Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '13

 
Kategori
Futbol
 

Gün, Fatih Terim’in günü: “Liderlik Onur Ödülü” ve 9 maç ceza...

Gün, Fatih Terim’in günü: “Liderlik Onur Ödülü” ve 9 maç ceza...
 

Fatih Terim, sevinsin mi, üzülsün mü?

Gündüz, “ödül” al, akşam “ceza”...

İşte “ödül”ün haberi:

“Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 10. Liderlik Zirvesi'ne konuk oldu. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ve Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz'ın da katıldığı zirvede Liderlik Onur Ödülü'nü aldı.”

İşte “ceza”nın öyküsü, dökümü:

Fatih Terim, Mersin İdmanyurdu maçında cezaya “Gel, gel...” demişti. Ceza da bir ondan, bir bundan geldi; PFDK’den toplam 9 maç ceza çıktı.

Nasıl mı?

1 (Hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hakaretten)

3 (Hakeme yönelik hakaretten)

3 (Müsabaka temsilcisine yönelik hakaretten)

2 (Ertelenmiş cezadan)

9 (Cezaların toplamı)

Spor Toto Süper Lig’in bitimine kaldı 6 hafta. Fatih Terim, Tahkim Kurulu’na itiraz eder, itiraz reddedilirse... Kalan 3 maç, kalır gelecek sezona.

Fatih Terim bu kadar cezayı hak etti mi?

Sorunun yanıtı bir yana, Uğur Meleke’nin şu saptamasına bakalım:

“Türk futbol efsanesi Fatih Terim’se kendisiyle ilgili yapılmış ufacık bir eleştiriyi yine had bildirerek cevaplamaya kalkıyor. Rıdvan Dilmen ne demiş? ‘Terim’e yakışmıyor’ demiş... ‘Terim’e yakışıyor’ demesi gerekirmiş herhalde!”

("Buradan Rıdvan'a da bir haberim olsun, ben neyin kendime yakışıp yakışmadığını bilirim. Dikkatli konuşsun. Yanlış ve doğru yaptığımı ben söylerim Algıyı başka yere çevirmenin alemi yok. O da kendine yakışanı yapsın.")

Fatih Terim, demek oluyor ki, yaptığının kendine yakıştığını kabul ediyor.

Rıdvan Dilmen, Fatih Terim’den özür beklediğini söyledi. Aslında Rıdvan Dilmen, özür bekleyeceğine, Fatih Terim’den özür dilemeliydi.

Ne mi demeliydi?

“Dilim sürçtü, ‘Fatih Terim’e yakıştı’ diyeceğime, ‘Yakışmadı’ dedim. Fatih Terim’den bu yüzden özür dilerim.”

*****

11 Nisan 2013 Perşembe, Fatih Terim için önemli bir gün olmalı.

Bir yandan gelen 9 maç ceza, bir yandan gelen “Liderlik Onur Ödülü”...

Baştaki soruyu bir daha soralım:

Fatih Terim, sevinsin mi, üzülsün mü?

Gelecek “ceza” ile ilgili, ilgili kurumlara güvensizliğini ilan ettiğine göre, üzülmez.

("Bundan dolayı ceza yiyeceksem yine de devam. Yalandan, dolandan hareketler yapamam. Atıldıktan sonra her şeyi yaptım. Onun yakışıp yakışmadığına ben karar veririm. Biz kimseye terbiyesizlik etmiyoruz. Herkes dikkatli olsun.")

Ama sevinir; çünkü “Liderlik Onur Ödülü” almıştır.
 

http://www.facebook.com/turgutcelik

https://twitter.com/#!/turgutcelik

turgutc@ttmail.com

 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Turgut ÇELİK; Hocam bu Ülkede kaç İmparator yetişti. Fatih Terim haricinde İmparator Unvanı taşıyan başka biri var mı? Elbette liderlik onur ödülü kendisine verilecek. Başka imparator yok ki seçim yapılsın.Hayırlı uğurlu olsun dileklerimi kendisine iletiyorum.Henüz haber alınamadı.belki 9 maçlık ceza iner.burası güzel güllerle süslü Vatanımız. Her şey olabilir.Selam ve saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum..

Mehmet Burakgazi 
 13.04.2013 17:16
Cevap :
Mehmet Bey... Fatih Terim'in cezsı iner mi, onaylanır mı, bilemeyiz. Terim, alacağı cezanın artması için uğraştı. Unvanlara gelince... "İmparator", Oğuz Çetin'e verilmişti. Abartıyı sevdiğimiz için böylesi unvanları sevenlerimiz var. Ben daha çok, başka unvanları/ lakapları ilginç buluyorum. Ad vermeden yazayım: Kova...,Kazma..., Çamur... Saygılar, selamlar.  13.04.2013 17:51
 

sn Çelik 2 yazınızdan 1 si GS hakkında.FB hakkında yazan ne bloglarda ne de diğer platformlarda GS li bir yazar anımsamıyorum.hele FB nın tdirektörü A.Kocaman hakkında hiç bir GS li yazarın tek satır dahi kaleme aldığını bilmiyorum.sizde ki GS aşkı nedir gerçekten?Meyve veren ağaç taşlanırmış mı desek acaba? Saygılarımla,

Bekir Kayik 
 13.04.2013 16:21
Cevap :
Bekir Bey... Benim işim yazı yazmak.Bir yıla yakındır daha çok futbolla ilgili yazıyorum. Başkalarının ne yazdığına bakmam; onların yolunu izlemek istemem. GS’yi de yazarım, FB’yi, BJK’yi; futbolla ilgili başka yazılar da... Akşam oturup Galatasaray maçını yazacağım. Sizin dediğinizin bendeki adına yazma “görevi” demek daha doğrusu. Yazan, kendine göre gördüğü güzellikleri, olumsuzlukları yazar. Okuyana gören nesnel de olur, öznel de... Sorunuz benim tavrımla ilgili değildir. Saygılar, selamlar.  13.04.2013 17:45
 

Liderlik ödülü bence geri alınmalı tıpkı dünya güzeli olan birinin evli olduğu anlaşıldığında alındığı gibi. Provakasyondan sicili hayli bozuk olan birine nasıl liderlik ödülü verilir bu ancak bizde olur. İlk okuduğumda Avrupai bir ödül zanetmiştim ama yerel bir ödülmüş, küçümsemek için söylemiyorum. Yerelse eyyam bol demektir onu kastediyorum.TTM de yazdığım blog fotoğraf bile onun nasıl bir lider olduğunun delilli ispatlı halidir ama nereye baktığın önemlidir çoğu zaman.

Cumhur Milletoğlu 
 12.04.2013 10:48
Cevap :
Necati Bey... Önce ödül, sonra açıklanan ceza... Karşıtlığın böylesi, tam da mizah. Bu işler bizde demek ki böyle oluyor. Karşıtlığı vyrgulamak/ duyurmak için bu yazıyı Fenerbahçe maçından çok önce yazdım. Maçın havasından uzaklaşmamak için yazının yayımlanmasını bugüne bıraktım. Saygılar, selamlar.  12.04.2013 11:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2459
Toplam yorum
: 2830
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2382
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

24 Kasım 1944'te İspir'de doğdum. Ankara Kurtuluş Lisesi'ni, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster