Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '20

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
47
 

Domain Parking Nedir?

Merhabalar arkadaşlar,

Konuyu başından alalım konuya vakıf olmayan arkadaşlarımızda olabilir.

Domain diger ismi ile alan adı, web site kurulumunda kullanmış olduğunuz sitenin adı adı manasında kullanılıyor. 

Peki gelelim konumuz olan Domain Parking Nedir ?

Domain parking her hangi size ait olan bir alan adını farklı bir aracı kurum üzerinden iletişim ve bağlantı noktası olarak göstermek denilebilir. 

Bu ara bağlantı noktası üzerinden ; 

1- Size aracılık vermesini bekleyebilir.

2 - Alan adınızın satışı için kurumsal bir yüz desteği alabilir.

3- Veya gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. 

 

1- Elinizde çok yüksek gelir potansiyeline sahip olduğunuz bir ürün var ve bireysel satıcı olarak bu ürüne  pazarlama ve doğru alıcılara ulaştırma güçlüğü yaşıyorsunuz. Bu nokta da bunu bir sektör haline getirmiş bu firmalardan aracılık hizmeti alıyoruz. 

2- Benim domainimi benden daha iyi kimse pazarlayamaz diyenlerdenseniz, alıcı ve satıcı bir araya gelir ve domain , ücret el degişimi için de bu sitelere kullanabilirsiniz. 

3- Bizi en çok ilgilendirecek kısım bu olduğu için bunu özellikle sona bıraktım,  lissen to me ;)

 

Bir alan adı üzerinden para kazanmak için illaki bir web sitesi kurmak açmak ve ona belirli yatırımlar yaparak gelir elde etmeniz şart değil.

Dünya genelinde bir çok park sitesi vardır bunlardan bazıları, sedo.com , bodis.com gibi bu sitelere elinizde domain trafik potansiyelinin iyi olduğunu bildiğiniz ve kontrol ettiğiniz bir veya bizden fazla domaini  önce bu sitelere üye olarak ekliyoruz.

Akabinde sistemleri içerisinde size tarih edilen domain yönlendirme tariflerini yerine getiriyorsunuz, DNS yönlendirme gibi.  

Yapacağımız bundan sonra sadece bu sisteme eklediğimiz  sitelerin  kullanıcı tarafından ziyaret edilerek üzerindeki reklam görsellerinin tıklanmasını beklemek.

Not : Aman bak 3 kuruş fazla kazanıyım diye kendi reklamlarını tıklama içerisinde bulunan bakiyen ile birlikte hesabını bloke ederler, benden demesi ;)

https://hizliresim.com/DRhtiE

Mesela bu resimde görselini paylaştığım park'a çekilmiş bir domain Sedo.com firmasına park edilmiş, orta bölümdeki reklamlara tıklandığında siz merak ettiğiniz siteye giderken domain sahibinin carisine hayra giriyorsunuz. ;)

Park şirketleri'de aslında birer hizmet sağlayıcıdır,  birisi firmaya gider reklam hizmeti almak ister, bağzıları da reklamcı olmak ister. Firma reklam için oluşturduğu maliyetinin bir kısmını kullanıcılarıyla paylaşır. 

Hadi Gelin Biraz Hesap Yapalım...  En sevdiğim ;)

Kendime ait parking sisteminde 10 adet domain var ve ne kazanıyorum.

Her domainde ortalama aylık bazda 1000 ziyaretçi alıyor.

Her domain aylık bazda 5 $ kazanç bırakıyor.

Her domain yıllık bazda 60 $ kazanç bırakıyor.

10 Adet domain üzerinden 10 x 60 $  : 600 $ ( 4500 TL - Dolar 7,5 )

10 Domain maliyeti : 80 TL x 10 : 800 TL 

Sonuç olarak : 3700 TL  kazanç elde etmiş olduk.

Ha bu arada domainlerimin ziyaretçi trafikleri oldukça düşüktür, yüksek trafikli ürün bularak aynı kayıt maliyetleriyle daha yüksek gelirler elde etmekte mümkün tabiki.

 

Kazandıkta parayı nasıl alacağım dediğinizi duyar gibiyim, bu firmalarda birden fazla ödeme seçenekleri mevcut paypal, coin cüzdanları, banka hesabınıza havale eft 'de yapabilirler lakin bankalara gönderilen para üzerinden vergi kesintilerini sizden talep ederler ve minimum 100 $ 'ın altındaki ödemelerinizi alamazsınız. Diğer ödeme  seçenekleri üzerinden devam etmek isterseniz her 30 $ 'da ödeme alma hakkınız bulunuyor.

 

Benim şimdilik sizlere aktaracaklarım bu kadar, merak ettiğiniz veya destek almak istediğiniz bir sorunuz olur ise konu altındaki yorumlara yürüyebilirsiniz. ;)

 

Sağlıkla kalın.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 36
Kayıt tarihi
: 26.04.20
 
 

Yapı üzerine yüksek okul mevzuyum. 2008 Yılından itibaren ticari bir değeri olduğunu fark ettiğim d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster