Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '20

 
Kategori
Danışmanlık
Okunma Sayısı
25
 

Danışmanlık Nasıl Yapılır

Danışmanlık Nasıl Yapılır | Danışman Nasıl Olunur

Bir danışman (Latinceden: "danışmak"), güvenlik (elektronik veya fiziksel), yönetim, eğitim, muhasebe, hukuk, yasal uyumluluk, insan kaynakları, pazarlama gibi belirli bir alanda danışmanlık, müşavir ve uzman tavsiyesi veren bir profesyoneldir (ve halkla ilişkiler), finans, sağlık bakımı, mühendislik, bilim veya diğer birçok uzmanlık alanından herhangi biridir.
 
Bir danışman genellikle belirli bir alanda uzman veya deneyimli bir profesyoneldir ve konuyla ilgili geniş bir bilgiye sahiptir. Danışmanın tıbbi alan dışındaki rolü (terimin özellikle doktor notu için kullanıldığı yerlerde) iki genel kategoriden birine girebilir:
 
  • İç danışman: bir kuruluş içinde faaliyet gösteren ancak diğer departmanlar veya bireyler tarafından uzmanlık alanlarına danışılması için müsait olan (müşteri olarak davranan) biri;
  • Dış danışman: Harici olarak müşteriye (bir danışmanlık firması ya da başka bir kurum tarafından) uzmanlığı geçici olarak verilen ve genellikle bir ücret karşılığında çalışan biri. Danışmanlık şirketleri, tek bir danışmandan oluşan şahıs sahipliklerinden, az sayıda danışmandan oluşan küçük işletmelerden, bazı durumlarda çok uluslu şirketlerden oluşan orta-büyük danışmanlık firmalarına kadar uzanmaktadır. Bu tür danışman genellikle, genellikle şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya hükümetler olan birden fazla ve değişen müşteriyle ilgilenir.
Bir danışmanı işe alarak müşteriler, uzun süre içinde evde tutmak için finansal olarak mümkün olacaklarından daha derin bir uzmanlık seviyesine erişebilirler. Ayrıca, müşteriler danışmanlık hizmetlerine ilişkin harcamalarını yalnızca dış danışmandan istenilen kadar hizmet satın alarak kontrol edebilirler.
 
Danışmanlar müşterilerine tavsiyelerini çeşitli şekillerde sunarlar. Raporlar ve sunumlar sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte, bazı uzmanlık alanlarında, danışman müşteri için özelleştirilmiş yazılım veya başka ürünler geliştirebilir. Danışmanlık hizmetlerinin niteliğine ve müşterinin isteklerine bağlı olarak, danışmanın tavsiyesi, raporu veya sunumu çevrimiçi hale getirerek kamuoyuna açıklanabilir veya tavsiye gizli tutulabilir ve yalnızca üst düzey yöneticilere verilebilir.
 
Sermayeniz olmadan, yazılımcı olmadan, şirket kurmadan, meşhur olmadan nasıl danışmanlık
verilip ayda 10 binlerce lira kazanılabilir?
 
“Nasıl Sermayem, Tecrübem ve Teknik Bilgim Olmadan Danışmanlık Sektörüne Girdim ve Çok Kısa Bir Sürede Yüzlerce Üst Düzey Uluslararası Firmaya Danışmanlık Verir Hale Geldim.”
Nasıl beyninizi tekrar programlayıp sektörlere ‘danışman’ gözüyle bakabilirsiniz.
Nasıl sektör analizleri yapılır ve kimsenin hayır diyemeyeceği teklif hazırlanır.
Nasıl ispatlanmış ve tekrar edilebilir bir konsept hazırlanabilir.
 
Kaynak: https://sdfatihleri.teachable.com/p/danismanlik-akademisi-giris-bolumu/?affcode=225962_lq-nc2yw

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 39
Kayıt tarihi
: 11.05.20
 
 

Merhabalar  Ben Samet Şahin Dijital Reklam Danışmanıyım İşletmelere Yeni Müşteriler Bulmaları ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster