Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
23420
 

Eski sevgiliyi geri kazanmak

Eski sevgiliyi geri kazanmak
 

eski sevgiliyi geri kazanmak


"Eski sevgili" ve "Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak" hep ilgi çekmiştir. Beraberken kıymeti br şekilde bilinemeyen, kapris, kıskançlık, ilgi eksikliği, heyecan azalması vb. gibi sebeplerden ötürü sevgilier "Eski Sevgili" haline gelir. İlk başlarda verilen karardan dolayı her iki tarafta mutludur. İster öfke deyin, ister intikam deyin isterseni test etmek deyin her ne adla adlandırırsanız adlandırın bir hafiflik olur. "Bensiz ne yapacak göreceğiz bakalım", "Yokluğumda benim kıymetimi bilecek ayaklarıma kapanacak" dürtüleri ile hareket edilir. Ve genellikle bu senaryonun üç sonu vardır.

Ayrılan sevgililerin ikisi de pişman olur, kısa süre sonra ufak oyunlarla bir araya gelinir.

Ayrılan sevgililerden bir tanesi pişmandır, diğeri hayatından memnundur. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak operasyonu bu durumda başlar. Terk edilen ya da geri dönmek isteyen sevgili doğru / yanlış pek çok adım atar

Üçüncü ve son alternatif ise her iki tarafında mutlu olduğu durumdur. Zaten bu durumda geri kazanmak gibi bir çaba içine girilmez. Bir kaç sonuç daha var ama onlardan bahsetmek bile istemiyorum.

Ben bugün daha çok eski sevgiliyi geri kazanmak için yapılan ancak onu kaybetmeye ya da uzaklaştırmaya neden olacak hareketlerden biraz bahsetmek istiyorum.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak için neler yapılmaz!

Öncelikli olarak bizler bencil yaratıklarız. Sevgimizi de, aşkımızı da bencilce yaşamaya alışmışız. Sevgilimizi Kaybetmek korkusu, işimizi kaybetmek korkusu, aldatılmak korkusu ve daha bir sürü kaygı üzerine hayatımızı kuruyoruz. Birisiyle karşılaştığımızda, aşık olduğumuzda kendimizi çok mutlu hissettiğimiz için tamamen kendimizi ona adıyoruz. Bu yaklaşım çok doğru bir yaklaşım değil bence. Tamam onu mutlu edebilmek için daha doğrusu beraber mutlu olabilmek için pek çok şey yapılabilir. Ama hayatı onun üzerine inşaa etmek, herşeyden vazgeçerek onun üzerine yaşamak bence çok doğru değil.

Karşınızdaki insanın sizden başka hiç kimsesinin olmadığını düşünmek, onun sizsiz yapamayacağını bilmek, sizin yardımınız olmadan hayatta kalamayacağını düşünmek acaba sevginize ve aşkınıza nasıl bir zarar veriyor? Bu duygular bir süre sonra kendini "Acıma" duygusuna bırakır. Benim görüşüme göre bu acıma duygusunun sonu ise "Ebeveyn" rolünü üstlenmektir. Sevgiliden çok ilgiye, bakıma muhtaç, tek başına hiç bir şey yapamayan bir arkadaş durumuna düşmektir son adım. Bu nedenle ilişkiler yaşanırken insanların biribirlerine aşık olmasına sebep olan noktalar törpülenmemeli acıma duygusu yerine ilgi, heyecan, dikkat, paylaşım, güven gibi duygularla ilişki yürütülmeli. Bu yazdıklarım "Eski sevgili" konumuna düşmeden önce yapılması gerekenler. Eski Sevgili olduktan sonra ne olacak?

Hırpani, bitmiş, tükenmiş bir halde mesajl göndermek ya da telefon açmak. İlk başlarda gurur okşanabilir ama olayın sonu acımak'tır. Acıdığı için telefonunuza cevap verir ya da bir kaç kelime eder. Ama saygı duymayacaktır.

Kıskandırmak, onu kıskandırmak için olmadığınız birisi olarak davranmak sadece kızgınlığa sebep olur. Hele dozu iyi ayarlanmazsa sonuçlar daha da vahim olabilir.

Arkadaşlar aracılığı ile mesaj göndermek. Bu mesajlar ilgi çekebilir. Ancak araya başkalarının girmesi ne derece doğru olacaktır iyi düşünmek gerek.

Her şeyden önce epmati yapabilmek ve durumu iyi değerlendirmek gerekir. İlişkiler bir anda bitmezler. Sebeplerini iyice araştırmak nasıl bu hale geldiğini anlamak durumundasınız. Duyguları karşılıklı olarak değerlendirmek gerekir.

Netice itibari ile bakıldığında bir zamanların hızlı, tutkulu, uyumlu ilişkisi ikinizin kendi çabaları sonucu eski sevgili durumuna geldi. Doğru adımlar atıldığında ve konuşulduğunda Eski sevgiliyi geri kazanmak durumuna düşmeden ilişkiler yaşanabilir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 8839
Kayıt tarihi
: 28.05.12
 
 

Trakya Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Mezunuyum. Teknikerlik yapıyorum. Aynı zamanda e-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster