Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
352
 

Erbakan'ı hiç sevmedim

Erbakan'ı hiç sevmedim. Ondaki İslam hassasiyeti kadar Türklük hassasyetinin olmaması ve bunu "öğrencilerine" de sirayet ettirmesi beni hep rahatsız etti. Hayatının hiç bir evresinde "Türk" kelimesini kullanmadı. Bunu onun köken olarak Türk olmamasına bağlayanlar oldu. Doğrusunu Allah bilir ama Milli Duruşu'nun ardında insanı rahatsız eden ince bir gayri millilik de vardı. Referansları hep İslam'dı. Osmanlıydı. Ama Türk'ün olmadığı bir İslam ve Osmanlı. Hani şüphe götürür ama, Türk bayrağına sarılmadan cenaze merasiminin yapılması da bu yönüyle ilginç gelmiştir bana. Çünkü devlet töreni olmasa da Türkiye'de milletvekilliği, bakanlık ve başbakanlık yapmış bir şahsın bayrağa sarılması gayet tabiidir. Bu ona karşı gösterilen bir saygı ve vefadır. Vasiyetinde devlet töreni istememiş olması onun hakkıdır. Bayrağa sarılmak da mı istemedi acaba? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nasıl Bilirdiniz . Mehrumu ' : Onlar mitinglerde Türk bayrağı kullanmazdı. İstiklal marşına itibar göstermez. Türk kelimesinden müthiş rahatsız olurlar ve mitinglerde şeriat bayrağı dalgalandırırlardı. Cenazede de Türk bayrağı yoktu ama şeriat bayrağı vardı.. Bütün sınırların kalkıp büyük islam devletinin kurlacağını , öbür dünya da herkesin Arapça konuşacağı yalanı ile de resmi dilin islam birliğinde Arapça olacağını söylerlerdi. Nasıl bir millilik ise batıya ABD ye karşı anti emperyalist duruşları vardı ..Gömlek değiştirenler bu anti emperyalist gömleğini çıkardılar. Şimdi onaların eş başkanlılğını yapıyorlar..

yadaosman 
 06.03.2011 1:16
 

Olmayabilir de. Bayrağımızı daha çok şehit cenazeleri ile özdeşleştirdiğimiz için onun tabutunda olmaması rahatsız etmedi beni. Hatta iyi oldu. Selamlar

Ayrıntıda gezinmek 
 04.03.2011 1:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 82
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1349
Kayıt tarihi
: 10.08.08
 
 

Eğitimciyim. Mesleğimi seviyorum ama dünyaya ikinci defa gelme şansım olsaydı farklı bir meslekte..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster