Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
438
 

Boyner'e yakışır

Boyner'e yakışır
 

Dün Güniz sokak'ta Demirel'in çağrısı üzerine Cindoruk ve Mesut Yılmaz ile birlikte üçlü, süpriz bir buluşma gerçekleşti.. Buluşmanın nedeni basına net bir açıklama yapılmazken, siyaset yorumcuları tarafından Ocak ayında yapılacak olan DP kongresinde Mesut Yılmaz'ı Genel Başkan adayı olarak Demirel'in öngördüğü şeklindeymiş.. 

Siyasette 24 saat uzun bir zamandır..Ocak ayına kadar Çiller'i de davet edecektir Demirel.. 

Duayen üstüne tanımlama olmadığına göre, piri'dir siyasetin Demirel..Yılmaz denir, Çiller denir, bir de bakmışsınız Demirel geçmiş DP'nın başına.. Görün o zaman ülke'de esen rüzgarları.. Ne Erdoğan kalır ne de Kürt sorunu diye bir şey.. 

"Demirel'in iktidar olduğu dönemde de Kürt sorunu vardı, çözebilseydi o zaman çözerdi" demeyin.. O dönemlerdeki iklim başka, şimdiki iklim başkadır ülkede.. 

Washington ile birlikte Gülen, Demirel, Obama üçgeninde çözülecektir Kürt sorunu. 

"İki anahtar" vaadinde olduğu gibi vatandaşı rahatlatacak bir ekonomik vaad, bir de Terör'le ilgili vaad'te bulundu mu silip süpürür oyları.. 

Biz, Demirel, Çiller, Yılmaz derken özellikle Kürt realitesine bir konuşmasında farklı bir bakış açısı getiren Cem Boyner'i de göz ardı etmeyelim.. 

Doksanlı yılların ilk çeyreğinde siyasette dersini almış biri gibi görünen Boyner'i ciddiye almak istiyorum..Demirel için kullandığım değerlendirmeyi Boyner için de kullanmak istiyorum.."O dönemlerdeki iklim başkaydı ülkede, bu dönemde başka".. 

Genç'dir, dinamiktir Boyner.. Uluslararası ticari konjonktür'de prestiji yüksek. Defosuz'dur..Yakışır Başbakanlık.. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim bildiğim, YDH görev aldığım zamanlarda tanıdığım Cem Boyner, bu aşamada politikaya girmez, hele hele Tansu Çiller ya da Mesut Yılmaz'la bir yerleri varmayı düşünen, istepne olarak da Ahmet'in kendi beyanıyla hazır beklediği bir yapılanmanın yanından bile geçmez!... Dostça selamlarımla.

zeki etferat 
 18.12.2010 23:37
Cevap :
çiller ve yılmaz yaklaşımınıza katılıyorum..siyasetteki gelişmeler bazen belli olmuyor..çiller denir başka bir isim çıkar ama öyle görünüyor ki çiller aday olacak gibi..zira boyner bir şekilde siyasetin içinde olmalıdır..dürüst, tok, gelenekçı anlayışlardan uzak bir siyaset için boyner bugün olmazsa yarın mutlaka olmalı..selamlar zeki bey..  19.12.2010 17:10
 

SİZE KATILIYORUM. MERKEZ SAĞDA BİRLİK VE BERABERLİK RUHUNU YANSITABİLECEK ÖNEMLİ BİR ŞAHSİYETTİR, "CEM BOYNER" PROF.DR.ÖNER SAMANLI

ÖNER SAMANLI 
 15.12.2010 19:30
Cevap :
Doğruları görebilen sizler gibi bilim adamlara ihtiyacı var bu ülke'nin hocam..selamlar  16.12.2010 12:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2322
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster