Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
859
 

Atatürk'e para cezası...

Atatürk'e para cezası...
 

Polislerin Atatürk sevdası(!) sürüyor!

Atatürk posterlerinin arabalara asılmasını yasaklayarak, çıkartmanın üşümemesi(!) için araç sahiplerine önce uyarı, sonra da para cezası kesiyorlar.

Aslında vatandaştan çekinmeseler, o çıkartmaları bir ağzı keskin bıçaklarla yerlerinden kazıyacaklar(!)

Hatırladınız mı? Daha geçenlerde Denizli'de bir sürücünün otomobilin kaportasının üzerine yapıştırdığı Atatürk resmi çıkartmasının trafik polisi tarafından kaldırılmak istenmiş, vatandaş devreye girince, Emniyet Müdür Yardımcısının devreye girmesiyle ve olay yerine gelmesiyle, çıkartmayı yapıştıran Atatürkçü vatandaş cezadan kurtulmuştu.

Böylesi olayların daha yaşanabileceğini dost sohbetlerinde konuşurken, fazla beklememize gerek kalmadan, benzer bir olay daha ülke gündemine düştü. Ancak bu kez devreye vatandaşın girmesi beklenmeden para cezası kesilerek, gereği yapıldı!

 Bursa'da Trafik polisi, Atatürk çıkartmasına para cezası kesti.

Merkez Osmangazi İlçesi'nde, trafik polisi tarafından bir taksiye, kaputundaki Atatürk çıkartması nedeniyle 77 TL para cezası kesildi.

Basına yansıdığı kadarıyla; Merkez Osmangazi İlçesi Fevzi Çakmak Caddesi Fomora Meydanı'ndaki bir durakta çalışan Nusret Bülent Tekcan yönetimindeki 16 T 0920 plakalı taksi, dün yolcusuyla birlikte Altıparmak Caddesi'nden Stadyum yönüne giderken, yolda görevli trafik polisi tarafından durdurulur.

Görevli polis, kaputta yer alan ve Atatürk'ün Kocatepe'de büyük taarruz öncesi çekilen fotoğrafının bulunduğu çıkartmanın Trafik Kanuna göre yasak olduğunu söyleyerek sökmesini ister.

Sürücü Nusret Tekcan bunun üzerine "Atatürk'ü çok seviyorum. Çıkartmayı sökmüyorum" deyince polisle arasında tartışma çıkar. Ancak, polis, Karayolları Trafik Kanunu'nun 26/2'inci maddesinde yer alan 'Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak' hükmü gereği 77 TL para cezası keser.

Nusret Tekcan, kendisine ceza kesilmesine rağmen taksisinde bulunan Atatürk çıkartmasını sökmeyi düşünmediğini açıklar.

Şimdi, Nusret Tekcan’a periyodik olarak trafik cezası kesilip kesilmeyeceği merak konusu!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mesut bey...Yani, siz de bayrağımızın, bir balkonda çamaşırlar arasında mandalla asılmasını, yük arabası atının sırtına örtülmesini bayrağa olan sevgi ve saygının gereği olarak düşünüyorsunuz demek...Atatürk konusuna gelince, bunun için yazdığım özel mesajı bir okuyun derim. Selamlar

cdenizkent 
 29.11.2013 8:05
Cevap :
Merhaba, bayrağı balkona asanlar, sizin söylediğiniz gibi çamaşır ipine asmıyorlar. Eğer böyle asan varsa, onlar bayrağı aşağılamak için asmışlardır. Selamlar...  30.11.2013 9:17
 

Merhaba...Türk bayrağı ve Atatürk resminin, uluorta yer ve zamanlarda kullanılmasını doğru buluyor musunuz? Bayrağa saygıyı konu eden bloğumu okumanızı öneririm...Bazı değerler, bu ülke insanı için kutsallıkla eş anlamlıdır...Türk bayrağının, bir çamaşır gibi, balkondaki çamaşırlar arasında mandalla asılması ve devamlı olarak orada kalması ne kadar saygısızlıksa, Atatürk'ün resminin de bir aracın ön ya da arka kaportasına çizilmesi ya da yapıştırılması da o kadar saygısızlıktır...Yarın birileri de çıkar Türk bayrağını ve Atatürk resmini öyle bir yere asar ki, ne yapacağınızı şaşırırsınız...Bu ülkede, Türk bayrağını, araba çeken bir atın sırtına bir örtü gibi yayarak sokakta dolaştığını hiç hatırlamıyor musunuz?Bayrağa ve Atatürk'e olan saygıyı çirkinleştirmek doğru mu? Atatürk resmini arabasının kaportasına çizen ve yapıştıran o kişi cezayı fazlasıyla hak etmiştir...Selamlar.

cdenizkent 
 27.11.2013 13:28
Cevap :
Kime göre saygısızlık? Balkona bayrak asmanın, Atatürk çıkartmalarının arabalara yapıştırılmasının saygısızlık olduğunu hiç düşünmüyorum. Rabi işaretli çıkartmaların serbest olduğu bir dönemde, Atatürk çıkartmalarına karşı çıkmanızı da anlayamıyorum. Size göre Atatürk ve Bayrak gibi konularda görüş bildirene de ceza yazılmasını istiyor musunuz? Neyse... Selamlar...  28.11.2013 8:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3072
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster