Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
487
 

Gece -XII-

8 Mayıs 2009
Cuma

Şiddetli baş ağrısıyla uyandım ve günün büyük kısmını bu ağrıyla geçirdim. Hiçbir şey yapmak istemediğim günlerden biriydi. Oysaki bugün ayın 8'i. Benim için çok özel olan 8'lerden biri daha. Ama bu sefer 8 anlam katamadı hayatıma.
Murathan Mungan'ın denemelerinden oluşan yeni kitabı Hayat Atölyesi çıkmış. Güzel bir isim bulmuş Mungan kitabı için. Bazı yazarlara üreticilikleri nedeniyle hayranım. Öylesine hızlı yazıyorlar ki sıkı okurlar bile geride kalabiliyor o yazarları okurken. Daha Kadından Kentleri bile okumamışken, önce Bazı Yazlar Uzaktan Geçer çıktı, şimdi de Hayat Atölyesi... Bu kitapları okuyana kadar yeni kitabı veya kitapları da çıkar.
Oysa bazı yazarlar çok az ürün veriyorlar. Vedat Türkali, Tahsin Yücel, Kürşat Başar gibi yazarlar geride kitap bırakılmasına izin vermiyorlar. Ya da yeniden okuma izni mi bu?
Uzun zaman olmuş tiyatroya gitmeyeli. İnsan en çok tiyatroya gitmeyi özlüyor sanırım. Tiyatroların çok ayrı bir tadı var. Bu tadı başka hiçbir yerde bulamıyorum. En amatör oyunlar bile bana büyük keyif veriyor.
Turgut Özakman'ın yazdığı Şu Çılgın Türkler'i Afyonkarahisar Şehir Tiyatrosu oyuncuları sahnelemiş. Oyun Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezindeydi.

Tuna BAŞAR

8mayıs'09gecesi afyonkarahisar
http://izmirligozuyle.blogcu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 250
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 399
Kayıt tarihi
: 26.06.06
 
 

1985 yılının soğuk bir Ocak sabahında gözlerimi dünyaya açmışım. Gerçek ismim Mustafa. Sıradanlık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster