Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

27 Mart '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
978
 

Asla hoşçakal ''dostlar''

Asla hoşçakal ''dostlar''
 

Birbirlerini görmeden duymadan seven sayan insanlar varmış. Öyle çok severlermiş ki birbirlerini ne kadar mesafe olursa olsun aralarında o kadar da sıkı sıkıya bağlıymış bu insanlar..

Görünmeyen ama hissedilen beyaz saf bir ışıktan yapılmış sevgi bağlarıyla bağlıymışlar onlar.. Gönül gönüle kardeşlik türküleri söylerlermiş hepbirlikte..

Yaradan kendinden bir armağan sunmak istemiş insan denen bebeklere ve üflemiş onlar doğmadan önce ruhlarına.. İşte buyüzden birbirlerine sıkısıkıya sevgi bağlarıyla bağlı bu insanlar, birbirlerine yansıttıkları ışık huzmeleriyle yine birbirlerinin ışığına süzülen, gülen, bir ışık pırıltısıymış hepsi.. Hani;düşmesinler kopmasınlar ayrılmasınlar diye birbirlerinden..

Dünya ve insanlar ama ellerinde olarak ama olmayarak, gittikçe kirlenip pislendikçe bu hayatta yaşarken; hırçınlaşır gerilir yakıp yıkıp, yağıp esmek isterlermiş.. Hatta! Yerle bir edip dünyayı göz görmeden, kıyametle birlikte uzaklaşmak isterlermiş evrenin sonsuz sonsuzluğuna..

Uzaklaştıkça bu canlılar haklı olarak birbirlerinin sinsi gölgelerinden, görünmeyen ama hissedilen kinlerinden, daha da uzarmış aralarındaki mesafeler.. Bu mesafeler yüzünden uzak kalan bu yürekler, sessiz ve gizlice yine birbirleri için üzülüp ağlarlarmış kendi içlerinden..

Sevginin ışığı ne kadar gerilse de aralarında, kuşlar uçarak yükselseler de göğe, balıklar dalsalar da derinlerine denizlerin, uzaklıklar da uzaklaşsa kendi halinden, ışığın hatları gerilince birbirlerinden sadece canları acırmış bu canların.

Görünmeyen hüzünler, vedalara çanak açar sonra da mangalın közü gibi yakarmış insanın ciğerini. Bazen de nefessiz ölümler beklermiş insanca sevenleri..

Nereye gidersek gidelim nereye varsak da varalım her kısır döngünün köşe başında sinsi düşüncelerle karşılaşırız. İşte, böyle bir bilinmezliğin kollarında, sevginin de sinirleri gerilir canı yanar, acırmış. Çıkan hırıltılar insan seslerine karışır, bazen bir şiir, bazen bir iki satır yazı olarak alnımızın yazısıyla buluşurmuş. Sonra, hüznün nefesi renklere bölünürmüş; sarı kırmızı mavi yeşil pembe gri bazen de siyah giyinirmiş.. Ama asla kopmazmış ümitler!

Hiç unutmayalım! ''Sabır ümitleri körükler ''

Birbirlerini seven sayan insanların kalplerinde yaşayan gözle görülmeyen ama hissedilen o kutsal ışık; insanlar ne kadar uzaklaşsa da birbirlerinden sevginin ışığıda o kadar gerilip çok canımızı yakarmış acıtırmış, ama asla kopmazmış.. Neden mi efendim ? Kopmasına izin vermeyiz de ondan!

Diliyorum Allah'tan, kırılan ümitlerimizin tam ortasından güçlenmiş ve yenilenmiş olarak bembeyaz düşler ve yeni yeni umutlar doğar inşallah hepimizin hayatından..

Sevgili Aydın Sevinç beyefendi ve MB. ayrılmayı düşünen veya ayrılmış ama haberimin olamadığı, bütün dostlara sesleniyorum!

Okuyor musunuz duyuyor musunuz bilmiyorum ama! ASLA HOŞÇAKALINIZ DOSTLAR!!

Sizler sevgiyi saygıyı hak edenler, saygın bir MB. üyelerisiniz ve biz MB. olarak hepimiz bir aileyiz ve birbirimizi seviyoruz sayıyoruz bunu unutmayalım ve hep hatırlayalım lütfen..

Sevgili Aydın bey, ailenize eşinize bize bana (çingen sabişe) bir ''Çingen pilavı'' yapmaya ne dersiniz?

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=27542 ''ÇİNGEN PİLAVI'' Tarifi: Aydın Sevinç Beyefendiden.

Özel Not! Efendim Aydın Sevinç Beyefendi dostumuzun dışında, başka dostların ayrıldığını ve ayrılacağını okuyorum bazı dost yazılardan. Dost ayırımı olmaz düşüncesindeyim. Bu sebeble bu seslenişimi Aydın Sevinç beyefendinin değerli anlayışlarına sığınarak ve hiç bir dostumu ayırdığım düşünülmemesi için! '' ASLA HOŞÇAKALIN DOSTLAR'' olarak değiştirmeyi uygun gördüm.. Hepinize sevgim saygımla..

Melekler MB.ailemizin yüreğinden öpsün.

Yedi düvel gönüllere Beyaz Düşler paylaşımıdır! ( Sabiha Rana )

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten çok kızdığım anlar oluyor. Çünkü benim katagorim sinema. Bir filmin aynı içerikte 5-10 defa yazıldığını görüyorum. Çok üzülüyorum. Çünkü yazanlar kendinden önce bu filmi yazan var mı yok mu şeklinde araştırmaya gerek bile duymadan yazıp geçiyorlar. Belki bırakacak arkadaşlar içerik olarak aynı yazılardan sıkılmışlardır. Ama bunun çözümü inadına mücadeledir. Kendi tarzını yaratmaktır. Benim görüşlerim bunlar. Sevgi ve saygılarımla.

Eşit Ağırlık 
 31.03.2007 16:52
Cevap :
Sevgili Deniz, Tespitiniz yerinde! Bu konu daha evvel işlenmiş olabilir mi diye hiç düşünmeden yazıyoruz.. Mesela yan blog komşumuz ''Bisiklet''konusunu işlemiş aylar önce,tesadüfen görünce diğer komşu, Aaa ben niye daha evvel düşünmedim ki tühh bee deyip, sonra şöyle devam eder- Hem ben ondan daha güzel, daha fiyakalı yazayımda görsün MB.alemi mi diyorlar acaba? Hem Deniz'cim belki de sen filimleri iyi yazamıyorsundur seyirci çekemiyorsundur sinemaya.Senin yazdığın filimlerin tekrarırını yazan blogdaşın ne suçu var değil mi ama ya?:)Çok çok üzülerek haklısınız diyorum ve tarz tezinizede katılıyorum. Kişinin oturması kalkmasıyla bilindiği gibi, kişi sözüyle özüyle kalemiyle de kendisi olmalıdır kendiside diğerlerinden farklı olmalıdır.Elmayla armutu ele alalım. İkiside meyve.Ne şekilleri ne tatları nede yerken ağızda bıraktığı tad aynı.Çiçekler kuşlarda öyle.Biz kadere kısmet kalem işi icra edenlerde öyle olmalıyız.Çok mu çene çaldım?:(Her zaman TARZLAŞALIM :)tamam mı genç dostum?  31.03.2007 20:30
 

İnsanın ayrılası geliyor,böylesi bir çağrıya muhatap olabilmek için. Ne kadar zengin bir ruhunuz var, bir o kadarda büyük. Sevgilerimle

Metin Özkaya 
 29.03.2007 12:41
Cevap :
Sayın Metin Özkaya, Efendim teveccüh buyurmuşsunuz çok teşekkür ederim. Dostlukların eksilmemesi dileğimle sevgiler saygılar yolluyorum efendim.. Sağlıkla kalınız.  30.03.2007 16:45
 

Sabiha Hanım,benim yaşama sevincim olan "sevgiyi" işlemişsiniz satırlarınıza ve doğrusu satırlarınız gölen yüzünüze vurmuş..Umarım bu büyür kocaman olur bir evreni saracak kadar her kesi içine hapseder.Güzel satırlarınız için kaleminize sağlık diyorum...

İbrahim kaya 
 27.03.2007 23:22
Cevap :
Sayın İbrahim Kaya, Sevgi dolu katılımınıza ben teşekkür ederim efendim. Saygılarımla.  28.03.2007 0:46
 

Aydın Bey'in ve Pirmete'nin artık burda olmayacağını yeni öğrendim ve gerçekten üzüldüm.Elinize sağlık.Buradan tanıyıp sevdiklerimizi-isteseler de-göndermiyoruz,bunu böyle bilsinler:)Sevgiler.

Yorgun Çingene 
 27.03.2007 21:45
Cevap :
Sevgili Özge, PİRMELEK' de mi ? :( Dost katılımınıza teşekkür ederim..  28.03.2007 0:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4931
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster