Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
584
 

Gideceksen bil ki

Gideceksen bil ki
 

Gitmek bir eylemdir, hem de eylemlerin en ürküteni. Ölüme yürürken bilirsin; en fazla öleceksindir işte. Ama gitmek belirsizliğe açılan yelkendir. Rüzgar nereden esecek, dalga nereden vuracak bilemezsin. Kaderine boyun eğmektir gitmek. Tüm inatlarını, tüm sevdalarını, tüm öfkelerini yitirmektir.

Gitmek; uğruna bir ömür verdiğinden vazgeçmektir. Bir aşka sırt çevirmek, bir davadan dönmek, bir inanca ihanet etmektir. Gitmek “korkak” damgasını göze almaktır.

Gitmek; çocukken kurduğun süper kahraman düşlere sırt çevirmektir. Artık ne Süpermen, ne cumhurbaşkanı, ne de Tarzan olmayacağını itiraf etmektir.

Gitmek, doğduğun, doğurduğun şehri terk etmektir. Bir daha sövemeyeceğin, bir daha dövmeyeceğin, bir daha dövülmeyeceğin sokaklarla vedalaşmaktır.

Gitmek yorulmaktır. Artık tutunacak bir dalın kalmadığının ve aslında hep bir dala tutunma ihtiyacının itirafıdır.

Gitmek; bir daha asla aynı sevişememektir. Adını, kokusunu, dokunuşunu bilmediğin bedenlere sığınmak, bildiğin her şeyi unutmaktır.

Gitmek; gemileri yakmaktır. Bir daha dön(e)meyeceğini bilmektir. Kendi kalemini kırmak, tabureni tekmelemek, idam fermanını imzalamak, soylu bir vedadan kaçmak, sinsi bir pusuya düşmektir.

Gitmek, kapanmış yaralarını deşmektir. Vücudundaki izleri yeniden kanatmak, kaynamış kemiklerini bir daha kırmaktır. Gitmek ölmektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ah bu gitmeler!! Bazılarımıza başlangıç bazılarımıza ise son...

Gülistan 
 10.05.2007 18:09
 

ait olmadığını anladığın yeri bırakmaktır başka bir yerin hayaliyle. ve eğer terketmişse seni alıştığın yüzler, ya da hiç senin bile olmamışsa zaten, terkedilmektir. ve evet her durumda gitmek ölmektir. ama kimin için? kalanlar için. çünkü gidenler meçhulü sevmişlerdir zaten.

Başak ALTIN 
 10.05.2007 12:53
Cevap :
Bir çeşit kendini terk etmek belki de gitmek ve en acısı "meçhulünü" yitirmek. Ait olmadığın yerin sana ait olmayan yüzlerin alaycı gülümsemesinden kaçmak ya da. Katkın için teşekkür ederim. (İnsan ne zaman ölür? Gülünün solduğu akşam. Ama yürekte açan gül solmaz ki. Anneler günün kutlu olsun) Sevgilerimle...  16.05.2007 17:49
 

Gitmek: Gitmektir başka anlamı yok...

sürahi 
 09.05.2007 23:53
 

"Hem cesaret hem korkaklık bir araya gelmeden gidişler gidiş gibi olmuyor." yazmışsınız cevabınızda. Çok doğru bir özdeyiş olmuş. Teşekküler.

Hakan Şahin 
 09.05.2007 17:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 1592
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Merhaba, Yazmak kimimiz için kendini ifade etme biçimi, kimimiz için ekmek kapısı, kimimiz içinse öy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster