Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '11

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
6756
 

Enerji Vampirleri

Enerji Vampirleri
 

Bazı akşamlar mesaim bitip evime döndüğümde kendimi yoğun bir enerji kaybı, yorgunluk ve huzursuzluk içinde buluyorum. Mutsuz hissediyorum. Toleransım azalıyor, gücümün tükendiğini hissediyorum. 

Hemen yatağa bırakıyorum kendimi, aralıksız on, on beş saat uyuyabiliyorum böyle zamanlarda. 

İşin ilginç yanı, sabah enerjik ve mutlu uyanmayı ümit ederken, aynı enerji kaybını yeniden hissediyorum ruhumda ve bedenimde. 

Tanıdık geldi mi size de? 

Evet, tahmin edebiliyorum. Hemen hemen birçoğumuz aynı dertten muzdaripiz çünkü. 

Maalesef çevremizde veya ailemizdeki bazı insanlar, kanımızı emer gibi enerjimizi emiyorlar ve işin kötü tarafı bunu alışkanlık haline getirmişler. 

Bunu her biri değişik şekillerde yapıyor. Enerji hırsızlığı konusunda kendilerini öylesine geliştirmişler ki, nerdeyse her birinin kendine has değişik bir tarzı vardır. 

Hepsinin ortak noktası, sinsice yaklaşıyor olmaları. 

Bazen dertleşmek adı altında, bazen bize birinin dedikodusunu yaparak, bazen olabilecek her şeyden şikâyet ederek, bazen kendileri dâhil her şeyi, herkesi yargılayarak yok ederler enerjinizi. 

Bazı vampirler de öfkelerini size hakaret ederek, bağırıp çağırarak, üzerinizde üstünlük kurmaya çalışarak enerjinizi çalmaya çalışırlar. 

Kendi yaşam enerjilerini üretemeyen bu tip insanlar, ancak bir başkasını değiştirerek veya yöneterek mutlu olma çabasındadırlar. Sanırlar ki, eğer karşılarındaki insan “değişirse” mutlu olabilecekler. Böyle olursa, onları “kontrol” edebileceklerini ve sonucunda da “mutlu” olabileceklerini sanırlar. 

Bazen oyunlarını o kadar mükemmel oynarlar ki, karşılarındaki insana, gerçekten “suçlu” hissettirmeyi başarırlar. Aman dikkat çok tehlikeli, oyuna gelmeyiniz! 

Anlattığım olaya genelde ikili ilişkilerde daha sık rastlanır. Çiftlerden biri, partnerinin yaşam enerjisini devamlı çalarak, onun üzerinde üstünlük kurmaya, onu aklınca “yönetmeye” ve bunun sonunda da yine aklınca “mutlu” olmaya çalışmaktır amacı. 

Son yıllarda çok katı bir tutum içine girmek zorunda kaldım maalesef bu tip insanlara karşı. 

İyi niyetli ve yardımsever tutumumdan ötürü, gerek iş yerimde, gerek arkadaş çevremde bu özelliklerimin enerji vampirlerince fırsat olarak algılandığını hissettim ve artık bu insanlara karşı tavrım oldukça katı. 

İlişkimi bitiremeyeceğim bazı insanlara durumdan duyduğum rahatsızlığı aleni bir şekilde ilettim. Bazıları anladı ve tavrını değiştirdi, ancak değişmeyenlere karşı bir önlem geliştirdim. Onlarla arama görünmez bir perde koydum. Anlattıklarını dinlemiyor ve hatta onları görmemeyi tercih ediyorum. 

Bazılarını hayatımdan uzaklaştırmayı da bir çözüm olarak kabul etmek zorunda kaldım. 

Kendi enerji alanımı korumak, daha kaliteli, mutlu ve pozitif bir hayat sürmek adına, bu insanların enerjime attıkları kancalardan ancak bu şekilde korunabiliyorum. 

Daha kaliteli, enerji dolu ve pozitif bir hayatı yaratmak adına, enerji vampirlerine karşı gereken önlemi almalı, bu insanlara yaşam enerjimizi çaldırmamayı alışkanlık haline getirmeliyiz. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kalıyordu. Ne yapacağını şaşırmıştı. Yeğenimi karşıma aldım ve tatile geldiğini, yorgun olduğunu, dinlenmek ve neşelenmeye her zamankinden daha çok gereksinim duyduğunu, bu konuda üzülerek yardımcı olamayacağını uygun ama net bir dille söylemesini önerdim. Bunu yaptığını ve rahatladığını sonra bana söyledi. İkinci örnek kendi arkadasşımla ilgili. Bekar olduğum bir dönemde, bir hanım arkadaşımla msn'de arasıra yazışıyor, sohbet ediyorduk. İlişkisine dair sıkıntılarını benimle paylaşıyor, akıl istiyordu. Ben de aklım erdiği ve dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyordum. Bir gün ben de kendisiyle özel yaşamıma ilişkin bir konuyu dertleşme amacıyla paylaştım. Bana verdiği yanıt kısa ve özdü: "Takma kafana!". Duvara çarpmış gibi oldum. Aradan zaman geçti ve aynı kişi yine ilişkisiyle ilgili sızlanmaya ve sorunlarını paylaşmaya hazır bir şekilde konuyu açtı. Ben de aynı kısa ve net yanıtı verdim : "Takma kafana!". Bir daha da benimle dertleşemedi. Selam ve saygılarımla.

Güz Özlemi 
 24.01.2011 11:19
Cevap :
Sizin de yaşadığınız gibi hayat içinde "enerji vampirleri" ile bazen karşı karşıya gelebiliyoruz. Taktikleriniz çok yerinde olmuş, özellikle yeğeninize verdiğiniz taktik. Aynen böyle kısa ve net olmalı. Israrcı tutumları devam ederse yine aynı taktiği uygulamakta fayda var, anlamazsa yine... yine, yine... Er-geç uzaklaşacaktır vampir. Kendine başka bir av arayacaktır. Teşekkürler yorumunuz için, selamlar.  24.01.2011 12:02
 

İki tür insan varmış, pozitif enerji üreten ve yayanlar, başkalarının enerjisinden beslenenler. Sizin anlattıklarınızı destekler nitelikteki bu görüşün bilimsel dayanağı olabilir, elbette zamanla ortaya çıkacak konular. Bazı gerçeklere yaklaşımlar farklı olabilir, sizin güzel yazınızda verdiğiniz örnekteki enerji vampirleri belki enerji emen insanların tümünü nitelemiyor da olabilir. Bazı insanlar ruhsal yapıları gereği, istemdışı bir mekanizma sonucu başklarının enerjileriyle besleniyor da olabilirler. Ancak yazınızda belirtiğiniz kötü örneklerdeki insanlara karşı ise kendimizi koruma altına almamız şart. Size iki örnek vermek istiyorum: yeğenim geçen yıl yarıyıl tatilkinde eve döndü. Akşam bir arkadaşı yatılı olarak yanına gelecekti. Bu durum onu çok geriyordu, nedeni ise arkadaşının onu sabırsızlıkla beklediğini, çünkü sorunlarını aktardığı bir tür Güzin Abla olarak gördüğünü söyledi. Arkadaşlık gereği dinlemek zorunda kalıyor, ama o kişinin negatif tüm enerjisini de almak zorunda..

Güz Özlemi 
 24.01.2011 11:13
 

Çocukken vampirleri hissi olarak,büyüdükçe de bilinçli düzeyde yakından tanıyan biri olarak,kendi payıma,gerekli uyarıyı aldım.Yazı,benim benliğimde amacına ulaştı,diyebiliriz.Ne diyelim,helal olsun size,bu bilinçte olduğunuz,bu insani kaygılarla uyardığınız için... Üç yıl önce hayatıma vampirlerin en büyüğü,en tehlikelisi girdi.Bu daha önce görmediğim cinstendi.o yüzden önlem de alamadım.Karnımın en yumuşak yerinden girdi,sanki daha önce birileri göstermişçesine...Bugün beni sevenlerin,beni hayata dönderme istekleri,o vampirin zehrini çıkarma operasyonundan başka birşey değil..Hani filmlerde olur ya,birini yılan sokar,öteki gelir,ağzıyla zehiri alıp tükürür...Aslında kurtarıcının da zehirlenme ihtimali vardır,zehrin kuvveti ile orantılı olarak....Birde şunu hatırlatmak isterim;vampirlerin ısırdığı her masum,zamanla onlara dönüşür.Şükür Allah'a bende bu olmadı...Yada olmuştur da etkisi yıllar sonra çıkacak..Bunu düşünmek bile kötü...Bunu Allah'tan başka kim bilir?saygılar,sevgilerle

ADNAN ALTUNAY 
 21.01.2011 10:11
Cevap :
Merhaba Yücel Bey.. Hepimizin böyle bir vampir hikayesi var değil mi? Az tehlikeli cok tehlikeli olarak ikiye ayırmak lazım tabii vampirleri de. Sizinki sanırım çok tehlikeli olanlardandı. Zehri çıkarmak kolaydır öncelikle bunu kabul edersek işimiz kolaylaşır. Yeter ki isteyelim o zehri vücudumuzdan tamamen atmayı. Kurtarıcının zehirlenme ihtimali üzerinde hiç durmuyorum, zira eminim ki sizi bu zehirden kurtamayı düşünen(ler) zehirlere karşı bağışıklık kazanmış, panzehir ellerinde olan kişilerdir. Yoksa neden sizi bu kadar güçlü bir zehirden kurtarmak için kendilerini zehirlemek istesinler ki, değil mi ? Vampirlerin ısırdığı herkes vampire dönüşür sözünüze katılmıyorum. Aksi takdirde ortalık vampirden geçilmezdi... Teşekkür ederim yorumunuz için en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.  21.01.2011 12:08
 

Ya bu vampirlerle ekip çalışması yapmak zorundaysak ? Enerjimizi son damlasına kadar aldıkları bir gerçek. Sabırlı olmayı öğrenmek böyle bir şey olmalı... Çok yaygın bir sorunu dile getirmişsiniz tebrik ediyorum,sevgi,hoşgörü ve sahtelikten uzak dostluklar diliyorum...

Tanju 
 21.01.2011 9:31
Cevap :
Merhaba, sorunuza cevap veriyorum. Bu vampirlerle ekip çalışması yapıyorsanız, benim geliştirdiğim bir taktiği kullanabilirsiniz. İşin dışında anlattıkları hiç bir şeyi duymayın ve hatta işin dışında onları görmeyin bile (mecazi anlamda tabii) kalın bir perde çekin onlarla aranıza. Bu soğuk ve mesafeli tavrınızı sürdürmeyi başarırsanız eğer, zamanla sizden ümitlerini kesip uzaklaştıklarını göreceksiniz. Bende çok işe yarıyor. umarım sizin de işinize yarar... Teşekkür ederim değerli yorumunuz için, sevgi saygı ve selamlarımı sunarım.  21.01.2011 12:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 543
Toplam yorum
: 1935
Toplam mesaj
: 118
Ort. okunma sayısı
: 7764
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster