Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '12

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
532
 

Dostluk, bir insanda olması gereken özellikler.

Dostluk, bir insanda olması gereken özellikler.
 

Merhaba diyerek başlamak istiyorum. İlk önce, merhabanın ne  anlama geldigini, anlatmadan geçemiyecem. Merhaba, aslında farsça kökenli olup, benden size zarar gelmez, anlamına geliyormuş. Ben anlamını bilmeden söyledigim bu kelimeyi, şimdilerde daha sık kullanır oldum. Son baharı, yaşadıgımız şu günlerde, bahar tadında yaşanan tüm dostluklara, kocaman bir merhaba.

Dostluklar, bu küçük cümleyle kurulur. Güler yüzle söylenen, bir merhaba,gelecekteki bir çok şeyin başlangıcı olur çoğu zaman. Nedense, bu kadar kolay söylenen bir sözü bile, esirger olduk kendimizden. Zamana yenik düşen, duygularımızmı oldu acaba? Yoğun bir tempoda yaşıyoruz. Büyük şehirlerin kargaşasında, kendi başımıza yaşar olduk. Benim tabirimle, taş binaların, küçük kafeslerinde yaşamaya mahkum edildik. İlk önce, bahçeli evlerin, komşuluk tatları alındı elimizden Benim çocukluğumdaki gibi, bahçeye çıkan komşularımızla merhabalaşmak, hatırlarını sormak zevki, bir dönemmiş gibi bitmiş oldu. Bahçesinden, toplayıp getirdigi güllerle gelen ayşe teyzeyi, kahvaltı hazırmı diyen hasan amcayı, şimdi özlemle anar oldum. Merhabanın sihirli bir sözcük olduğuna, küçük yaşlarda karar vermiştim. Çünkü, merhaba dedigim, her insan,gülerek merhaba diyordu. Demekki, bu insanları mutlu eden, verildiğinde karşılığı,gülerek verilen, sihirli bir söcüktü.

Şimdi yaşadığımız apartman katlarında, karşılaştığımız, komşularımızla, merhaba'laşsakta iletişim eksikligimiz, boş bakan gözlerimizden belli oluyor. Paylaşmayı unuttuk. Paylaşımlarla beslenen, dostlukları, çocuklarımıza öğretmekten vaz geçtik.

Gülen yüzlere, dostlukların değerini bilen, ilmek ilmek sevgi işlenmiş yüreklere, kocaman bir MERHABA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yağışlı bir pazar gününden size içinde sevgi kırıntıları çok olan MERHABA diyorum...

Sündüs Akkaya 
 06.10.2013 18:21
 

Selamlar, hoş geldiniz...

Nuray Ors 
 13.01.2013 13:57
 

Size benim de gönülden inandığım, sihirli sözcüğünüzle seslenmek istiyorum, sevgili Filiz hanım... Merhaba!... Milliyet Blog'a, sizin kadar sıcak olduklarına bizzat şahitlik edeceğiniz dostlarınızın arasına hoşgeldiniz. Merhaba!... Dilerim paylaşımlarınız, ruhumuzu, burada okuduklarınız da ruhunuzu besler. Merhaba!... Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 12.01.2013 19:29
Cevap :
Dilekleriniz için teşekkürler.Bende hoşbuldum.Hoş görünün olduğu herşey,heryer güzeldir bence.  13.01.2013 11:00
 

Sevgi her şeyin temeli, doğrunun başlangıcı. Sayenizde bir basit kelimenin çok büyük anlamını öğrendik. Herkessöyler lakin anlamnı bilmeden . Saygılar..

hssensoz 
 12.01.2013 16:59
 
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 394
Kayıt tarihi
: 06.11.12
 
 

İzmir'de doğdum.  Adana!da yaşıyorum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Uzun zaman bir gazetede köşe y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster