Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Nisan '10

 
Kategori
Çevre Hukuku
Okunma Sayısı
612
 

Bu vahşete seyirci kalmamalıyız!

Danimarka utanmalıdır. Bu durum, ünlü ve zeki Calderon Yunusları’ndan yüzlercesini öldüren ve (medeni olduğu iddia edilen insanoğlunun) vahşeti yüzündendir. Bu durum Danimarka’nın Feroe Adaları’nda her yıl gerçekleşmektedir. Bu katliamın asıl katılımcıları ise 18 yaş altı gençlerdir. Bu sözde kutlama gençlerin yetişkin olma ve olgunlaşma gösterisidir. Bu büyük kutlamada eğlenme adına hiçbirşey kaçırılmamaktadır. Öldürerek veya bu vahşeti seyrederek, taraftar gibi destekleyerek herkes bu olayın bir şekilde katılımcısı olmaktadır.

Şunu ifade etmek gerekli midir bilinmez ama, Calderon yunusları, diğer tüm yunus türleri gibi, insanlarla etkileşim içinde olan ve oyun oynayabilen en yakın nesildir. Sadece saf bir arkadaşlık olarak! Tek seferde, birdenbire ölmezler; Kancalarla 1, 2 veya 3 kez kesilirler. Ve bu sırada yunuslar aynı yeni doğmuş bir çocuk gibi korkuyla karışık bir ağlama sesi çıkarırlar. Bu muhteşem varlıkların kendi kanlarında yavaşça ve acı çekerek ölmesi esnasında hiçbir acıma / merhamet yoktur. Yeter! Bu durum artık durdurulmalı! Dünyaya sahip çıkalım, çünkü o bizim evimiz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yorumunuz için teşekkür ederim, kesinlikle size katılıyorum. saygılar

BURCUuUu 
 24.04.2010 9:09
 

Bizim hayvanseverler, bir başka dernek ya da kuruluşun yönlerdirmesiyle başka olayları proyesto ederler. Sadece bir yerde itlaf oldumu köpeklerin koruyuculuğunu yaparlar. Sorsanız sözünü ettiğiniz vahşetten hiçbirinin ahberi yoktur. Ya da "-Bize ne!" derlerdir. Caddede, meydanda insanlar saldırıya uğruyor, çevreden yardım istiyor da güzel yurdumun insanı yardım etmek yerine, 'kim bunu nasıl öldürecek bakalım' merakında. Öyle zannediyorum ki yazınız yorum bile almayacaktır. Çünkü vatandaşın magazin haberlerine daha çok merakı var. Paylaşım için teşekkürler; saygı öncelikli sevgiler.

Yüksel ÖNAÇAN 
 23.04.2010 13:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 874
Kayıt tarihi
: 21.04.10
 
 

24/06/1986 '  doğumluyum.özel sağlık sektöründe çalışan, evliliğe alışma kısmını tamamlamadan ann..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster