Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1273
 

Blogger da yasaklandı

Blogger da yasaklandı
 

Dünyanın en büyük blog sitesi kapatıldı.

Şimdi de Blogger!

Biri bu komediyi artık durdursun! YouTube yetmedi, şimdi de Blogger'a erişim yasağı geldi.
YouTube'a uygulanan erişim yasağının gündemden düşmemesi yetmiyormuş gibi, şimdi de blog yazarlarının bir numaralı uğrak noktası olan Blogger yasaklandı. Şu an "www.blogger.com" adresine girmek isteyenler, karşılarında mahkeme kararı ile engellendiği mesajını görüyor.


Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/10203855.asp

Hürriyetin haberinde de görüldüğü gibi sıra blogcularda. Bu yasakların ardı arkası kesilmeyecek. Önce net üzerinden erişim ardından yavaş yavaş kendi görüşlerinin dışında olan herkesin sesi kesilecek. Youtube kapatıldığı zamanda inanmamıştım Atatürk’e sevgi gösteri gösterdiklerine, şimdi de inanmıyorum. Sadece kendileri hakkında haber yapılması ya da kendi gerçeklerinin görselliği gözler önüne serilince bu yola başvurulduğunu düşünüyorum.

gazetevatan.com sitesinin kapatılmasının ardından şimdi de blogcular susturuluyor. Henüz gerekçenin ne olduğunu bilmiyorum sadece bildiğim bu işin tüm gerekçelerinin farklı düşünceleri hazmedememesidir. Kendileri dışında düşünenlerin en kolay yolu seslerini kısmaktır işte yapılan bu.

Şu ana kadar kapatılan siteler bunlarla da kalmıyor. Erişimi yasaklanan başka sitelerde var bildiklerimiz ve bilmediklerimizin içinde.

Böyle devam ederse eminin kapatılanlar sadece sesler olmayacak. Görünen bu gerçeklere hala göz yuman bir takım bizler ise uyuduğumuz uykuda mışıl mışıl uyumaya devam edelim. Uyumaya devam edelim ki yine gelsinler ve hepimizi büyük çoğunlukla silsinler.

Ama uyumakla geçen zamanın sonunda uyanınca artık her şey için çok geç kalınmış olacak.

Ha bu arada yakındır bizlerin yani MB ailesinin de kapatılması hani sesler kesilmeden sıra bize gelmez diye düşünenler bilsin istedim.

Bu kapatmaların birer mesaj olduğunu umarım biran önce görmemekte direnen gözler görür, uyuyanlar uykularından uyanmakta geç kalmazlar. Aksi taktirde geleceğimizin vebali hepimizin üzerinde olacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu gün bu siteler kapatıldı, yarın birimizin yazısı bahane edilerek MB' da kapatılırsa ne olacak? Nerede yazacağız? Hepimi tepki blogları oluşturmalıyız, editörlerimiz de Milliyet ana sayfada sadece tepki bloglarına yer vererek blog sahiplerini destekleyebilirler diye düşünüyorum. Sevgi ve saygılarımla...

Haluk Seki 
 25.10.2008 21:11
Cevap :
Kesinlikle toplu olarak ses getirmeliyiz. MB'nin kapatılmasına gelince kesinlikle heran olabilecek bir durum bu. Yakında tek net adresi yayında olursa şaşırmayalım. O adresi de hepimiz malum biliyoruz. Milliyet'in bu konuda blog yazarlarını desteklemesi gerekir. Radyolarımızı geri almıştık bloglarımızı da alabiliriz. Yeter ki tepkisiz kalmayalım. Saygılar...  25.10.2008 21:19
 

Gerekçesi ne olursa olsun düşünce özgürlüğüne kısıtlama olamaz.

Kenanca 
 25.10.2008 19:50
Cevap :
Yasalarla düzenlemişler. Sözde düşünce özgürlüğüne kısıtlama yapılmıyor, zararlı yayına kısıtlama yapılıyor. Ama zararlı yayın tespitini yapan kim işte sorun orada. Katkınız için teşekkürler. Saygılar...  25.10.2008 20:00
 

Bu kapatmaların arkadasında çok açık bir mesaj var gerçekten de.. Blogger türü sitelerin kapatılması çok çok açık şekilde düşünen ve yazan insanların faliyetlerini engellemektir!

Ezgi Arslan 
 25.10.2008 11:00
Cevap :
Kesinlikle öyle. Eğer buna bir dur demezsek sonu gelmeyecektir. Acilen bir şeyler yapmak durumundayız. Katkınız için teşekkürler. Saygılar…  25.10.2008 14:33
 

Sanıyorum ciddi olarak bişeyler yapmamız gerekiyor. aynı sıkıntıyı ve basıncı duyuyorum.sağlıcakla.

Ezgi Umut 
 25.10.2008 1:36
Cevap :
Evet, Ezgi Hanım ciddi olarak bir şeyler yapmamız gerekiyor. İnternet üzerinde yasaklamaların ardı arkası yok. Ve özellikle haber kaynaklı, bilgi kaynaklı platformlara uygulanması düşündürücü. Herkes kendi payına düşeni yapmalı, şu an biz blogerlerin yapması gereken en önemli şeyin güç birliği olduğunu düşünüyorum. Ancak o zaman kendi cephemiz için bir şeyler yapabilir. Sevgiler...  25.10.2008 3:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3683
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster