Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
4444
 

"Senede Bir Gün" Bile Olsa...

"Senede Bir Gün" Bile Olsa...
 

Uyanırsınız sabaha… henüz saatin farkında olmadan. Gridir hava, ipucu vermez size ama hissedersiniz gün başlamıştır. İnceden bir mutluluk sanki kıpırdanır içinizde; neden? Bilemez ama buna üzülmezsiniz¸ mutluluk bu üzülünesi midir ki!..

Ve bir o yana, bir bu yana dönmek artık uykuya bırakmaz sizi, kalkma vaktidir; kalkarsınız. Perdeyi açmak olur ilk işiniz; griler bu kez mutsuz etmez sizi, uykudan; belki de güzel rüyalardan kalmasınızdır.

Tadını çıkararak güne başlamanın, her sabah olduğu gibi mutfak tezgahındaki radyoyu açarsınız, iki gündür cızırdayıp duran radyo istasyonunu es geçip, cızırdamayan birinde durduğunuzda çıkan şarkılar sizi yıllardan yıllara alıp götürür; “an” lar sarıp sarmalar, akılınızı, yüreğinizi ama teslim olmazsınız; onları günün mutluluğuna katıp devam edersiniz. Bir kumru sesi eşlik eder şarkılara; tamamlanırsınız.

“Demlice bir çay koyun üstüne” gibi, sobaya olmasa da  ocağa koyup çaydanlığı suyun tıkırdayan sesini duyana kadar, “mutlulukla ilgisi olan”  kahvaltınızı hazırlarsınız. Ekmek kızarmıştır, ihanet edersiniz çayın demlenmesine, ilk bardağı doldurup, “ikincisinde demlenmiş olur” tesellisiyle yudumlarsınız.

Çay bu içtikçe tadı gelir, bardakta durduğu gibi durmaz ve bir bakarsınız özlediğiniz “satırlar”dasınız. Yazmayı özlemişsinizdir; hani dünyayı istediğiniz renge boyayabildiğiniz yazmayı…

Yazarsınız.

Yeni yılınız; "yazma” tadında kutlu olsun!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayal gücümüzle algılarımız arasındaki mesafeleri aşmak,bizleri yıldızlara dahi çıkarabilecek tarifi zor hazların anısı olsa gerek...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 28.09.2019 13:01
Cevap :
Çok teşekkürler katkınız için. (Biraz geç oldu kusura bakmayın; geç kalış sayfama uğramamaktan)   09.10.2019 15:32
 

Hoş geldiniz tekrardan. Özledik yazılarınızı sizi...

DurmuşGüler 
 28.12.2018 14:34
Cevap :
Hoşbuldum :)(: Emin olun ben de özledim bu sayfalarda olmayı, çok teşekkürler.  28.12.2018 16:00
 

Yazının bir kere başlığı çekici. "DERİN MAVİ" Evet! Her şeyin irdelenesi, kıstaslarına girilmesi, nüanslarını, alternatifllerini araştırması elzemdir. Böylesi bir yazıyı ummuyordum başlarken... Okuyunca, "CUK " oturdu. Hayatın bir anını özetleyivermişsiniz bir anda, ne güzel. Baştan sona iyimserlik tüten bu yazı için, kutlarım sizi. "Yeter ki güller ağlamasın, umutlar hep yeşil kalsın"

Muzaffer Cellek 
 25.12.2018 19:55
Cevap :
Sizin gibi bir yazı üstadından böyle bir yorum almak benim için çok değerli. Çok teşekkürler katkınız için. Evet, umutlar hep yeşil kalsın; yeni yılda ve her gelen yılda.  26.12.2018 11:34
 

Nasıl bir özlemekmiş anlamadım gitti:) Bir sene evvelde Papa'nın yeni yıl mesajı gibi bir blog yazmıştınız şimdi de. Ölmez sağ kalırsak seneye de yine Aralık ayının son günlerinde buluşmak üzere:) Kendinize iyi bakın on milyon yüz bin selamlarla

Matilla 
 25.12.2018 19:20
Cevap :
(: Yani, bloğum başlığının hakkını veriyor. Çok teşekkürler katkınız ve önermeniz için. Aydınlık şehrimden selamlarımla.(: Son dakka golü gibi oldu ama, koskoca bir yıl, blog yazmadan geçmesin istedim:)  25.12.2018 20:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 209
Toplam yorum
: 2556
Toplam mesaj
: 478
Ort. okunma sayısı
: 3231
Kayıt tarihi
: 29.03.07
 
 

Yazmak... Öyle güzel, öyle hoş ve öyle derin bir eylem ki!.. Olmazları bile oldurabiliyorsun. "Ke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster