Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '18

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
61
 

Başarılar; Tebrik Ediyorum....

Başarılar; Tebrik Ediyorum....
 

Değerli Okuyucularım Merhabalar; 
Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti 24 Haziran 2018 tarihinde çok önemli bir seçim yaşadı bu seçimler sonucunda Cumhurbaşkanlığı yarışını Sayın Recep Tayyip Erdoğan kazandı kendisini şahsım adına canı gönülden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.  
 
Şafak Güçlü'den;  ŞEYTAN DNA’mızda….
Böylesine güçlü bir iddiayı ortaya atan ve bilim dünyasında tartışma yaratacak olan iki yıldır merakla beklenen Korku romanı VESVESE çok güçlü iddialarla geliyor. Türkiye'nin ilk İslami korku filmi Büyü'nün senaristi ve Türk Korku Edebiyatı'nın İlk İslami-Anadolu Folk korku romanı serisinin yazarı Şafak GÜÇLÜ'den akıl tutulmasına yol açacak bir ilk daha!
 
Şafak GÜÇLÜ'nün, uzun zamandır beklenen yeni korku serisi DABBE'tül Arz'ın ilk kitabı olan VESVESE raflarda ve online satış sitelerinde yerini aldı. "Şeytan'ın en büyük sırrı ifşa ediliyor." iddiasıyla VESVESE, bilim dünyasında bomba etkisi yaratacak! Şafak GÜÇLÜ bu romanıyla ruhumuzun derinliklerini kemirecek bir tartışma başlatıyor:
 
Şeytan'ın DNA'sı kanımızda dolaşıyor! Zihnimize bir çizik atan bu sert iddiası hakkında açıklamalarda bulunan Şafak GÜÇLÜ “Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de de Şeytan'ın içimizde olduğundan bahsedilir. Kur'an büyük bir bilim ve gizem kitabıdır ve burada "içinizde" derken DNA'dan bahsetmesi kuvvetle muhtemeldir.” diyor ve yazarın bu iddiası ilerleyen günlerde ciddi tartışmalara yol açacak gibi görünüyor.
 
Üç yıllık ayrıntılı bir araştırma sonucunda incelikle dokunan VESVESE, tamamen tarihsel ve bilimsel gerçeklerden yola çıkıyor. Komplo teorilerinden tarihe, bilimden aksiyona kadar birçok türü içinde harmanlamayı başaran romanda yazar, pek çok dini ve mitolojik kaynakta anlatılan ve hepimizin aşina olduğu ilk günaha etkileyici bir yorum getiriyor: "Âdem ve Havva'ya yasak elmayı veren yılan şekline bürünmüş olan Şeytan'dan başkası değildir. Şeytan, elmayı ağaçtan ağzıyla koparırken elma üzerine zehrini (özünü) yani DNA'sını bırakmış ve meyveyi yiyen Âdem ve Havva bu şekilde damarlarına Şeytan'ın DNA'sını almıştır!" Moleküler biyoloji ve genetik alanında araştırmalar yapan bilim insanları ile bu konuda yaptığı yoğun fikir alışverişleri doğrultusunda yazar, iddiasının sağlamlığından son derece emin. Ey Ademoğlu! Unutma, karanlığın özü damarlarında dolaşıyor ve o sana bir nefes kadar yakın...
Saygılarımla...
 
Sağlıcakla Kalın ama Sevgisiz Kalmayın....
Kıvanç Terzioğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 107
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 79
Kayıt tarihi
: 01.02.18
 
 

25 Mayıs İstanbul Doğumlu. Film-San Vakfı Müdürü & Gazeteci & Köşe Yazarı & Yazar & Sanat Yönetme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster