Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
461
 

Hoşçakal Diyojen...

Hoşçakal Diyojen...
 

Hoşçakal Diyojen...


Bir Kemal Öncü geçti bu dünyadan azda olsa tanıdığım.

68 Kuşağının temsilcilerindendi sevgili Diyojen... O'nu Zap Suyu Gençlik Köprüsü yazılarıyla tanımıştım ve sonrasında severek, buradan ya da bloğundan okur; arada birşeyler yazardım, arada da beni okur bir şeyler yazardı.

Ama her vefat haberinde olduğu gibi keşkeler üşüştü bir anda..." Keşke daha çok tanıyabilseydim, yazılarına olan beğenimi daha çok ifade edebilseydim ..." gibi...

Datça'ya ve eşine olan tutku derecesindeki sevgisiyle, ciddi yazılarına dahi kattığı ironiyle hatırlayacağım onu. Çok erken ve ani bir gidiş oldu diye düşündüm bu sabah okuduğumda vefat haberini. 68'li Kemal için cızzz etti yüreğim " daha erkendi ya" dedim bir anda...

Daha sonrada geride kalanların nasıl katlanacaklarını düşündüm... Burdaki yazılarından ve kendi bloğundaki yazılarından okudum, arada mail ler yollamışız birbirimize onlara baktım, en son 12 Mart' ta bir yazı eklemiş " Akla Ziyan Haki Sorular " ve sorulan bir soruya cevabında görünür bir rahatsızlığı olmadığını belirtmiş..

Düşününce bu dünyada güzel işler yaparak, kalıcı izler bırakarak, istediğince yaşayarak, paylaşarak ve kaçınılmaz sonunda böyle aniden habersizce olmasının en istenilesi bir dünya yolculuğu olduğuna karar verdim.

Eşi, ailesi, sevenleri, yazıları, kitapları, rakı sofrası ve Datça bu gün uğurluyor onu sevdiği topraklara karışmaya...

Hoşçakal Sevgili Diyojen... Hoşçakal Kemal arkadaş, umarım gittiğin yerde, daha yaşanılası bir dünyada yeni bir yolculuğa başlarsın...

Sevtap Özkahraman

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazılarını okurken kalemin keskinliğini anlar, yorum yazmaya bile korkardım.İmla hatası yaparsam kızarmış gibi gelirdi...Gittiği yerin O'nu daha mutlu etmesini diliyorum.Ailesine ise sabırlar...İyi ki yazmışsınız,elinize sağlık.Sevgilerimle.

Zühal Ekinci 
 13.04.2010 15:24
 

Uğurlar olsun... Başın sağolsun... Geride bıraktıklarının, sevenlerinin, ille de eşinin başı sağolsun. Sevgi ve selamlarımla.

derinmavi.. 
 23.03.2010 20:51
 

cumhuriyet gazetesinde vaziyet isimli bir köşe vardır. Bazen altında Kemal Öncü isminin bulunduğu yazılara rastlardım siyasetin gündemine mizahi yolla güldürürken düşündüren yazılardı bunlar.Her zaman sormak istemişimdir o sizmisiniz diye de nedense bir türlü olmadı.kendisinin vefat ettiği günlerde o köşede bir ölüm ve başsağlığı ilanı gördüm o vakit anladım ki oymuş..Atatürke ve Kemalizme eleştiryi aşan abuk subuk yazılar okuduğum ve canım sıkıldığı zamanlarda nefes aldığım bilgilendirici ve aydınlatıcı yazılarını her zaman keyifle okumuşumdur. Allah gani gani rahmet eylesin....

Meltem Şahin 
 23.03.2010 12:41
 

"Bize her şeyden yakın olan ölümdür" der, Hayyam üstat. Yakınlığına yakın da, ne zaman harekete geçeceği belli değil. Bize göre; "zamansız", ona göre "tam zamanı". Bize göre; "iyilerde aceleci", ona göre "sınıf ayırımı yok, her kese eşit". Bize göre; "dur daha yapacak çok işim var", ona göre "senin işin çoktan bitti". Aramızdan bir renk soldu. Rahmet olsun, ışıklar içinde yatsın. Ulu yaradan uzun süre böyle acılar göstermesin. Bu yazınla bana da o'nu anma fırsatı verdiğin için teşekkürler.

Ahmets 
 20.03.2010 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 573
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 720
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

1958 Balıkesir doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü mezunu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster