Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Badem göz nedir?

Altın orana göre ideal göz şeklinde dış köşe, iç köşeye göre 4 derece daha yukarıda olmalıdır. Yani sizin anlayacağınız hafif yukarıya kalkık, çekik gözler daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. 

 

Altın orana göre ideal kabul edilen göz şekline halk arasında ‘badem göz’ olarak anılmaktadır. İnanışa göre hafif yukarıya çekik, iri gözler daha anlamlı bakışlara sahiptir. Herkesin güzellik anlayışı farklı olsa da badem göz estetiği günümüzde en çok talep edilen estetik prosedürler arasında yer almaktadır. 

 

Minimal bir estetik operasyondur 

 

Badem göz estetiği oldukça minimal cerrahi tekniklerin kullanıldığı cerrahi bir uygulamadır. Önce saçlı derinin içinden görünür olmaması içim minik kesiler açılır. Bu kesiler içinden video endoskopik yöntemler uygulanarak gözler yukarıya kaldırılır. Kendiliğinden çözünen özel iplerle 3-4 dikiş atılarak operasyon tamamlanır. Bandaj değil, sadece ufak streçler kullanılır. Kesiler saçlı derinin içerisinden açılarak videoendoskopik yöntemler ile uygulandığı için görünen bir iz oluşmaz. 

 

Badem göz estetiği genellikle 25-45 yaş arasındaki kadınlara yapılmaktadır. Yapıldığı kişiye daha derin ve anlamlı bakışlar kazandırırken aynı zamanda daha dinç bir görünüm de sağlamaktadır. 

 

Operasyonun ardından birkaç saat gözlem altında kalındıktan sonra taburcu edilir. Yani hastanede kalınmasına gerek olmayan bir ayaktan tedavi prosedürüdür. Operasyondan iki üç gün sonra yüz yıkanabilir. Birkaç hafta yüzü aşağıya doğru çok eğmemeye ve çok ağır aktivitelerde bulunmamaya dikkat edilmelidir. 

 

Sevgiyle kalın... 

Op. Dr. Güncel Öztürk 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 

 

www.guncelozturk.com

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 279
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster