Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5492
 

Beykozlu öğrenci Emin Çölaşan'ı fena işletti

Beykozlu öğrenci Emin Çölaşan'ı fena işletti
 

Emin Çölaşan, faka bastı.


Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik ve Meslek Lisesi Öğrencisi almış olduğu takdir belgesine bilgisayarda bazı değişiklikler yaparak facebook’ta yayınladı. Bunu gören Emin Çölaşan hemen konuya el attı… Attı ki, fena halde faka bastı.

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, gazetesinde yayınlanan 'Milli (!) Eğitim' başlıklı yazısında okulların millileşmekten çıkıp siyasete alet edildiğini iddia etmişti. Çölaşan yazısında "Okullar yaz tatiline girince minik çocuklar mahalle ve imam baskısıyla doğrudan Kuran kurslarına sevk ediliyor. İlköğretim okullarında bile küçük kız çocuklarını örtmeye kalkışıyorlar. Ülkemizin en seçkin okullarını imam hatip yapıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Aynı yazıda, devlet okullarında öğrencilere verilen takdir belgesinin adının İstanbul'da bir lisede 'Allah'ın Takdiri' olarak değiştirildiğini öne süren Çölaşan, köşesinde bir de belge yayınladı.

Ancak belgeye dikkatli bakanlar, Sözcü'nün başyazarının fıkraları aratmayacak bir hataya imza attığını gördü. Belge üzerindeki mühür, internette örnek mühür formatı olarak yayınlanan ve üzerinde T.C. Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü yazılı mühür örneğiydi.

Bu takdir belgesinin Beykoz’da ki Barboros Hayrettin Paşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nce öğrencilere verildiğini iddia eden Çölaşan, "Demek ki Allah'ın takdiri ile okul yönetiminin takdiri şimdi aynı olmuş! Üstelik bu belgeyi verdikleri lise öğrencilerini 'Mübarek insan' olarak kayda geçiriyorlar" ifadelerini kullandı.

Yenişafak'ta yer alan habere göre okul yöneticileri ise Çölaşan'ın iddialarının gerçekle hiçbir ilişkisi olmadığını, Çölaşan'ın bir öğrenci tarafından işletildiğini düşündüklerini kaydetti.

Söz konusu belgeye dikkatli bakılınca üzerindeki yazının okulla bir ilgisi olmadığının anlaşıldığını kaydeden okul yöneticileri, 'Google'a mühür yazılınca belge üzerindeki mührün ilk sırada çıktığını görebilirsiniz. Öğrenci de bilgisayar programını kullanarak sahte belgeyi düzenlemiş' şeklinde açıklama yaptı. Belgeyi hazırlayan F.Ü. isimli öğrencinin ise belgeyi Facebook'ta arkadaşlarına şaka yapmak amacıyla hazırladığı öğrenildi.

Yazısında Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Müdürü’ne de laf eden Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan’a cevap ise gecikmedi.

Çölaşan’a Rotahaber yazarı Faruk Aksoy cevap verdi…

www.dostbeykoz.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 508
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster