Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '18

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1213
 

Dizilerdeki Erkek Oyuncuların Ellerine Dikkat..

Dizilerdeki Erkek Oyuncuların Ellerine Dikkat..
 

 Geçtiğimiz günlerde Kanatsız Kuşlar dizisini seyrederken bir şey dikkatimi çekti. Dizide Muzaffer rolünü canlandıran Fatih Al'ın elleri idi dikkatimi çeken. Muzaffer Bey büyük bir iş adamı. Onu canlandıran Fatih Bey de çok yakışıklı bir adam. Ama ya elleri. Kızarmış, şişmiş, manikür desteği görmemiş bu eller o saygıdeğer iş adamına hiç yakışmıyordu. Sanırsınız adam taş ocağında veya bir inşaatta çalışıyor. Masa başı bir işte çalışan, özellikle patron durumundaki bir adamın elleri değildi gördüklerim. Acaba dedim. Dizi oyuncuları dizilerden aldıkları paralarla geçinemiyor da boş zamanlarında taş mı taşıyor, duvar mı yapıyor.

 Dün gece de Yasak Elma dizisini izlerken Alihan rolündeki Onur Tuna'nın elleri dikkatimi çekti. Alihan Bey de saygın bir iş adamı. Ne yazık ki Onur Tuna saçına, kıyafetine gösterdiği özeni ellerine göstermemiş ve gene şiş, kırmızı ve özensiz tırnaklı bir el seyretmek zorunda kaldık.

 Burcu ile skyp konuşmamızda bunları anlattığımda film ve dizilerde aynen yüz makyajı gibi el makyajı da yapıldığını ve kişilerin oynadıkları role göre el tipi yaratıldığını söyledi.

 Gerçekten de Sen Anlat Karadeniz dizisinde Deli Tahir Ulaş Tuna Astepe kum çektığı motorda çok bakımlı bir elle dikkat çeker. Yaşamında hiç duman tutmamış, hiç  gemi halatı çekmemiş gibi bir intiba uyanır izleyende. Aynen Kadın dizisinde Arif rolundeki Feyyaz Duman da manikürlü parmakları ile komik kaçar Tarlabaşındaki çay ocağında.

 Bence dizilerde bu ufak gözüken, gerçekte çok göze batan ayrıntılara dikkat edilirse daha başarılı yapımlar ortaya çıkacağına inanıyorum.

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili arkadaşım dizilerdeki erkek ellerini ne güzel anlattınız sağ olunuz.Sevgilerimle esenlikler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 10.04.2018 15:48
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgi ve selamlar  11.04.2018 17:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1025
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster