Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '09

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
927
 

Hülya Avşar sunucu olmuş…

Hülya Avşar sunucu olmuş…
 

Gündüz tv kanallarında gezinirken Bir kanalda Hülya Avşarın sunuculuğunda Prf. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Kamer Genç gibi konukların olduğu bir söyleşi programı olduğunu duydum. Açıkçası ilginç konulara değinileceğini düşünerek saat gelince tv. karşısında yerimi aldım.

En az konuklar kadar Hülya hanımın performansını da merak ediyordum. Zira özellikle Yaşar Nuri hoca ile program yapmak her babayiğidin harcı değildir. Onu kolayca idare edip istediğiniz gibi konuşturamazsınız.

Yaşar Nuri hoca, daha programın başında kendisini istemediği konulara çekmemesi için kibarca uyarıda bulundu. Ama maaşallah Hülya Hanım anlamak istemedi bile. Hocaya Fetullah Gülen’i sordu. Şahıslarla polemiğe girmemek için Hoca konuyu geçiştirmeye çalıştıysa da Hülya hanım yutar mı. İsrar ediyor. Ne demek istediği cevabı vermez. İş tam çığrından çıkacak ki reklam arası geldi ve Hülya hanımı kurtardı.

İkinci bölüm başladığında Sayın Kamer Genç de oradaydı. Artık durum düzelir diye düşündüm ama ne mümkün. Belliki programın yapımcısıda sunucusuda, soru soranda, cevap verende Hülya hanım. Sıkıştıracak, pirim yapacak ya, hemen Yaşar Nuri hocaya can alıcı soruyu sordu.

- Sizce Tayyip bey iktidardan giderse kime güvenelim?

- Hülya hanım, benim üzerimden kimseyi savunmayın, mesaj göndermeyin.

Normalde bu cevap Hülya hanıma programı kapattırmalıydı ama ne mümkün. Döndürüp, döndürüp Tayyip beyi soruyor ve diğer parti liderlerinin de yiyici oduğunu temiz olmadıklarını, bu yüzden Tayyip beyle devam edilmesini ima ediyor.

Belliki Yaşar Nuri hoca politika konuşmak istemiyor. Sinirleniyor,

- Siz Tayyip beyi konuşmaya devam edin deyip kalkıp çıkıyor.

Hülya hanım pişkin maşallah, gülüyor, Kamer beyi bari sıkıştırayım diye ona yükleniyor. Tam Kamer bey de kalkıp çıkacak araya gece haberleri giriyor. Böylece bir skandal sona eriyor.

Kimin eli kimin nersinde türü programlara benzemiyor aklı başında insanlarla söyleşi yapmak.

6/10/2009 Salı,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu kez yanlış işe girişmiş veya yanlış kişilere yanlış sorular yöneltmiş... Esenlikler.

Ayten Dirier 
 06.10.2009 23:59
Cevap :
Merhaba, Evet, bir daha böyle hata yapmaz umarım. Saygı ve selamlar...  07.10.2009 14:46
 

siyasi iktidara yalakalık yapmanın dik alasını gördük. Yaşar Nuri Öztürk gibi akademisyenin üzerinden prim yapma arzusu çok sakil kaldı. Boyunu aşan meselelerle uğraşacağına magazin proğramlarına yönlenmesi daha doğru olacaktır. Selamlar, saygılar...

Hasan Göksu PBahçe 
 06.10.2009 15:27
Cevap :
Merhaba, Çok haklısınız. Ama bizde herkes her işi yaparım sanıyor. Sonuçda her alanda bçyle oluyor. Saygı ve selamlar...  07.10.2009 14:47
 

Sayın Osman Bey, Güzel memleketimizde aklınıza gelen her şey, bazıbozukluk içinde. Eline mikrofonu alan sunucu oluyor, nota bilmediğini itiraf eden sahne sanatçılarını işittik bir zamanlar. Elimizi nereye atsak, keşmekeşlik içinde. Düzen, nizam, kaide-kural hak getire...Bence seyretmemek, , reyting yaptırmamak lâzım, haksız mıyım? selamlarımla...Gül Alkan.

Yurdagül Alkan 
 06.10.2009 10:23
Cevap :
Merhaba, Çok haklı olduğunuz akşam belli oldu zaten. Yayını yarıda kestiler. Saygı ve selamlar...  06.10.2009 12:46
 

Hülya Hanımın yaptığı hiç bir programdan hazzetmemiş de olsam; o, akıllı, çok güzel ve de iyi bir okurdur. Bu yüzden de saygı duyarım. Fakat zeki, çok güzel ve de iyi okur olmak iyi programcı olmak anlamına gelmeyebiliyor demek ki. :)Televizyonlarda reyting savaşı sürdüğü müddetçe herkes üstüne düşeni yapıyor, yapacak. :)

Emine Supçin 
 06.10.2009 10:19
Cevap :
Merhaba, Bir çok meziyete sahip olmak her şey olmaya yetmiyor. Akşam çok zor durumda kaldı ve yayını kestiler. Saygı ve selamlar...  06.10.2009 12:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1587
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster