Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
402
 

Cadılar Çemberi

Cadılar Çemberi
 

1988 yabancı topraklar eğreti kostümler! 2008 gündemde sadece doğa var! Mutlu yorgun Meisel'ler!


Tahmin edemezsiniz, boşuna çabalamayın!

Hayır, birilerini hedef almıyor! Bu satırlar çok masum!

Cadılar bayramınla da ilgisi yok!

Onu da nerden çıkardınız, estağfurullah!

Simanıza aynada dikkatlice bir bakın, simetri bunun neresinde?

Sağ kaş sol kaşa yabancı; dövme yoksa işin içinde!

Oku benim ruhumu; sana muhtacım senaryosu da yok kardeşim!

Zenginin zenginliği şöhreti kazancı, züğürdün dilini cilalar, mundar ciğer benim olsan seni yahni yaparım da değil konumuz!

Tamam, itiraf ediyorum ortada bir senaryo var lâkin anonim ve umumi!

Dizinin (Adını söyleyemem anlaşmam var) herhangi bir bölümünü yazıp şef senariste sunmak sonra da kaz gibi yolunmasına şahit olmak; işte bu acı utançla bir miktar kıtır parası( kedi köpek maması) kazanmak günahım. Tüm mahalle diziyi çiğdem çitlete, çitlete izliyor; ben bu benim bölümüm diyemiyorum, uzun tırnaklarım da yok yiyemiyorum. Arkadaşım! Anlatmak istediğim mevzu ile bunların yakından uzaktan bir ilgisi yok diyorum; sakalım olmadığı için kimseyi inandıramıyorum!

Karşıdan gelir bir atlı, sanırsın bin kanatlı; ödünç verirsen yârini ellere sürtersin…… Yerlere! Kâğıtlı şekere yazdığım manilerden bir tanesi. Çok meşakkatli bir iş getirisi de yok zaten son zamanlarda talep de yok!

Mantar! Yani konumuzun başyıldızı; anlamadınız mı? Hani şu çoğumuzun bitki sandığı eşsiz varlık! Bazı ağaç türlerine hayat veren mantarların akrabası krem renkli; yağmurdan sonra pat diye ortaya çıkan tencereye tavaya uygun olanından söz etmek istiyorum sizlere.

Önce bir mantar doğar yeşillikler içinde; etrafı kolaçan eder kenara çekilirmiş, neden? Kardeşlerini beklemek için, beraberce bir çember oluşturabilmek için!

Kardeşler ardı ardına gelir fakat pat diye ortaya atılmaz ilk patlayanın yanında yerini alırmış amaçları bir çember oluşturmak ve bu çemberin çapını her seferinde genişletmekmiş! (Şimdiye kadar ölçülen en uzun çap 94 metre: 102,80 yarda-yards, 308,40 fit- feet)

Bilim bu fenomeni(görüngü) kabullenmiş lâkin ne işe yaradığını çözmüş mü? Orasını bilemem! Belki de bilirim hazıra konmayın diye söylemek istemem.

Bilinen: Mantarların özenle çizdiği dairede cadılar büyük bir coşkuyla, beyaz veya siyah sihir üretmek için toplanırlarmış.

Mantar deyip geçmeyelim, marifetlerini göz ardı etmeyelim! Sevgi lügatimize mantarı da ekleyelim!

Merhaba Mantar Kardeşlerim! Semt pazarında manavda görüşmek üzere; (toksikoloji) zehir bilimi bilgisinden yoksun bir birey olduğumdan ötürü; tenhalarda menfalarda çayırlarda bayırlarda buluşmamız imkânsız!

25.10.08 Cumartesi İzmir Sabaha karşı bir başka güzel!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir dahaki kıyafet balosunda sen melek ol bence, güzel yüreğinle ancak melek olabilirsin sen... İkinize de selam ve sevgiler...:))

Sema Sener 
 05.11.2008 13:21
Cevap :
Cazibeli Gazeteci! Tina Turner'in veda konser (Avrupa'da) biletleri aylar önce satılmış! Ocak 2009 da Berlin'de bir konseri var kısmet olursa demiştim, bana yer kalmamış! Bir arkadaşımızdan(sen iyi tanıyorsun) rica etsek, bir dahaki toplantıda onun yerine bize ufak çaplı bir konser sunar mı dersin? Kıyafet balosuna gelince; saraylı oldum, koyboy da! Görmedin herhalde... İçim de ukde kalmasın bir de meleğin tersi olayım dedim..gelen giden ısırıyor, maksat göz dağı vermek! Başarılı olamadım! İlginçtir bu kıyafet ödül aldı Canım! Melek olmak için çok çabalamak gerekiyor, Allah kısmet etsin! Teşekkürler! Kısmetin bol olsun! Selamlar sevgiler!  07.11.2008 13:28
 

Benim de bir ailem var/Sanırsın ki ben sizler için varım/Hayır asla mantar gibi çoğalmasak da.../ Benim de bir anam bir de ölmeseydi bir babam vardı/ Hem yararlı hem zararlı aynı insan gibi değil mi Alev Hanım? Ne yalnız ne kalabalık, hep yararlı hem öldüresiye zararlı, hem doğal hem sanal, hem var hem yok... Ben maninin sonunu getiremiyorum kafam karıştı uydurduğum kelimeler yüzünden:) Bu arada kırmızı herkese yakışmaz size yakışmış, sevgilerimle

kevser şekercioğlu akın 
 30.10.2008 9:39
Cevap :
Çok anlamlı çok güzel! Evet! Hayat veren ve alan mantar! Doğuran öldüren insan! Tanrının yarattıkları; kutupları genlerinde barındırıyor! Aklı selim, şuuru yerinde olan her insan ölümcül olan yönünü kontrol altında tutabilir, tutmalıdır da çünkü Allah ona bu ayrıcalığı bahşetmiş! Tutmaz ise ne olur? Yaşadığımız dünyaya bir göz atmamız yeter! Dünyada cehennem; olayını insan olduklarını farkedemeyenlere borçluyuz, bildiğiniz gibi..Her uydurma sizinkilerine benzesin ben razıyım! Kırmızı - siyah kombinasyonu: içimizde barındırdığımız yaratıcı ve yok edicinin sembolü derler! Teşekkürler! Katkılarınız her zaman olduğu üzere mutlu etti! Unutmayın onlar sadece bizden önce gittiler! Sevgiler selamlar!  30.10.2008 13:55
 

Terazim topuzlu kantar. / Çemberim değerli mantar. / Terazim bozulursa, / Keserim doğru yontar...

mamut 
 26.10.2008 15:06
Cevap :
Terazim ağır çeker/ Mamut'un başında oyalı çember/ Kimse gönül koymaz ona/ Şeytan tüyü var mısralarında... Bundan böyle yorum devri sona erdi! Maniler modası gündeme geldi! MB ye duyurulur!  27.10.2008 1:38
 

cadılarla olayı kamufle ediyorsunuz. :) Kazandığınız MB paraları ile sıra mantar yetiştiriciliğine gelmiş. Kolay gelsin diyorum. Selamlar.

Kenanca 
 26.10.2008 11:50
Cevap :
Sizlerden de bir şey saklamak mümkün değil! İnanın mantarlar kendi kendine ürüyor! Yatırım konusunda ilginç tavsiyeleriniz olursa bizlerden esirgemeyin lütfen! Teşekkürler! Selamlar!  27.10.2008 1:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 2445
Toplam mesaj
: 327
Ort. okunma sayısı
: 836
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Dinleyenin olmadığı yerde anlatmanın önemi! Nasıl YAZAN oldum. 'Yalnız doğar, yalnız göçer' eskile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster