Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '13

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
279
 

Hakiki sanatçı, siyasilere boyun eğmez !

Hakiki sanatçı, siyasilere boyun eğmez !
 

İzel, ülkemizi, Eurovizyonda da temsil etmişti


 

 

Türk Pop Müziğinin önemli isimlerinden İzel Çeliköz bu sıralar tatilde. Kendisine, Ayvalık Cunda’da alışveriş ederken rastladık.

Cana yakınlığı, mütevazılığı, hayatla küsüp, barışmaları ile ünlü olduğu kadar da cana yakın ve hanımefendi bir sanatçı olan İzel’e “ Hayrola? Buralarda?” dedik. Gülümsedi. Alışveriş. Beğendiklerimi ayırıyorum. Sonra da toplu prova “ dedi.

Başını dinler bir hali vardı sanatçının. Biraz suskun biraz da düşünceli. İzel’in ismi, Cunda’daki alışveriş merkezine düştüğünden beri, işi gücü bırakan esnaf, şarkıcının ardında resim için kuyruğa girdiğinden, arada bir suallerimizi hem es geçiyor, hem de cevaplıyordu.

İzel, cana yakın kimse. Alış veriş için girdiği Aycan ve Gülçin'in dükkanında, dakikalarca oturdu, sohbet ett.

 “Bu karşılaşmada sızdırabildiklerim şunlar oldu. “ Genelde bana,, sorulmadık sual kalmadı. Hepsini cevapladım. Biz, doğrulara hitabederiz. Ruhları beslemek, zenginleştirmektir işimiz.” Dedi.

Konuyu, gezi parkı olayı ve Başbakanın önünde diz çökerek, bir sanatçının özür dileme iddiasını sorduk. Şöyle dedi.  Olayların durdurulması için Devlet Başkanı ve Başbakan’a Tweet attım. Öbür olayı da bir sanatçıya asla yakıştıramam.  Netice ne oldu, bilemiyorum. Böylesi iddia edilen bir davranış, sanatçıdan gelmemeli. Sanatçı, sanatçıdır. Öl öpmek, önünde diz çökmek, bunlar bir sanatçının kişiliğine yakışmaz. Sanatçının ego’su, en büyük siyasetçiden de üstündür. Üstün olmalıdır.

Besteleri de sorduk kendisinden. “ Neden  çok üretilmiyor” dedik. Güldü ve  “Aşk yok, aşk! “ dedi. Hımmm, yaptık, demek aşk olmayınca, meşk olmuyor. Soran oldu mu da  “ raflara bakıp, kalmamış diyebiliyorsanız, o iş bitmiştir. Aşk tükenmişse,  raflarda  yenisi yerlerini alır mı? Almaz. Aşk, raflarda durması lazım gelen mir şey midir ki?

Ört ki, ölem !

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hocam, sanatcinin essahi, masuscuktan olanida olurmuymus! Sanirim siz ulkede kavramlari corba yapmissiniz.Celebrity=meshur, unlu Star-yildiz , sarkici, turkucu corbasi. Sanatci adi ustunde art=sanat ureten.Bizim cemiskezekte bile herkes bilir vallah!

Newyorker 
 28.07.2013 21:16
Cevap :
Sizin Çemişgezekte herkes sanatçı zaten. Ama orfalar şimdilerde, vuruluyor, kırılıyor, dökülüyor. "İstemezükçüler1 türtedi her yerde. Onları kandırıyorlar. Bir atreş gibi yangın ilerliyhor, her yere sıçrıyor. Ne iyi. Siz daha önceden kapağı attınız Amerikasına. Ortadan daha net görüyorsunuz kim sanatçı, kimdeğil. Yobaz kafalar sanattan anlamıyor zaten, onları geçiniz. Selam ve sevgilerle  29.07.2013 10:28
 

Aşk olmayınca meşk de olmuyor abi..Saygılarımla..

Mesut Selek 
 28.07.2013 15:17
Cevap :
Nerde aşk, orada meşk! Dosdoğru bir laf. ( Bakıyorum da Cundalı olmak için, yokuşları tırmanmağa başladın. Cunda'lı yazılardan başka yazı okumuyorsun anlaşılan. Hadi hayırlısı.)))))  28.07.2013 16:46
 

Sanatçı doğrudan yana olmalıdır her zaman ama maalesef doğruluk para etmeyince, iktidardan yana olanlar da oluyor zaman zaman...:) Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 28.07.2013 14:57
Cevap :
Sanatçılar başka ülkelerde el üstünde. Küçük ruhlu siyasilerimiz onların bir fırt altında. Bunu bildikleri için, bu ezikliğin telafisini şiddet göstererek takas ediyorlar. Değil mi? (Epeydir kayıptınız. Şükür buna da. HOJGELDİNİZ. )  28.07.2013 16:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 868
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster