Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
483
 

Gözünüz aydın

Gözünüz aydın
 

HAYDİ HAYIRLISI


CUMA GÜNLERİ TATİL OLSUN ?

Ne gelmişse Cuma günleri geldi bu ülkenin başına. Hazır ortamda uygunken halkımızı cuma sendromundan kurtaralım. Resmi tatil ilan edilsin. Hıristiyanlar Pazar günü tatil yaptılar diye bizde Pazar günü tatil yapmak zorunda mıyız. Bizim de tatilimiz Cuma günleri olsun. Belki kötü talihimizi değiştirebiliriz.

Üstelik zamandan kazanırız. Cuma günleri çalışanlar ibadetlerini rahat rahat yapabilsinler. Diyebilirsiniz ki, bir engel mi var? Olsun aksi bir amir gelip engelleyebilir. Belki İktidar değişir hiç izin vermezler. Günah değil mi %99’u Müslüman olan insanlarımıza. % 60’ı Hıristiyan olan bir ülke kendi ibadet gününü tatil yapıyor da, biz neden yapmayalım. Bizim başımız kel mi?

İşyerlerine büyük mescit yapmamıza gerek kalmaz. Salt Cuma günleri insanlarımız mağdur olmasın diye büyük mescitler yapılıyor. Cuma günleri hariç boş kalıyor. Cuma tatil olursa daha küçük mescitler inşa ederek tasarruf yapmış oluruz. Çalışanların üretime katkısı daha fazla olur. Kısacası ülkemiz kazanır.

Bir cuma günü bakıyoruz iktidar partisine kapatma davası açılmış. Ortalık toz duman. Borsa tepe takla. Piyasalar çalkanıyor. Daha etkisinden kurtulmadan yine bir Cuma günü Ergenekon soruşturması nedeniyle sabahın 04, 30 da gözaltılar yapılıyor. Gündem yeniden yazılıyor.

İş dünyası, insanlarımız her Cuma güne kötü bir haber beklentisi içine girmeye başladılar.

Önümüzdeki Cuma nelere gebe belli değil. İnsanlarımızı bu tedirginlikten kurtarmalıyız.O halde bu Cuma sendromundan halkımızı kurtarmalıyız.

Çözümü de gayet basit. Cuma gününü resmi tatil yapalım bitsin bu iş. Pazar günleri çalışırız. Cuma gününü yalnızca ibadete ayırırız. Amir korkusu, iş kaygısı yok. Banyomuzu yapıp, tertemiz elbisemizi giyeriz. Çorap kokusu olmaz. Dahası var Pazar günleri çalışma olduğundan hiç kimse pikniğe gidemez. Tüketim azalmış olur . Bundan da ekonomimiz kazançlı çıkar. Pazar günleri harcanan paraları tasarruf yapıp, yeni yatırımlarda kullanırız. Böylece istihdam sorunu çözülmüş olur. Hep başkalarına uymak zorunda mıyız? Başkaları bize uysun.

Benden önermesi gerisi etkili ve yetkililerin bileceği iş. Ülkemizin başı kel mi? Yine de Ulemaya sormakta yarar var!!!!!!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tren kazalarına %90 oranında son vagon sebep oluyor diye duyan karadenizli "son vagonu kaldıralım" diye çare bulmuş. Siz de "cuma"ları tatil edip ülkeyi kazalardan korumaya kalkmışsınız. Tebrikler, müthiş bir öneri bu :))

Nilgün Akad 
 26.03.2008 0:05
Cevap :
Harika, söylenecekler bu kadar öz. Teşekkür ederim.  26.03.2008 14:46
 

ben hergünün tatil olmasından yanayım. marks'ın damadı olan filozofun dediği gibi, inadına 'tembellik hakkı':)

Doğan Durgun 
 25.03.2008 23:49
Cevap :
herkes her şeyi isteme hakkına sahiptir.  26.03.2008 9:03
 

Ulemay sordun mu bu yazıyı yazarken?:))) sevgiler

Ozlem Ozkulak 
 25.03.2008 14:37
Cevap :
sormadan yazmam olası mı?  25.03.2008 15:34
 

Kategori Mizah ama , Blog Güncel.Yakında Meclis'e yasa teklifi olarak gelirse şaşırmayalım.Ulemaya sormaya hiç gerek yok , UYGUNDUR... Saygı ve Sevgilerimle...

TEKBAŞINA 
 25.03.2008 11:49
Cevap :
MECBUREN MİZAH DAVA AÇILABİLİR. BEN MEMURUM. BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ TEŞEKKÜRLER.  25.03.2008 13:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 221
Toplam yorum
: 1772
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1764
Kayıt tarihi
: 27.09.06
 
 

Evli bir kız çocuğu babasıyım. Yüksekokul mezunuyum. Bir kamu kurumunda çalışıyorum.16.03.2017 ta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster