Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
"Senede Bir Gün" Bile Olsa...

Yazının bir kere başlığı çekici. "DERİN MAVİ" Evet! Her şeyin irdelenesi, kıstaslarına girilmesi, nüanslarını, alternatifllerini araştırması elzemdir. Böylesi bir yazıyı ummuyordum başlarken... Okuyunca, "CUK " oturdu. Hayatın bir anını özetleyivermişsiniz bir anda, ne güzel. Baştan sona iyimserlik tüten bu yazı için, kutlarım sizi. "Yeter ki güller ağlamasın, umutlar hep yeşil kalsın"

25 Aralık 2018 19:55
El Alemin de Blog'ları, Blog Yazarları Var...

Bloglar, dünyaya yayılmış. Yayılmakta. Hiç ummadığınmız bir yazı, yüzbinlerce okunuyor. Bir bakıyorsunuız, aynı havada olan ama resimsiz aynı yazının başka bir versiyonu, 150 den fazla okunmuyor. Böyle başa, böyle tarak. Bizdeki okuyucu, belden aşağı ve yukarı yazılarının en hararetli seçicisi. Böylelerine kitap seçiyor musun demek, büyük hakarettir .O, fantezinin adamıdır. Ve onun ne haltlar karıştırdığı ve karıştıracağı, bir üçüncü kişinin sorunu değildir de. O, çıplaklık egosunu tatmin eder. O, kaş üzerinde göz arar. O, arar oğlu arar. Eskiden bu bloglarda, laylay lomculara göze batardı. Şimdi silindiler. Veya sindiler. Şahsen tanımadığım insanlardan övgü dolu notlar alıyorum Facebook'tan.. En güzel yazımın okunmayışından şikayetçi olmadığım halde, insan okunmak istiyor yine de. Blog camiasının dışından övgü alacağıma, neden bizim içimizdekilerden almıyorum diye hayıflanıyorum.Bir tek tavsiye bile yok. Ben, neden tıklanmadığınmı biliyorum. Çok seçiciyim. Herkesi okumuyorum.SLM

03 Kasım 2018 16:18
Halk Arenası - Muharrem İnce Uğur Dündar'ın Karşısına Gelince...

Beklediğiniz ve aradığınız o üç kelime bence şöyle: " İnce, miting yaptı..." Bundan alası olamazdı. Sözünü dinletti. Kendisindemn farklı şeyler beklenmesine rağmen, ihtiyatlıydı. Her siyasetçi böyle dürüst olsa imajını yarattı ayrıca.. Siz siyasi akımların distribütörü olmalıymışsınız. Parti teknisyenleri sizi, keşmefetmemiş daha anlaşılan. Ama ben keşfettim. Sevgilerimle.

12 Mayıs 2018 23:02
Ah! Meri Meri!

Kovalar dolusu taze nefes. (Hem de sürgün halindeyken, Gönüllerdeki o donukluğun sessizliği ve gümüşlenen akasyalar...Ne güzel deyişler bunlar? Ve son olarak da, " göğüslerin hülya dolu ummanına yaslanarak uykuya dalmak... Çın çın çın. Bu tramvay depoya gitmez. O, hiç depo tanımadı ki, sıkılır, hafakanlar basar. O, sadece Nil Ablasını tanır sadece.Saygı ile

24 Mart 2018 21:08
Doğan Medya Emekçileri, Aramıza Hoşgeldiniz...

Bir ömürsünüz vallahi. Dereyi görmeden, paçayı sıvamışsınız. Ölçüp biçmiş, tahminler yapıp, herkese "Hoşgeldin" çekmişsimniz. Dur bqakali. Sonraedan gelenler, imbikten geçecek. Ana kumanda, bu tarada geçti. Ana gemisi de burası, baba gemisi de burası. Şimdi biz sancak gemisiyiz. Yeni gelenşlere editörlükler verilecek. Git şu Blogları biz düzenle, layulay lomları ayıkla. Kü,ltürelk seviyeyi yükselt diyeceklerdir.. Bundan sonra bloglarda şlenlik var. Dünyanın, Amerika,İngiltere ve Fransadan sonra 3 ncü büyük blog sitesiyiz. eski taslar hamam olacak.Bizler de oturup limlerle oturup, kimlerle kalktığımızı, daha iyi bileceğiz. bileceğiz.

23 Mart 2018 13:11
Taze Dalımdı-r Aşk

Evet.”Aşk rüzgarıdır” adı. Çeşit çeşittir huyları, ne softa dinler, ne de kadı. Yağmurla gelince,i olur ahmak ıslatanı. Yalandan eser, hıyaneti getirir, sahiden eser, sam rüzgarları gibi yak da yakar. “Sevmekle günahlar gitmez, birikintileri çözülmez. Vecibeleri vardır. Onlardan ne haber? Sen esas onları göster” derler adama sonradan Aşk yağmurları içinde, yağmurla gelenler vardır. Çisil çisil yağarlar içimize. Oradan da ruhlarımıza damla damla akarlar, yedirirler içimize. Rüyalarımız, hülyalarımızın üztüne de yağar bu aşk yağmurları. Evet, evet. Yağmurlardan beklentilerimiz vardır. Gönül dağarcığımıza, ebrulisi, zeytunisi, filiiiiiiiiiiiiiiiiizisi dse yakışır. Esas o yağmurcuyu yakalamalı, bir kenara çekmeli, kulağına fısıldamalı:“Sende aşk yağmurlarının hakikisi var mı?” diyerekten. Yağmurcu, sevenin gözünden anlar vallahi. “Al, diye çıkarıp verir: Bir dostluk kaldı" diyerekten. Nil Nehrindeki turnalar, elbette bizim ülkemize de gelecek.Gagalarında yağmur damlaları getirerekten.

23 Mart 2018 12:59
Mihnetsiz Aşk, Aşk Değildir

Rüyaların, hü Mavi mavi düşler içinde, insanlarımızın mavi mavi gülümsemesini istemişsin. Ne güzel. Mavi olasım geldi birden. > Uçayım dedim sere serepe. Mavilereee ortak olayım, gönüllere ferahlık getireyim ben de diye. Daha bitmedi. Dur hele.rüyaların bile mavi mavi tüttüğü yerlerden seslenmişsin yol ortasında rastladığın çiçeklerle de. "Sevgi uludur, sevgi uludur, diye diye, pekiştire pekiştire. "Sevgi, sevenin daima kuludur" demeğe getirmişsiniz. Ne güzel. Zaten sevgiler ulu değil midir? Zaten adı üzerinde deeeğil midir? Ululara neden kul olmayalım? Tabii ki, "layıksa"...Sizden davacıyım ben. Zaten her taraf, baharın çılgınlığıyle kavruluyor, o çılgın baharı ve sevdasını, getirip ayaklarımızın dibine bırakıvermişsiniz. İnsanın iç yapısı, bu çifter baharlara aşklara dayana bilir mi? Kalın sağlıcakla.

20 Mart 2018 17:42
Sevgi Sevgi Sehl-i Mümteni

Yaz katibem yaz, beni de unutma / Bir yağmur tanesi yalnızlığımla / Geldim yine, bak kapına / Sakın, bana öyle hor bakma / Çatı aramayiz, o sağanaklarda / Sığmasak da dört duvar arasına / Yaz katibem yaz, bizi de unutma / Ah katibem ah, lafı fazla uzatma./ Doğuyor güneş, fecr-i aydınlığında Güneşten evvelki sabağın o aydınlığında ruhlar bir hizaya gelir. İbadet ederler ki "Yeryüzünde iyi ki varız diyerekten. İnsancıklarımız, bu "şükür duasından neden ilham almazlar acep? Saygı ile.

17 Şubat 2018 15:51
Âşıklar Şarabı Doldurayım

Edebiyatımıza kazandırdığınız deyişler müthiş. " Özlem ile doldurmak", "Hasretimi yanına al"...Bunların ulvi güzelliği, akıllarda hep kalıcı olacak. Aşk'ın olduğu yerde hep bu kelimelerle anılacak. Aşk, hep bu kelimelerinizle aşıkları amentüsü olacak. Onlara yol gösterecek.Ne mutlu size. Sevgililer gününün en manalı yapıtınızı kutlarım. Şair mi olmak lazım acep? "Ey Aşk, nerdesin?" "Gül, gül ki o gülüşünden, mehtap utansın," "Karanlık göklerde, kandiller yansın"

15 Şubat 2018 13:42
"İki İnsan Öpüşürken Dünya Değişiyor"

Baştan başa iyimser bir yazı. Bu seslenişte olmak veya olmamak var. "To be, or not to be" Ve bu yolları arşınladınız ha. Büyük cesaret. Yollarda bir tek duyumunuzu beklediğim tezek kokusu eksik kalmış. Bir de uzaktan uzağa yerden buğu buğu dumanları tüten ve onun içindeki tandır ekmeği kokusu. O eksik. Neyleyim ben böyle bir geziyi diyesim geliyor ama, sizin uslup yazıyı sevdirmiş. Yani bu seyahat, sizin sevgiliniz olmuş. Alan razı satan razı, bize halt etmek düşer. Sevgilerle. Teşekkürlerle.

05 Şubat 2018 21:00
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 899
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    *6666