Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
439
 

Demokrasi tarihimizde kara bir gün: 12 Eylül...

Demokrasi tarihimizde kara bir gün: 12 Eylül...
 

Darbeler ve Darbeciler artık yargılanmalı.


Bugün 12 Eylül...

Darbelerin ve darbecilerin, şiddetle ve nefretle kınanmalarının yıldönümü olmalı aslında bugün. Hattâ sâdece bir gün değil, ''Darbeleri ve Darbecileri Kınama Haftası'' adı altında, en az bir hafta, etkinlikler olmalı.

Her yıl bu etkinliklerde, darbelerin ve darbecilerin, ülkemizi her darbe ile 10'larca yıl nasıl geriye götürdükleri anlatılmalı bence.

Yine her yıl bu etkinliklerde, darbeler ve darbeciler için, bir yargılama sürecinin başlanması adına ciddî bir şekilde, girişimlerde bulunulmalı.

Öyle olmalı ki; Millî İrâdeye itaatsizlik ve saygısızlık olan bu ağır suçları, bir daha, hiçbir kimse ''vatanı kurtarıyoruz'' bahanesi ve terâneleriyle, ''yönetime el koymaya'' cür'et etmeyi bırakın, niyet dahi edememeli bundan sonra.

Bu ayıp ve bayatlamış ''vatanı kurtarma bahanelerinin'', nasıl bir ''Demokrasi ve Millî İrâde Katl'i'' olduğu, yine bu etkinliklerle her yıl, bıkmadan usanmadan bu memlekette demokrasiyi içine sindirmiş, onların küçük gördüğü, ''O, geniş halk yığınları'yla'' paylaşılmalı o günlerde.

Bu memlekette, kara birer gün ve leke olarak, demokrasi tarihimize, simsiyah ve kalın harflerle kazınmış ''darbe günlerinde'' darbeciler, (hâlâ yaşıyanları varsa eğer) utançlarından sokağa çıkamamalılar artık.

Öyle olmalı ki, ilerlemiş yaşlarında da olsa, hatalarını anlamalı ve bu milletten özür dileme erdemini göstermeliler...

Onlar özür dileme erdemini gösteremeseler bile, tarih bir gün; bu memlekette gerçek demokrasi tam oturduğunda, darbeleri ve darbecileri nefretle yargılayıp, gerekli mecraasına atacaktır zâten.

Kendileri bilir...

Ama ben, 12 Eylül'ün içinde bulunduğu haftayı, bundan böyle bu memlekete yapılmış en büyük kötülüklerden biri olarak îlân ediyor, 12 Eylül haftasını da, ''Darbeleri ve Darbecileri Kınama Haftası'' olarak kabul ve îlan ediyorum.

Millî İrâde sevdalılarına, bu bir duyuru ve çağrıdır...

Sağlık ve Muhabbetle...

Bektaş Azizoğlu
12 Eylül 2008, cuma
Üsküdar-İSTANBUL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayin Bektas Aziz, size katiliyorum, hatta birde bunun ustune, yillardir T.C'ni ve milli kaynaklarimizi baba mirasi gibi kullanan yoneticileri, ayrica kurum ve isletmelerini yonetenleri, idarecilerini, memurlarini ve polisi rusvet ve diger metodlarla yolsuzluga surukleyen, toplumun buyuk kesimini goz ardi eden, toplum cikarlarina zarar veren, basi sikistiginda paralari bavullayip yurt disina kacan serefsiz elitlerimizide katarsan vatanseverlilik adina kahraman olursun. Saygilarimla

philosophile 
 14.09.2008 10:49
 

unutturulmamalı..Svgilr, saygılar..

gece-gün-eşi 
 13.09.2008 2:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 576
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster