Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
194
 

Blog'taki haraketlilik iyiye alamettir

Blog'taki haraketlilik iyiye alamettir
 

Kırmadan, dökmeden, incitmeden, blog'taki harakettliliği sağlamaya asgari dikkat edersek MB'nin çok daha ileriye gideceğine inanıyorum.

Neticede hepimiz insanız,  isteklerimiz var, arzularımız var, beğenilmeme korkumuz var.  Yani EGO'larımız var. Dolayısiyle bunları tatmin etme duygularımıza gem vuramadığımız zamanlar olabiliyor.

İşte ozaman şirazeyi kaçırıyoruz. Şiraze kaçınca da üzülenler, kırılanlar haliyle oluyor. Üzülüp kırılmayada aslında gerek yok, neticede sanal bir ortamda, insanlar fikirlerini ortaya koyuyorlar.Kesinlikle insan onurunu zedeleyici, hakarete varan söylemler zaten hoş karşılanması mümküm olmadığı gibi, MB yazarlarına yakıştırılamaz.

Enejimizi aşagıdaki örnekte olduğu gibi, sosyal konulara yöneltirsek daha çok ses getirecektir.

 35  yıl Lise'de tarih hocalığı yapmış emekli  bir öğretmen, şöyle diyordu; soğuklardan bahsederken, çok şükür hava buğün güneşli, hemen gittim kombiyi kapattım. Bu hocamız aynı zamanda ciddi rahatsız, kış kıyamet günü üşünmemesi mümkün değil. 70 Yaşında 35 yıl hizmet vermiş hala tasarrufun peşinde, hastalığını bile bile. Acı ama, ülkenin gerçekleri!

Bilmiyorum, anlatabildim mi? 

Özdemir Asaf ise ''EGO''  şiirinde şöyle sesleniyor.

Son kadeh içilmiş.

Son söz edilmişti,

Bir düşünce sardı hepsini..

Bir hatıra,

Bir hırs,

Bir Kıskançlık,

Bir yanıltı,

Bir kardeşlik,

Bir yanlışlık,

Bir kin,

Bir ümid,

Bir şey..

İNSANA AİT.     

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayatın gerçekleriyle yüzleşen insanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve sonuç olarakta kronik şüpheci olmayı öğreniyorlar maalesef Hasan bey. Günümüz insan ilişkilerinde alışılmışın dışında bir durum söz konusu çünkü. Sizinde tavsiye ettiğiniz üzere, hayata pozitif bakmak, olaylara mümkün olduğunca olumlu yaklaşmak dileğiyle. Selamlar saygılar..

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 06.01.2013 20:16
Cevap :
Değerli yazarım Arif Bey'cim, öncelikle yorum ve katkılarından dolayı teşekkür ederim. ''Kronik şüpheci'' işin özü bu benzetmede yatıyor. Öyle bir ülke haline geldik ki, güven duygusu yok edildi, bilinçli olarak insanlar ayrıştırılmaya çalışılıyor. telekulaktan tutun insanların özel hayatlarına müdahale edilmeye kadar uzanıyor. Ya tarafsın, ya bertarafsın söyleminin yapıldı bir ülede ''Kronik şüpheci'' olunmasıda çok doğaldır. Bütün bu olumsuzluklara karşı, olumlu düşünme yolunun açılmasının gerekli olduğu düşüncesindeyim. Selamlar sevgi ve saygılarımla.  07.01.2013 18:00
 

Düşüncenize iyimser bir bakış açısıyla yaklaşıyor, harekette bereket vardır diyorum. Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 02.01.2013 23:04
Cevap :
Teşekkürler Cem bey, Enerjimizi iyimserlikten tarafa kullanmamız daha yararlı olacaktır. Saygılarımla.   03.01.2013 9:21
 

Kişinin aynası işidir;lafa bakmamak gerek...Burada simidi hercai gevrekler olabilir..Yok saymak gerek:)) Saygıyla..sevgiyle...:)

Mesut Selek 
 02.01.2013 22:30
Cevap :
Herde, her zaman olduğu ğibi, yola devam Mesut bey hocam, selamlar, sevgi ve saygılarımla..  02.01.2013 23:43
 

Sayın Meslektaşım, bankacılıktan gelme bir alışkanlık: tasarruf dedim bloglarda. Olumlu izlenimlerin yanında "hangi devirdesiniz" diyenine rastladım. İyiliksever ve özverili olmaktan mutluluk duyduğumu söyledim: "bencil yaşamalısın" sözünü işittim. Burası sanal bir yazı platformu. Herkes kendine ait sayfasında, kendi sınırları dahilinde fikirlerini yazacak. Okunası yazılar ilgi görür, çok okunur. Okunsun diye blog kategorisini karalama defteri gibi kullanıp, okuruna olumlu bir "şey" vermeyen veya birilerini hedef alan yazıların mantığını anlamak mümkün değil. Dediğiniz gibi, kırmadan, dökmeden, incitmeden ve nezaketi elden bırakmadan, okurun gönlünde güzellikler bırakan yazılar yazmalıyız deşarj ve hobi anlamında...Mutlu seneler...

Yurdagül Alkan 
 02.01.2013 19:25
Cevap :
Değerli yazarım, yorum ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. İnsanları yıpratmak için uğraşmak, kırmak işin kolay tarafı, anlayabilme büyüklüğünü gösterebilmek ise bir fazilettir, diye düşünüyorum. Selam ve saygılarımla..   02.01.2013 20:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 461
Toplam yorum
: 695
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 1497
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Çevreye saygı, insanlık görevi olarak algılanmalıdır. Bankacılık ve finans yöneticiliği  uğraşım ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster