Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1258
 

Artık lamı-cimi bir kenara bırakıp Türk Milletinin aklını başına alma zamanıdır

Artık lamı-cimi bir kenara bırakıp Türk Milletinin aklını başına alma zamanıdır
 

Hatırlayanlar vardır belkide, Almanlar, bir ara kendileri için Türkiye’nin sosyolojik röntgenini çektirmişlerdi. Bu çalışmaya göre, nüfusumuzun %86’sı ırken Türk oğlu Türktür. Geri kalan %14’ün yarısı yani %7’imiz Türk olmasa bile Türklüğü özümsemiştir. Kalan %7 ise asla Türklüğü kabul etmemektedir. Yani %93’ümüz , kendini Türklüğün içinde kabul eder ve buna uygun yaşar. Şimdi ne oldu da bu Türk’ün sesi çıkmaz, konuşmaz ve yumruğunu masaya vurmaz oldu?

Türk Milleti, iç ve dış düşmanlarca yoğun bir psikolojik saldırı altındadır. Devlet bürokrasisi kontrol altına alınmış, ordusuna diz çöktürülmüş, istihbaratı işgal edilmiş, medyası ele geçirilmiş ve en kötüsü Türk halkı, korku ve ümitsizlik içeren bir ruh haline sokulmuş vaziyettedir… Bunlara rağmen asla ümitsiz olunmamalıdır. Bir de Türk Milleti’nin bütün mensuplarınca “korkunun ecele bir faydası yoktur” anlayışı, doğru anlayış olarak kabul edilmelidir.

Bahsettiğimiz psikolojik saldırı sebebi ile; Türk Milleti, ya gerçekleri görmemekte ya gerçekleri kabullenmek istememekte ya da doğruların yapılmaması için bol bol bahane ve mazeret üretilmektedir. Böyle davranıldığı ve yaşanıldığı takdirde Türklerin, bu coğrafyada yok oluşu kaçınılmazdır.

Görülüyor ki; güç ve hükümranlık Türk Milleti’nin elinden kaydıkça, kuzu postuna bürünmüş çakallar bir bir ortaya çıkmaktadır. Bunu tarihte daha önce yaşadık. Balkanlar, Girit, Musul ve Kerkük çok yeni örnekler olarak önümüzde duruyor. Geçmişteki gafletimizi ve ihanete ses çıkarmayışımızın bedelini, can ve toprak kaybı ile ödedik.

Artık lamı-cimi bir kenara bırakıp, Türk Milleti’nin aklını başına alma zamanıdır. Birlik ve beraberlik içinde, ihaneti ve gafleti yok etmeliyiz. Bir tuzaktan kurtulurken diğerine düşmemeliyiz. Önümüzde sandık vardır. Demokrasi, halen sorunları çözüm aracı iken, bu fırsat Türk Milleti’nce çok iyi değerlendirilmelidir. Size öyle veya böyle yapın demiyorum. Sadece Türk Milleti’ni ve dolayısıyla kendi varlığınızı koruyun, diyorum. Yoksa kan emiciler kapının önünde bekliyor . Gören göz ve akıl, kılavuz istemiyor!

Türk Milleti, 16 Kasım’da yaşananlar ve konuşulanlardan sonra artık geri dönülmez bir yola girmiştir. Belki Türk Milleti arasında o güne kadar, hala aptallık düzeyinde bir iyimserlik içinde olmuş olanlar olabilir. Ancak bundan sonra, hala aynı durumda olanlar varsa, onların başına her şeyin gelmesi müstehaktır.

Siz hangi millete veya etnisiteye bağlı olursanız olun; eğer varlığınızı ve egemenliğinizi korumak için mücadele vermiyorsanız, maddi ve manevi ölüm ve de yok oluş kaçınılmazdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ana dilin sorulduğu 1965 yılında yapılan son nüfus sayımına göre krtlerin oranı %7 civarında.Bunun içinde Zazaların da olduğu (1-2%)gerçeğini de hesaba katarsak(ki Zazalar asla Kürt değildir)krtlerin oranını %5 olarak kabul edebiliriz.1965 den sonra Türkiye genelinden bir kat fazla çoğaldıklarını düşünsek dahi oranın %10 nu geçmediği kesindir.

Bekir Kayik 
 27.11.2013 13:05
Cevap :
Verdiğiniz bilgi ve destek için tekrar teşekkür ediyorum Sn Kayık. Selamlar...  28.11.2013 10:08
 

Merhaba..."Nüfusumuzun %86'nın Türk; üstelik de ırken "Türk oğlu Türk" olduğu düşüncesi, bana göre fazla gerçekçi gelmedi...Selamlar.

cdenizkent 
 25.11.2013 17:51
Cevap :
Almanlar bu araştırmayı 1920li yıllarda yapmıştır. O dönemki Türkiye istatistik raporları da bunun aynısını onaylar. (Türk Kürt ayrımı yaptığım düşünülmesin, hedefte Kürt vatandaşlarımızın üzerinden Türkiye için oyunlar oynanmaktadır, gücüme giden budur. Amaçları Anadoludaki Türk birliğini yok etmektir. Tüm dünya İranla uğraşıyor, çünkü İranın'da nüfusunun %50si Türk olduğu içindir. Kürt Türk ayrımı gözetmeksizin birlik olmak zorundayız. Yoksa İsrail Tevratta işaret edilen toprakları almak için durmayacak.) Selamlar...  27.11.2013 9:03
 

Sn.Yağız; Yazınızın başında bahsettiğiniz sosyolojik araştırmayla ilgi önerebileceğiniz bir kaynak var mı?Doğrusu böyle bir çalışmadan hiç bilgim yoktu ve ilk kez haberdar oldum.

Bekir Kayik 
 25.11.2013 16:22
Cevap :
Bu yapılan araştırma, 1923li yıllardadır. Devlet arşivlerine kaldırılmıştır. Şöyle bir bilgi verebilirim, Türkiye'nin nüfus sayımı o dönemler 15 milyon iken net olarak nüfusumuzun %90ı Türkdü. Bu bilgiden yola çıkarak o dönemki nüfus orantılarımızı kontrol edebilirsiniz. Selamlar...  26.11.2013 18:35
 

Çok karamsarsınız. Çok ürkütücü tablo çizen bir ressamsınız. Türk halkı 'Bizler' üç kuruşa bulmadık buraları. Sahip çıkarız. Ama size kalırsa yandı gülüm keten helva. Ve bu tarz düşünceden korkarım. İdama götürür bunlar adamı.

İbrahim ARSLAN 
 25.11.2013 10:05
Cevap :
Gerçekler acı ve ürkütücüdür, böyle düşünmeniz doğal. Selamlar...  25.11.2013 14:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 263
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2351
Kayıt tarihi
: 20.12.11
 
 

Doğum Yeri: Adana-Saimbeyli 1975, Yaşadığı İl: Ankara, İlgi Alanı: Ankara Gündemi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster