Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
4925
 

Beklenen oluyor, Arınç AKP'yi parçalamanın eşiğine getirdi

Beklenen oluyor, Arınç AKP'yi parçalamanın eşiğine getirdi
 

Beklenen oluyor mu yoksa,

Erdoğan, Arınçın gönlünü alsa da hükümet dışında bırakacağı konuşulmakta.

Ayrıca,

AKP'de Erdoğan ve Arınç arasında yaşanan olayların milletvekilleri ve bakanlar arasına yansıdığı bazı bakan ve milletvekillerinin Arınç'a açıktan destek verdikleri Ankara kulislerinde son konuşulan haberlerden biri.

Arınç'a 4 bakan ve 60 kadar milletvekilin destek verdiği, AKP'li bazı vekillerin de Erdoğan'ın öğrenci evlerini denetlenmesi konusundaki tavrından hiç hoşlanmadıkları bu durumu açık şekilde twitter hesaplarından dile getirdikleri belirtildi. Erdoğan'ın bu konuda geri adım atmaması durumunda AKP'de büyük kopmaların yaşanacağı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4 Bakan ve 60 kadar milletvekilinin AKP'den istifa edeceği iddiaları güçleniyor.

Hadi istifanızı verin artık, daha neyi bekliyorsunuz. Sizin istifanızı canı gönülden destekleyenlerden biri de biz olacağız.

Gülden Kahraman bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

demokratlığı ve demokrasiye katkıları ile övünen bir partinin üyeleri genel başkanla herkonuda aynı düşünecek ya da katılmasalar da genel başkanı onaylayacak diye bir şart yok.. her ne kadar genel başkan vekil adaylarını seçiyor olsa da onlar recep tayyip erdoğanın vekili değil millet(in) vekili olarak seçiliyorlar.. siz parti içi demokrasiyi bile kurmassanız ülkeye demokrasiyi nasıl getireceksiniz..? bu krizler her partide yaşanması gerekir ki demokrasiyi içselleştirelim topluma yerleştirelim..bugün hala yürülükteki 12 eylül darbeci anayasasının seçim sistemi ve partiler kanunu bizim ileri demokrat partilerin de işine geliyor olmalı ki referandumda yeni anayasa pakedindede hiç bu konuya dokunulmaz. bence akp parçalanırsa bunun nedeni demokrasiyi bir tren olarak gören ve son durağa gelmeden inmesini bilen sayın başbakan olacaktır.dediğiniz kişiler daha demokratik bir parti kurcaklarsa zaten hiç durmasınlar hemen istifa etsinler enazından muhafazakarmı demokratmı olacaklar netleşirler.

Meltem Şahin 
 11.11.2013 16:51
Cevap :
Süreci hep birlikte takip ediyoruz, bakalım nasıl bir karar alacaklar. Değerli yorumunuz için teşekkürler. Selamlar...  14.11.2013 0:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 263
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2351
Kayıt tarihi
: 20.12.11
 
 

Doğum Yeri: Adana-Saimbeyli 1975, Yaşadığı İl: Ankara, İlgi Alanı: Ankara Gündemi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster