Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
542
 

Başkanlığı bıraksaydı yasa veto edilir miydi?

Başkanlığı bıraksaydı yasa veto edilir miydi?
 

O kimseye muhtaç olmayan dev bir kulüp oluşturdu.


Bir ülke varmış. Bu ülkede futbol çok sevilirmiş. Ama birileri bu oyundan nasıl rantlanırım diye düşünürken aklına bir cinlik gelmiş. Tıpkı masal gibi insanın inanası gelmiyor ama bir taraftan da şike davası devam ediyor. Birilerinin keyfine göre ilerleyen dava sürecini, bu masal ülkesinin hükümeti tam anlamıyla komediye çevirdi.

Şimdiye kadar hükümetle tam bir uyum içinde hareket eden Cumhurbaşkanlığı'nın, bilmem kaç yasa sonra veto aklına geldi. Önce malum bir lobi hareketi ( aslen servisçi olup adı araştırmacı olan  gazeteciler, meclis kürsüsü yerine televizyonlar da dürüstlük taslayan vekiller vesaire), sonra tüm ciddiyetiyle Cumhurbaşkanımızın yasayla ilgili kuşkularının olduğunu açıklaması, ne tesadüfse iddianamenin bu arada hemen çıkışı ve veto. BİZDE YUTTUK!!!!

Vetoya akıl erdiremedim. Önceki Cumhurbaşkanımız zamanında alışkın olduğumuz VETO söylemi;  Cumhurbaşkanlığı ve Hükümet makamının aynı görüşten olması nedeniyle yıllardır tedavülden kalkmış gibiydi. Veto yasalarla sabit, Cumhurbaşkanlığı makamının bir hakkı. Vicdani sorumluluğuyla birlikte yetki O'nda.  Buraya kadar bize laf düşmez.

Benim merakım sürecin nasıl geliştiği.

Alın size iki komplo teorisi. Ben ihtimal vermiyorum ama şeytan insanın aklına getiriyor işte!

1- Başbakanlık baskılarla daha fazla yıpranmamak için topu eski yol arkadaşına yuvarladı. "Biraz da sen idare et" diyerekten topu taca onun ayağıyla attırdı. Buna sebep ise diğer partilerin de bu işi kullanabileceğini düşünmeleri olmuş olabilir. Özellikle CHP nin bu camialara sahip çıkıyor görünmesi Hükümeti " alın size veto" demeye itmiş olabilir. Ben Başbakanın onaylanmasını isteyeceği yasanın yol arkadaşından döneceğine inanmıyorum. Sanırım buna inanabilecek kadar saf insanda yok aramızda. 

Ha Fenerbahçe camiası ne hale mi gelir. Aman seçime kadar unuturlar nasıl olsa!!!!!

2- Fenerbahçe Kulübü belki de Dünya üzerinde ki tüm zenginlerin, yatırımcıların (özellikle zengin Arap ve Rusların bu işe merakı malum)  dikkatini çekecek bir hale geldi. Tüm branşlar da bir marka oluşu, Fenerium, Stad, yeni yapılan salon, ve aklınızın alamayacağı kadar büyük tesis ve gayrimenkuller, hepsinden mühimi sadece bir kaç Avrupa kulübünde görülen hacimde seyirci sahiplenmesi ve dolayısıyla ticaret hacmi.

Ama Aziz  Bey varken kimsenin kulübü satın alma şansı yok. Bir taşla iki kuş vuruldu. Hem Aziz  bitti hem kulübün hisse değerleri düştü. Tam alıma hazır. Bundan sonrasını iyi takip etmek lazım. Belki Hariri de Fenerlidir. Belli mi olur!

Kafama bir soru daha takıldı. Acaba Aziz Bey Başkanlıktan vazgeçtiğini beyan etse bu yasa veto yermiydi. Belki de adam şu anda dışarıdaydı.

Benimkiler komplo teorileri. Hani bazı dizilerin sonunda yazar ya "Yazılanların gerçek kişi, kurum  ve olaylarla  ilgisi yoktur".

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

fenerbahçe taraftarı hesap sorması gerekirken hala savunuyorsa Aziz yıldırım'ı söylenecek başka bir şey kalmıyor zaten..sagılarımla

SEMİH TÜRSEN 
 04.12.2011 23:52
Cevap :
Muhtemelen başka bir takım taraftarısınız. 3 Temmuz'dan beri olanları anlamak için Fenerbahçeli olmanız lazım. Hesap sorulsun hiç bir suç da cezasız kalmasın. Takım baştan düşürülseydi olay bu şekle gelmezdi. Federasyon para için Fenerbahçeye hem suçlu hem suçsuz muamelesi yaparak işin suyunu çıkardı. Tabii bu sırada Aziz Yıldırım'la ya da Fenerbahçeyle hesabı olan herkese gün doğdu. Bugün şike dosyasında 8, yeni araştırılan başka bir dosyada da 7 takım var. Ama iş sadece Fenerbahçeyle götürülüyor. Cezalar çok abartılı. Hemen herkes bunu kabul ediyor ama bazıları ceza alacakları sevmedikleri için "önemli değil bu şekliyle kalsın" diyor. Olan şu ki öyle ya da böyle hatalı çıkmış bir yasaya göre insanlar ceza alacak. Bu durumun haksızlık olduğunu kabul edenlerin Gülümseyerek "iyi oldu" demesini taktirlerinize sunuyorum. Selamlar.  05.12.2011 11:27
 

Kalemine sağlık.Yazının altına imzamı atarım.

YENİFASİLEFE 
 04.12.2011 19:23
 

Merhaba, Eğer Fenerbahçe taraftarları ilk seçimde bu hesabı sormazsa başlarına ne gelse haktır derim. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 04.12.2011 1:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 671
Kayıt tarihi
: 21.10.10
 
 

İnşaat Mühendisiyim, olaylara anlık değil öncesi ve sonrasıyla bakmaya çaba gösteririm. Dağ havas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster