Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Halk Arenası - Muharrem İnce Uğur Dündar'ın Karşısına Gelince...

Beklediğiniz ve aradığınız o üç kelime bence şöyle: " İnce, miting yaptı..." Bundan alası olamazdı. Sözünü dinletti. Kendisindemn farklı şeyler beklenmesine rağmen, ihtiyatlıydı. Her siyasetçi böyle dürüst olsa imajını yarattı ayrıca.. Siz siyasi akımların distribütörü olmalıymışsınız. Parti teknisyenleri sizi, keşmefetmemiş daha anlaşılan. Ama ben keşfettim. Sevgilerimle.

12 Mayıs 2018 23:02
Ah! Meri Meri!

Kovalar dolusu taze nefes. (Hem de sürgün halindeyken, Gönüllerdeki o donukluğun sessizliği ve gümüşlenen akasyalar...Ne güzel deyişler bunlar? Ve son olarak da, " göğüslerin hülya dolu ummanına yaslanarak uykuya dalmak... Çın çın çın. Bu tramvay depoya gitmez. O, hiç depo tanımadı ki, sıkılır, hafakanlar basar. O, sadece Nil Ablasını tanır sadece.Saygı ile

24 Mart 2018 21:08
Doğan Medya Emekçileri, Aramıza Hoşgeldiniz...

Bir ömürsünüz vallahi. Dereyi görmeden, paçayı sıvamışsınız. Ölçüp biçmiş, tahminler yapıp, herkese "Hoşgeldin" çekmişsimniz. Dur bqakali. Sonraedan gelenler, imbikten geçecek. Ana kumanda, bu tarada geçti. Ana gemisi de burası, baba gemisi de burası. Şimdi biz sancak gemisiyiz. Yeni gelenşlere editörlükler verilecek. Git şu Blogları biz düzenle, layulay lomları ayıkla. Kü,ltürelk seviyeyi yükselt diyeceklerdir.. Bundan sonra bloglarda şlenlik var. Dünyanın, Amerika,İngiltere ve Fransadan sonra 3 ncü büyük blog sitesiyiz. eski taslar hamam olacak.Bizler de oturup limlerle oturup, kimlerle kalktığımızı, daha iyi bileceğiz. bileceğiz.

23 Mart 2018 13:11
Taze Dalımdı-r Aşk

Evet.”Aşk rüzgarıdır” adı. Çeşit çeşittir huyları, ne softa dinler, ne de kadı. Yağmurla gelince,i olur ahmak ıslatanı. Yalandan eser, hıyaneti getirir, sahiden eser, sam rüzgarları gibi yak da yakar. “Sevmekle günahlar gitmez, birikintileri çözülmez. Vecibeleri vardır. Onlardan ne haber? Sen esas onları göster” derler adama sonradan Aşk yağmurları içinde, yağmurla gelenler vardır. Çisil çisil yağarlar içimize. Oradan da ruhlarımıza damla damla akarlar, yedirirler içimize. Rüyalarımız, hülyalarımızın üztüne de yağar bu aşk yağmurları. Evet, evet. Yağmurlardan beklentilerimiz vardır. Gönül dağarcığımıza, ebrulisi, zeytunisi, filiiiiiiiiiiiiiiiiizisi dse yakışır. Esas o yağmurcuyu yakalamalı, bir kenara çekmeli, kulağına fısıldamalı:“Sende aşk yağmurlarının hakikisi var mı?” diyerekten. Yağmurcu, sevenin gözünden anlar vallahi. “Al, diye çıkarıp verir: Bir dostluk kaldı" diyerekten. Nil Nehrindeki turnalar, elbette bizim ülkemize de gelecek.Gagalarında yağmur damlaları getirerekten.

23 Mart 2018 12:59
Mihnetsiz Aşk, Aşk Değildir

Rüyaların, hü Mavi mavi düşler içinde, insanlarımızın mavi mavi gülümsemesini istemişsin. Ne güzel. Mavi olasım geldi birden. > Uçayım dedim sere serepe. Mavilereee ortak olayım, gönüllere ferahlık getireyim ben de diye. Daha bitmedi. Dur hele.rüyaların bile mavi mavi tüttüğü yerlerden seslenmişsin yol ortasında rastladığın çiçeklerle de. "Sevgi uludur, sevgi uludur, diye diye, pekiştire pekiştire. "Sevgi, sevenin daima kuludur" demeğe getirmişsiniz. Ne güzel. Zaten sevgiler ulu değil midir? Zaten adı üzerinde deeeğil midir? Ululara neden kul olmayalım? Tabii ki, "layıksa"...Sizden davacıyım ben. Zaten her taraf, baharın çılgınlığıyle kavruluyor, o çılgın baharı ve sevdasını, getirip ayaklarımızın dibine bırakıvermişsiniz. İnsanın iç yapısı, bu çifter baharlara aşklara dayana bilir mi? Kalın sağlıcakla.

20 Mart 2018 17:42
Sevgi Sevgi Sehl-i Mümteni

Yaz katibem yaz, beni de unutma / Bir yağmur tanesi yalnızlığımla / Geldim yine, bak kapına / Sakın, bana öyle hor bakma / Çatı aramayiz, o sağanaklarda / Sığmasak da dört duvar arasına / Yaz katibem yaz, bizi de unutma / Ah katibem ah, lafı fazla uzatma./ Doğuyor güneş, fecr-i aydınlığında Güneşten evvelki sabağın o aydınlığında ruhlar bir hizaya gelir. İbadet ederler ki "Yeryüzünde iyi ki varız diyerekten. İnsancıklarımız, bu "şükür duasından neden ilham almazlar acep? Saygı ile.

17 Şubat 2018 15:51
Âşıklar Şarabı Doldurayım

Edebiyatımıza kazandırdığınız deyişler müthiş. " Özlem ile doldurmak", "Hasretimi yanına al"...Bunların ulvi güzelliği, akıllarda hep kalıcı olacak. Aşk'ın olduğu yerde hep bu kelimelerle anılacak. Aşk, hep bu kelimelerinizle aşıkları amentüsü olacak. Onlara yol gösterecek.Ne mutlu size. Sevgililer gününün en manalı yapıtınızı kutlarım. Şair mi olmak lazım acep? "Ey Aşk, nerdesin?" "Gül, gül ki o gülüşünden, mehtap utansın," "Karanlık göklerde, kandiller yansın"

15 Şubat 2018 13:42
"İki İnsan Öpüşürken Dünya Değişiyor"

Baştan başa iyimser bir yazı. Bu seslenişte olmak veya olmamak var. "To be, or not to be" Ve bu yolları arşınladınız ha. Büyük cesaret. Yollarda bir tek duyumunuzu beklediğim tezek kokusu eksik kalmış. Bir de uzaktan uzağa yerden buğu buğu dumanları tüten ve onun içindeki tandır ekmeği kokusu. O eksik. Neyleyim ben böyle bir geziyi diyesim geliyor ama, sizin uslup yazıyı sevdirmiş. Yani bu seyahat, sizin sevgiliniz olmuş. Alan razı satan razı, bize halt etmek düşer. Sevgilerle. Teşekkürlerle.

05 Şubat 2018 21:00
Yazmanın İki Amacı

Evet sevgili Biber. Yazmak bir ihtiyaçtır.Dediğiniz gibi de yazmak, insanı mutlu eder.Ulvileştirir" Tanımlar güzel. De, kaçımız mükemmel olarak yazabiliyoruz? Bir kesim var ki,sorduğunuzda "yazma özürlüyüm" der. Sıkıştırınca da, mektup dahi yazamam deyiverir.Bu,fıtri bir mesele olmalı. Fıtrattan yazar olmak, apayrı bir şey. Çok ince bir meseleye dokundunuz.. " Yazmak" ve "Yazarlık". Mesela bendeniz, İlk zamanlar, yazılarımın müsvettesini yapat, daha sonra da aynısını klavye ile ekranlara yazardım. Günderden bir gün baktım ki,klavye başında, müsvette hiç bakmadan (Müsvetteyi unutarak) yazımı yazmış ve bitirmişim. Hımmmm.O zaman anladım ki müsvette yapmamak lazımmış dedim içimnden.Ve merak edip müsvettedeki yazılara baktım ne yazmışı diye.Gördüm ki, klavyedeki yazıya hiç, hiç ama benzemiyor.Çağrıştırmıyor bile.O gün bu gün müsvetteyi bıraktım. Demek isteyeceğim.yazmak, içten gelen bir dürtüdür.Bunu da iyi kullanmak lazımdır.Bahsettişğiniz konu,yani yazarlık, çok su kaldırır.Saygıarla.

11 Ocak 2018 13:44
Öpücüklü Yazı

Öpüş külliyatı, her devirde geçer akçe.. Onun ilintilerini bulmak, yazıda bir araya getirirken de "ilinti" lerini sağlamak hüner ister. Bunu başarıyla yapmışsınız. Şiirle de pekiştirmişsiniz konuyu. Hiciv yazmak, ironi yapmak zor bir zenaat.Mizah, akıllılıların işi.. Blogda mizahçı çok az. Neden az? Çünkü zor bir yazım tarzıdır da ondan. Başarı dilerim bu yolda . Selam ve sevgilerimle.

22 Aralık 2017 00:26
Toplam blog
: 1578
Toplam yorum
: 3861
Toplam mesaj
: 497
Ort. okunma sayısı
: 848
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    *6666