Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '16

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
241
 

Benden yazar olur mu ?

Benden yazar olur mu ?
 

Böyle bir soru sorduğuma göre, bu konuda bir iddiam olmalı. Doğru… Vardı.

Yazma yeteneğim, ortaokul 1.sınıfta, kompozisyon dersinde keşfedildi. Türkçe öğretmenim, verdiği ödevi sınıfta okutunca ve ‘’bunu sen mi yazdın?’’ diye şaşkınlığını gizleyemeyince ortada garip bir durum olduğunu anladım. İlk kez kompozisyon yazıyordum ve bu konuda arkadaşlarımdan daha yetenekli olduğum gibi bir farkındalığım yoktu.

Yeteneğimin keşfi, Adana çapında kompozisyon yarışmalarından ard arda gelen 1.likler, Türkiye genelinde derece, benimle birlikte ödül törenlerine koşturan öğretmenlerim, televizyonda boy göstermek, Hürriyet Gazetesi’nde yazımın yayınlanması… Rüya gibi… Güzeldi.

Okulda herkesin tanıdığı, popüler bir kızdım artık. Öğretmenlerimizden birinin kendi yazdığı şiirini okuyuşunu ve yorum bekler gibi gözlerime bakışını unutamam. ‘’Nasıl çıkıyor o sözler?’’ demişti. Hayranlıkla karışık şaşkınlık vardı yüzünde.

Ortaokul, hayatımın dönüm noktalarından biri oldu. Elimden tutup o okula kaydettiren değerli ilkokul öğretmenim,  güzel yürekli müdür muavinimiz, Türkçe öğretmenlerim…  Asla unutmayacağım harika insanlar… Hayatımda derin izler bıraktılar.

Ortaokuldan sonra lise… Başarılarım devam etti. Lise, hayatımın bir başka dönüm noktası…

Sayısal bölümler daha itibar görürdü benim dönemimde. Edebi alandaki başarımı çekemeyen bir arkadaşımın kulağıma ulaşan dedikodusu meslek seçimimi etkiledi. Bütün öğretmenlerimin ortak kanısı edebiyat bölümünde okumam gerektiğiydi. Kulağıma fısıldanan ‘’ sözelde başarılı ama sayısalı yapamaz’’ cümlesi sayısala geçmeme neden olacak kadar etkiledi, üzdü beni. İnatçı yönümü tanımama neden oldu. Sayısal bölümün gayet de güzel üstesinden geldikten sonra başka yol ayrımındaydı sıra. Üniversite…

Bir mola vereyim. Devamını yazarım belki. Merak eden olursa… 

Desem ki, hanımeli kokuyor gece. Çocukluğumu hatırlıyorum. Sürüyorum saçlarından ömrümü. Bu gece ben ve anılarım varız sadece.

Kadri KANPAK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gittikçe gelişecek bir yazarsınız ve yeni ödüller neden gelmesin. Başarılar

Kadri KANPAK 
 20.12.2016 12:10
Cevap :
Çok teşekkürler Kadri Bey. İnşallah...:) Selamlar, saygılar...  22.12.2016 12:21
 

...var ..var...merak eden var...:)))...*gücenik çocuğun devamını bile merak eden olabilerr...yani...*...:))

nedim üstün 
 25.11.2016 19:35
Cevap :
... Ve bütün mevsimlerden bir renk çaldı gücenik çocuk.Saklandı usulca, bulunabilmek umuduyla...Eyvallah Nedim Hocam :)  28.11.2016 10:34
 

Yazar olmak illaki başka biz gibi düşünenler için ama biz de çoğunluk gibi düşünelim biz de yazarız, şairiz canım benimm :)) yazarak mutluluğa devam en güzel şey yürekte ve yüze vuran ifadesinde öptümmm güzel gönlünü CanGülCanımm :)

Tülay EKER 
 25.11.2016 13:19
Cevap :
Ne diyeyim,canımsın yaaa :) ÖPTÜM İNCE RUHUNDAN...  25.11.2016 14:00
 

Sevgili Gülcan hanım, blog yazınızı okurken olmaz diye bir düşünceye kapıldığımda son cümlenizle olmuşsunuz bile dedim hani, selam ve saygı ile.

Nizamettin BİBER 
 25.11.2016 9:30
Cevap :
Nerede ''olmaz'' diye düşündüğünüzü merak ettim:) Neyse ki son cümleyi yazmışım :)Teşekkürler Nizamettin Bey.Selamlar, saygılar.  25.11.2016 11:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 165
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 252
Kayıt tarihi
: 30.01.09
 
 

Adana'da doğdum. Havasının ve insanının sıcaklığı ile ünlü bu kentte çocukluğumu büyüttüm. Üniver..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster