Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

23 Aralık '07

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
749
 

Boncuk'un sevgilisi Maviş

Boncuk'un sevgilisi Maviş
 

Maviş kapının üstüne nasıl çıktın?


Bir tanıdığım "Bir kedi hiç kedi, iki kedi bir kedi" demişti. Gerçekten de tek kedide bulunmayan ancak iki kedi bir araya gelince izlenebilecek bir şov bu. Evimizdeki iki kedimiz, tüm gün boyunca birbirleriyle oynuyor, kovalıyorlar, yedikleri, içtikleri ayrı gitmiyor. Bu da sevgili Boncuk'umuzun hayat arkadaşı Maviş'in de bir hikayesi olsun :)

Maviş'i ilk gördüğümde alnındaki turuncu noktası, sırtındaki ve karnındaki benekler, bacalarındaki sarı ve kahve renkli tekir çizgileri ile her tarafı başka güzellikte bir yavruydu. Maviş ismini mavi renk koruyucu olduğu için ona verdik. Herkesin sorduğu gibi evet gözleri mavi değil, ama ilk aklıma gelen isim Maviş olmuştu. Kendisine ayrıca bir de "Ruhsal kedi" ünvanını taktım. Sonra büyüdükçe anladım ki doğru bir isim koymuşum. Annem'e hoşlanmamasına rağmen sürtünmeyi başardı, pek çok kediden korkan arkadaşım ile güzel ilişkiler kurdu. Maviş oldukça girişkendir. Yeni yerleri ilk o keşfeder. Yemek yemeye pek vakit ayırmaz. Ancak o kadar enerjiktir ki tüm yediklerini etrafta koşarak kapı, pencere tırmanarak yakar. Boncuk ile aynı yaşta olmalarına rağmen onun üçte biri kilosundadır.

Güzel ve zarif kızımız kendini isterse sevdirir. Ama banyodan çıkan kişinin ayakları arasında dolaşıp kendini sevdirmeye bayılır. Küvete girip banyo sonrasında kenarlardan akan suları izlemeyi sever. Arada mutfağı açık buldu mu yıldırım hızı ile kapıdan içeri dalıp, kilim üzerine kendini atıp yuvarlanmasına çok gülerim. O sırada çok özel kendini sevdirme hareketlerinden birini yapmaktadır.

Maviş'i küvette taranırken görmek için aşağıdaki linke tıklayın.
http://www.youtube.com/watch?v=0waVwwYIrEY

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kara bir maviş ben bu mavişi çok sevdim...

Meral Yağcıoğlu 
 24.12.2007 12:42
Cevap :
Resimde belli olmuyor ancak yeşil gözlü Maviş'imiz pofidik tüyleri, turunculu, kahverengili ve sarılı çizgileri, kırçılları ve noktalı desenleri ile çok tatlıdır :) Genetik konusunda yazdığım Ashera kedisinin biraz turunculusu gibi :) Bu aralarda yine kızıştı, kendini yerden yere atıp tuvarlanıyor, devamlı ilgi bekliyor. Bir bağırması ile Boncuk da peşinde tabii ;)  25.12.2007 10:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11454
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster