.00- 14.00

 Adres: ATO Kongre Salonu, Söğütözü Cad. No: 1/A Çankaya

 Yer: Doğu Kitabevi, A salonu-112 

ETEM SEVİK, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tülaycığım sağlığım elverseydi kitap fuarına gelip kitabınızı almak isterdim sizi kutlar başarılarınızın devamını dilerim selamlar öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 21.02.2018 23:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 498
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1097
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster