Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '08

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
1571
 

Biri kadınları durdursunnnn!

Biri kadınları durdursunnnn!
 

kadın niçin yaratıldı?


Tanrının kadını yaratışıyla ilgili bir çok düşünce ortaya atılmıştır.

Mitolojik kaynaklara göre Prometheus'un kurnazlıkla çalarak insanlara verdiği akıl, onları şımartınca Zeus, o zamana kadar yalnız erkeklerden ibaret olan insan topluluğuna ceza vermek istedi ve onlara kadını gönderdi.

Kadınların gönderilişi erkeklere ve doğaya verilebilecek en büyük nimet oysaki...

Zeus, oldukça başarılı bir usta olan oğlu Hephaistos'tan kadını yaratmasını istedi. Hephaistos, babasının isteği üzerine çamuru su ile yoğurdu ve görenleri şaşırtacak güzellikte bir kadın vücudu yarattı. Olympos'ta oturan tanrıçaların en güzeli olan ve kendi karısı olan Aphrodite'in vücudunu model olarak kullanmıştı. Heykel bitince, onun kalbine ruh yerine bir kıvılcım koydu. O zaman heykelin gözleri açıldı. Kolları, bacakları kıpırdamaya ve dudakları konuşmaya başladı. Onu süslemek için bütün tanrılar ve tanrıçalar yardım ettiler. Herkes kendisinden ona bir şey armağan etti ve ona Rumca "bütün armağan" anlamına gelen Pandora adını taktılar.

Athena, ona güzel bir kemer, süslü elbiseler verdi. Letafet perileri Kharites, beyaz göğsüne parlak altın gerdanlık taktılar. Aphrodite, başına güzellikler saçtı. Güzel saçlı Horalar, ilkbahar çiçekleriyle onu süslediler. Hermes, Pandora'nın kalbine, hıyanet ve aldatıcı sözler yerleştirdi. Zeus da ona esrarlı bir kutu armağan etti ve ona "Sakın verdiğim kutuyu açma, içindeki iyi şeyler uzaklara kaçar ve onların yerine fenalıklar gelir, seni rahatsız ederler. Bu kutuyu iyi sakla bütün insanların saadeti ve felaketi bu kutunun açılıp açılmamasına bağlıdır." dedi.

Sonra baş tanrı, ilk kadını yeryüzüne indirdi ve Prometheus'un kardeşi Epimetheus'a gelin olarak gönderdi. Prometheus, kardeşine Zeus'dan hiç bir şekilde hediye kabul etmemesini tembih ettiği halde Pandora'nın güzelliğine hayran kalan Epimetheus öğüdü tutmadı ve onunla evlendi.

Pandora da tıpkı tüm kadınlar gibi doğuştan meraklı olduğundan dünyaya gelir gelmez kutunun içinde ne olabileceğini düşünmeye başladı ve Zeus'un uyarısını unutarak kutuyu açtı. Kutunun içindeki hastalık, keder, ıstırap, yalan, riya gibi insanları rahatsız edecek ve onları felakete sürükleyecek ne kadar kötülük varsa hepsi açılan kutudan kuşlar gibi uçuştular.

Pandora, hatasını anlayarak biraz sonra kutuyu kapadı ancak kutuya kapatılan kötülüklerin arasında, insanları yaşatacak, teselli edecek "ümit" de vardı. Fakat ümit dışarı çıkamamış kutuda kalmıştı. Böylece Zeus, ilk kadını beraberinde kötülüklerle dolu bir kutuyla yeryüzüne yollayarak insanlardan intikam almıştı.

Günümüzde ise kadının yeryüzüne bir hediye olarak indirildiğini düşündüğünüze can-ı yürekten inanan bendeniz bir başka iddiayla karşınızdayım .

Kadın yeryüzüne sadece ve sadece alışveriş yapmak için gönderildi..

Doğal ihtiyaçlar ve bunun gereği alış veriş Bu kaçınılmaz bir yaşam gereği. Ancak kadın denilen asil ve kokoş yaratık ihtiyacı olsun ya da olmasın bir alış veriş psikopatıdır.

Süslenmeyi , hoş gözükmeyi severiz biz kadınlar. Çeşit çeşit giysilerimiz olsun , Imelda Marcos’unkinden çok ayakkabımız olsun bizden mutlusu yoktur. Dört gözle bekleriz indirim sezonlarını . Gardırobumuzun ağzı olsa ‘’Yeteeer’’ diye isyan edecektir ama kim dinler.

Eskimiş ve modası geçmiş olanları da ne atarız ne de işine yarayacak birilerine vermeye kıyarız. Belki bir gün giyilirim beklentisiyle gençliğinizden kalma o garibim giysiler yıllarca bedeninizi sarmayı bekler.Ama yeni bir tane daha , yeni bir tane daha ha bire rakipler doldurur etrafını.

Doyumsuzluğun dibe vurduğu noktada benimki gibi bir uyarıcı anne modeliyle karşılaşabilirsiniz. Aynen ifade şöyledir : ‘’Kızım çula çaputa verdiğin paraya yazık , daha bir ev sahibi bile değilsin yazık , yazık !!!’’

Bu uyaran karşısında belki bir süre :’’Doğru söylüyor ayıp artık , al al nereye kadar’’ dersiniz.

Sonra bir diğer kokoştan aldığınız telefonla ‘’Şu, şu mağazalarda indirim başlamış ya , harika şeyler aldım ‘’ cümlesiyle , birden antenler gerilir , alıcılar doğru mağazanın kapısına ulaştırır seni.

Veee beklenen son. Bir yığın torbayla eve dönüş. Sizden mutlusu yoktur. Almışsınız ve rahatlamışsınızdır. Giymeseniz de olur.

Bu genel kadın profilinden etrafımda çok var .Ben de onlardan biriyim .Üreten , evini geçindirmek dışında hiçbir isteği olmayan , bir lokma bir hırka yaşayan tüm kadınlarımızdan özür diliyorum ama ne yaparsınız bu bir hastalık....İyileşmeyi de ancak dolabımın içindeki dehşeti gördüğümde ya da aradığım hiçbir şeyi bulamadığımda arzuluyorum.

Kokoş tüm kadınlara ...

“DİKKAT BİRİ BİZİ DURDURSUN ” arzusuyla....

Arzuliden....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

TÜKENİYORMUYUZ YOKSA BAŞKA BİR ŞEYMİ OLUYORUZ ...bilmiyorum

cemboranmetin 
 20.08.2008 15:47
Cevap :
tüketim toplumuyuz ne yazık ki...tabi ki bizlerde bu manasız tüketimlerin sonucunda geçici tatminler yaşasak da aslında tüketirken düşünmeye yetimizi kaybediyoruz...nereye kadar, almanın sonu yok...  20.08.2008 18:09
 

Bu hastalık bende de var, halbüsü hatun değilim, demek ki genetikse :)) özellikle evde bira-fıstık-WL-cips stoklamaya bayılırım...:)

silik 
 16.08.2008 14:12
Cevap :
depolayın valla belki bigün şu blog müptelalarına parti verirsiniz...he he he nası ama....  18.08.2008 11:00
 

Sevgili Arzuli, anlatım çok güzel ve bilgilendirici olmuş elinize sağlık. Ama diğer yandan da 3 günlük dünyada "mal sahibi mülk sahibi , hani bunun ilk sahibi, mal da yalan mülk de yalan, var sen de oyalan.. " düşüncesine katılıyorum. " Adam ev alıyor 20 sene geri ödemeli. Cem Yılmaz'dan değilse "tık" gittin. Eee 20 sene daha öde dur. Adam daha bir gün oturup rakı bile yapmamaış hayatı boyunca borç ödeyeceğim diye... :) Her neyse, Heart'ın Alone linkine ben tıkladım açıldı, bir daha denemenizi tavsiye ederim. Not: "No injury can stop me" Yani; "Hiç bir sakatlık beni durduramaz." Haydi Çanakkale'ye ..."

Semih Alpay AKHUN 
 16.08.2008 11:54
Cevap :
haklısın , yaşam kısa ve her an elimizin altından kayıp gidebilir ancak garantide bir şayleri olmalı insanın diye düşünüyorum.iyi gün kötü gün ya da çocuğunun geleceği için....sevgiler....  16.08.2008 12:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 228
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 2756
Kayıt tarihi
: 17.07.08
 
 

Her şey ya da hiçbir şey... Ben misali gailesi olanlar, bir arzunuz varsa yaşamdan arzuliden arzular..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster