Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giydiği için, takıldı. Giymeseydi.   Hayallerimiz oldu, hep olacak. Ümitlerimiz de öyle. Yeter ki güller de ağlamasın, umutlarımız hep yeşil kalsın...

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Sevgi Sevgi Sehl-i Mümteni

Yaz katibem yaz, beni de unutma / Bir yağmur tanesi yalnızlığımla / Geldim yine, bak kapına / Sakın, bana öyle hor bakma / Çatı aramayiz, o sağanaklarda / Sığmasak da dört duvar arasına / Yaz katibem yaz, bizi de unutma / Ah katibem ah, lafı fazla uzatma./ Doğuyor güneş, fecr-i aydınlığında Güneşten evvelki sabağın o aydınlığında ruhlar bir hizaya gelir. İbadet ederler ki "Yeryüzünde iyi ki varız diyerekten. İnsancıklarımız, bu "şükür duasından neden ilham almazlar acep? Saygı ile.

17 Şubat 2018 15:51
Âşıklar Şarabı Doldurayım

Edebiyatımıza kazandırdığınız deyişler müthiş. " Özlem ile doldurmak", "Hasretimi yanına al"...Bunların ulvi güzelliği, akıllarda hep kalıcı olacak. Aşk'ın olduğu yerde hep bu kelimelerle anılacak. Aşk, hep bu kelimelerinizle aşıkları amentüsü olacak. Onlara yol gösterecek.Ne mutlu size. Sevgililer gününün en manalı yapıtınızı kutlarım. Şair mi olmak lazım acep? "Ey Aşk, nerdesin?" "Gül, gül ki o gülüşünden, mehtap utansın," "Karanlık göklerde, kandiller yansın"

15 Şubat 2018 13:42
"İki İnsan Öpüşürken Dünya Değişiyor"

Baştan başa iyimser bir yazı. Bu seslenişte olmak veya olmamak var. "To be, or not to be" Ve bu yolları arşınladınız ha. Büyük cesaret. Yollarda bir tek duyumunuzu beklediğim tezek kokusu eksik kalmış. Bir de uzaktan uzağa yerden buğu buğu dumanları tüten ve onun içindeki tandır ekmeği kokusu. O eksik. Neyleyim ben böyle bir geziyi diyesim geliyor ama, sizin uslup yazıyı sevdirmiş. Yani bu seyahat, sizin sevgiliniz olmuş. Alan razı satan razı, bize halt etmek düşer. Sevgilerle. Teşekkürlerle.

05 Şubat 2018 21:00
 
Toplam blog
: 1546
Toplam yorum
: 3853
Toplam mesaj
: 495
Ort. okunma sayısı
: 853
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    *6666