Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
104
 

Dertleşmek eksik olmasın

Bugün yine hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Gecenin sessizliğini bozan müzik eşliğinde kederlerimi, içime akıta akıta ağlıyorum. Gündüz, sonu hep verilmesi gereken cevaplarla dolu telefon görüşmelerinden sıyrılmış kendimi düşünüyorum.

Evet bugün  bana gelen 8 telefon çağrısının 8’i de arayanın bilgime, birikimime veya bana ihtiyacı olduğu içindi.

Benim hakkımda en ufak fikri olmayan  insanların kuru  bir merhaba nasılsın sorularından sıkıldım. Ama farkındayım yaşadığımız sürece bu hep olacak, belki de aynısını ben yapacağım.

Gözyaşlarımı biriktiriyorum. Ya içinde boğulacağım, ya da beni doğru yola götürecek denizlere ulaşmak için kullanacağım.

Kederlerimi, yenilmişliklerimi, yorgunluklarımı, kaybedilmişliklerimi düşündükçe kalbim duracakmış gibi oluyor, ama derin bir nefes alıyorum. Hayatta olduğumu, halen nefes aldığımı ve de onuru ile yaşamak için yapılması gereken uzun bir yolun beni beklediğini görüyorum. Ve gördüğüme şükrediyorum.

Bana ait kader çizgisinde yürürken; farkında olarak içten sohbetlerini esirgemeyecek olan dostlarıma, okurlarıma içten, ta en yürekten bir selam göndermek istiyorum. İlk yazım en derin hisler yaşadığım, en doğal halimle olsun istedim.

Farkında olunduğunuz ve olduğunuz bir yaşam temennisiyle.  

Saygılarımla

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle hoşgeldiniz. Bence de dertleşmek eksik olmasın. Ama bu karşılıklı olmalı. Hep siz başkalarını dinlerseniz, hiç kimse sizi dinlemezse olmaz. Bu arada ben de kitap okumayı çok seviyorum ve Ahmet Ümit'in İstanbul Hatırasını okumaya başlıyorum şimdi. Umarım güzeldir :)Selamlar...

şeker bade 
 23.12.2013 12:55
Cevap :
Dertleşebileceğimiz nice dostlarımız olması temennisiyle, düşünceleriniz için teşekkürler. Ahmet ÜMİT' in "İstanbul Hatırası" kitabı zevkle okuduğum bir kitaptı, umarım sizlerde aynı lezzeti tadarsınız. Saygılar  20.01.2014 0:25
 

Merhaba! Başlık ne güzel de bir temenni; " dertleşmek eksik olmasın! " Buna olsa olsa " amin " denir. Size de " lütfen, yazmaya devam edin " diyorum. Kolay gelsin!

ikbal Özlen Dinçerler 
 18.12.2013 21:35
Cevap :
Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler, yeni yılda daha da çok yazacağım teşekkürler.  20.01.2014 0:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 83
Kayıt tarihi
: 11.11.13
 
 

1982 Çankırı Doğumluyum. İlk, Orta ve Lise Tahsilimi Çankırı da tamamladım. Ankara Üniversitesi Bil..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster