Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Yaşam Koçu Dilek Kıroğlu

http://blog.milliyet.com.tr/thegoodwish

16 Mart '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
641
 

Aslan mısın koyun mu?

Aslan mısın koyun mu?
 

İçindeki savaşçı


Kendini koyun sanan aslanın hikayesini bilir misiniz? Milliyet blog'daki ilk yazım olarak bu eski hikayeyi seçtim. Benim ilk duyduğumda çok hoşuma gitmişti. Hepimiz hayat içinde benliğimizi, yeteneklerimizi unutuyoruz çoğu zaman. Zorlu şartlar hepimizi biraz herkes gibi yapıyor..İÇİNİZDEKİ GÜCÜ keşfetmeniz dileğiyle..
 
Minik aslan yavrusu bebekken annesini kaybeder, onu tek başına  ormanda bulan koyunlar tarafından koyun sütüyle beslenip büyütülür. Aslan artık büyümüştür ama aslan olduğunun farkında değildir, kendini koyun zanneder.
 
Bulundukları bölgenin etrafında dolaşıp koyunları avlamak isteyen çakallar, kurtlar aslanı görünce geri adım atarlar ama aslanın çekimser halleri onlara güç verir ve sürüyü rahatsız etmekten çekinmezler. Koyunlardan birisi aslana gider ve durumu anlatır. "Sen koyun değil aslansın, g gücünü göstersen çakallar, kurtlar bizleri korkutamaz" "Bir kükresen bu bile yeter onları savuşturmaya" der.
 
Aslan ise bu duruma hayret eder, ilk kez böyle bir şeyi duymuştur. Aslan olduğundan haberi yoktur, söylenene inanmaz. 
 
Koyun arkadaşı seni inandıracağım deyip, kendini koyun sanan aslanı alır ve bir su kenarına giderler. İlk kez suya eğilirken sudaki aksine dikkat eden aslan bir kendine bir de koyun arkadaşına bakar ve aralarındaki farkı ilk kez o gün fark eder. Kendisi yeleleri, güçlü pençeleri, kaslı iri vücüduyla gerçekten de bir aslana benzemektedir. Çok şaşkındır, aslan olduğunu gözleriyle görünce inanır, kendini daha güçlü, daha kuvvetli hissediyordur artık. Bugüne dek hep me'le miştir kükremeyi denemek ister ve gerinir kükrer.. Kükremesiyle etraflarına sinsice yaklaşan vahşi hayvanlar geri çekilir. Aslan o güne dek hep içten içe farklı olduğunu hissetmiş ama hep koyunlarla bir arada olduğu için ve de buna inandırıldığı için başka türlüsünü düşünmemiştir. Kendini görmemiş, tanımamış fark etmemiştir. Ama o günden sonra herşey değişmiştir aslan için, engel gördüğü pek çok konuda tek yapması gereken kendinde bugüne dek saklı olan gücü hatırlaması yeterli olmuştur.
 
Aslan kaybettiği yıllara üzülür, ama çok geçmeden kendini tanıdığı için mutludur. Koyuna içindeki gücü dışarı çıkarttığı için teşekkür eder. Geleceğe daha güvenle bakar ve tüm hayvavanların saygı gösterdiği ormanın kralı olmuştur artık :) 
 
Hikayedeki Aslan'a doğruyu gösteren bir arkadaşı olmuş.
Herkesin böyle dostu ya da imkanı olmayabilir. İçindeki gücü kendisinin ortaya çıkartması gerekir o zaman..
Peki sen ? Kendinin farkında mısın? Koyun musun? Aslan mı? Yoksa kanarya mı? Kartal mı? :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3250
Kayıt tarihi
: 16.03.16
 
 

Yaşam Koçu, Kişisel Gelişim Uzmanı, NLP Uygulayıcısı, Nefes Teknikleri Koçu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster