Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '10

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
434
 

Hz. Mehdi'nin çıkışından önce yönetim sistemleri yıkılacak

Hz. Mehdi'nin çıkışından önce yönetim sistemleri yıkılacak
 

Hz.Mehdi'nin Çıkış Alametlerinin Tamamı Gerçekleşmiştir...


"Bütün bunlar (ahir zaman alametleri) ülkelerin değişmeye uğrayacağı, kulların zayıf duruma düşeceği ve Hz. Mehdi (a.s.)'ın çıkmasından ümit kesileceği bir dönemde gerçekleşecektir. İşte o zaman benim soyumdan olan Kaim (Hz. Mehdi (a.s.)), bir kavimle ortaya çıkacak ve Allah, bu kavim aracılığıyla hakkı üstün getirip onların ilim kılınçları ile batılı söndürecektir... Ey insanlar, Mehdi'nin çıkışı ile müjdelenin. Çünkü Allah'ın vaadi gerçektir, boşa çıkmaz. O'nun hükmü geri çevrilmez. O, her şeyi hikmet üzere yapar ve her şeyi bilir. Allah'ın fethi yakındır."

(Yenabiu'l-Mevedde, sf. 440)

Peygamberimiz (s.a.v.) ahir zamana yönelik hadis-i şeriflerinde Hz. Mehdi (a.s.)’ın zuhurundan önce yaşanacak bazı olaylardan ve gelişmelerden haberler vermiştir. Bu hadisler, ahir zamanın içinde yaşadığımızı anlamamız açısından son derece önemli alametlerdir. Bu hadiste de Peygamberimiz (s.a.v.), Hz. Mehdi (a.s.)’ın zuhur etmesinden ümit kesildiği; bazı sözde din alimlerinin "Hz. Mehdi (a.s.) şahsı manevidir, gelip geçmiştir, Hz. Mehdi (a.s.)’ın gelişini beklemeyin, Hz. Mehdi (a.s.) bu yüzyılda gelmez, yüzyıllar sonra gelecek dolayısıyla da İslam ahlakının hakimiyeti de bu yüzyılda olmaz..." yönündeki izahlarda bulunacakları bir dönem tarif etmiştir.

Bu dönemde dünyanın içine gireceği buhranları haber vermiş, bazı ülkelerde siyasi rejimlerin değişeceğini ifade etmiştir. Gerçekten de içinde yaşadığımız dönemde komünist rejimle yönetilen birçok ülkede yönetim sistemleri değişmiş, ard arda büyük ekonomik buhranlar yaşanmıştır. Şu anda da, 2007 yılından beri tüm dünyayı ciddi şekilde etkisi altına almış olan ve dünyanın en muteber ekonomi kuruluşlarının 7 yıl süreceğini ifade ettikleri büyük bir ekonomik kriz yaşanmaktadır. Ayrıca yine tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıklar, kültürel çöküntüler de ardı ardına yaşanmaktadır. Bu alametlerin ardı ardına bir kolyenin kopan boncukları gibi gerçekleşmesi Hz. Mehdi (a.s.)’ın zuhur ettiğini ve görev başında olduğunu göstermektedir. (Doğrusunu Allah bilir.) Diğer hadislerden de anlaşıldığı üzere hadiste Hz. Mehdi (a.s.)’ın zuhur edeceği kavim Türk kavmidir. Allah, Hz. Mehdi (a.s.) ve yiğit Türk kavmini vesile ederek Allah’ın dinini ilimle, bilimle ve fenle diğer tüm dinlere üstün kılacaktır. Hz. Mehdi (a.s.) döneminde inşaAllah Türkiye’nin önderliğinde bir Türk-İslam Birliği kurulacaktır.

(hazretimehdi.com)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2385
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster