Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
433
 

Eşikteki 3. Dünya Savaşı ve Yeni Dünya Düzeni

Eşikteki 3. Dünya Savaşı ve Yeni Dünya Düzeni
 

Özellikle 1969-1977 yılları arasında 'Ulusal Güvenlik Daışmanı' ve Dışişleri Bakanı olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin dış politikasına yön veren devlet adamı Hanry Kissinger, 2011'de yaptığı analizle dünya jeopolitik ve ekonomi dünyasının mevcut durumu hakkında çarpıcı açıklamaları, yıllardır yazdığımız ve konferanslarda söylediklerimizi teyit eder durumda. Hanry Kissenger ile yapılan söyleşide söyledikleri bana zaten hiç uzak ve yabancı gelmemektedir.

‘‘Birleşik Devletler, Çin ve Rusya’yı yemlemektedir ve tabuta çakılacak son çivi, hiç şüphesiz İsrail’in ana hedefi olan İran olacaktır. Biz, ikisine de sahte bir cesaret gösterisi vermek maksadıyla; Çin’in askeri gücünü artırmasına ve Rusya’nın Sovyetleştirilmeden kurtulmasına müsaade ettik, bu sahte cesaret gösterisi onların çok daha hızlı bir şekilde yok olmalarına neden olacaktır.

ABD, silahına el atması için acemiyi cesaretlendiren keskin nişancı bir kovboy gibidir ve onlar buna yeltendiklerinde öleceklerdir. Yaklaşmakta olan savaş öylesine şiddetli olacaktır ki sadece tek bir süper güç kazanabilecektir ve bu süper güç de ABD’dir.

 'İhtiyacımız olan tek şey doğru zamandaki büyük bir krizdir ve uluslar Yeni Dünya Düzenini kabul edeceklerdir.' David Rockefeller.

İşte bu nedenle Avrupa Birliği büyük bir süper devlet oluşturmak istemektedir, çünkü neyin yaklaşmakta olduğunu çok iyi bilmektedirler ve hayatta kalabilmek için Avrupa, tek ve bütün bir devlet olmak zorundadır. Onların böylesine hızlı olmaları, bana büyük gösteri zamanının geldiğini çok iyi bildiklerini gösteriyor. Bu zevkli anı nasıl beklediğimi bilemezsiniz.’’

‘‘Petrolü kontrol ettiğinizde ulusları; yiyeceği kontrol ettiğinizde insanları kontrolünüz altına alırsınız.’’

Hanry Kissinger sonra sözlerini: ‘‘Eğer sıradan bir insansanız, kendinizi savaşa kırsal bir alana taşınarak ve kendinize bir çiftlik inşa ederek hazırlarsınız,  fakat ortalıkta dolaşan aç insan sürüleri olacağından, yanınıza silahlarınızı da almak zorundasınız. Bunun yanı sıra elitlerin kendi sığınak ve özel korunma yerleri olsa da barınakları ele geçirilebileceğinden, onlar da savaş esnasında sıradan siviller gibi dikkatli olmak zorunda olacaklardır.’’ şeklinde sürdürmüştür.

Düşüncelerini toparlamak için birkaç dakika duraklayan Hanry Kissinger; ‘‘Orduya, kaynaklarına sahip olmak için, yedi adet Orta Doğu ülkesini ele geçirmek zorunda olduğumuzu söyledik ve onlar neredeyse işlerini tamamlamış durumdadır. Herkes benim ordu hakkında ne düşündüğümü biliyor, fakat kabul etmek zorundayım ki bu kez bütün emirleri fazlasıyla yerine getirdiler.

Atılacak sadece bir adım kaldı,  bu adım, gerçekten de bütün dengeleri değiştirecek olan İran’dır. Rusya ve Çin, daha ne kadar kenarda durarak Amerika’nın temizlik yapmasını seyredebilir? Büyük Rus ayısı ve Çin hilali uykularından uyanacak ve bu uyanış, İsrail bütün gücü ve silahları ile öldürebileceği azami sayıda Arap öldürmek için savaşmak zorunda kaldığında olacaktır. İnşallah her şey yolunda gider de Orta Doğunun yarısı İsrail’in olur.

Gençlerimiz, son on yılda bilgisayar savaş oyunları ile çok iyi eğitildiler, öngörücü programlama özelliği ile yakın bir gelecekte olacakların tam bir aynası olan yeni Call of Duty Modern Savaş 3 oyununu görmek gerçekten çok ilginç. ABD ve Batıdaki gençlerimiz, iyi askerler olarak eğitildiler ve zamanı geldiğinde ölmek için hazırlandılar ve gençlerimize, sokaklara çıkıp o çılgın Çinli ve Ruslarla savaşmaları emredildiğinde, verilen emirlere kesinlikle itaat edeceklerdir.

Kalıntılar ve küllerden yeni bir toplum yaratacağız, yeni bir dünya düzeni; geride sadece tek bir süper güç kalacak ve bu güç savaşı kazanan küresel devlet olacak.

Unutmayın, Birleşik Devletler en iyi silahlara sahiptir, başka hiçbir ulusta olmayan silahlara sahibiz ve uygun zaman geldiğinde, bu silahların neler olduğunu bütün dünya görecektir

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 442
Kayıt tarihi
: 02.07.17
 
 

Türkiye'de kim ne olmasını istiyor?................................................................

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster