Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
332
 

İkilem

İkilem
 

...


Temiz kalpli , kandırılmaya açıktı hep içim kandırılacağını bile bile..

Bir oyun kurdum herkes mutluydu bende mutlu olacaktım. Beni mutlu edeceğine inandığım biri hatta birileri vardı. Arkadaşlarım v.s.

Çok geç anladım mutlu olmamın sadece benim istediğim zamanlarda mümkün olabileceğini. Başkalarının elinde olduğunu sanıp buna karşı tarafı da inandırdığında en büyük hatanı yapmış oluyorsun. Kırılıyorsun, incitiliyorsun, gururun kırılıyor, saygı görmüyorsun.

Çok zaman yalnız kalıyorsun. Ve birgün hayatta gerçekten yapayalnız olduğunu anladığında güvenmen imkansızlaştığında yine başa dönüyosun aslında.

Yine bir oyun kurmak ve sevilmeye muhtaç olduğun zamana..

İşte o zaman benim şu ara yaşadığım ikilemde buluyorsun kendini..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle şu kandırmak, kandırılmak meselesi.. İnan, kimse kimseyi kandıramaz sevgili yazarım, eğer biri bizi kandırdığını düşünüyorsa, o sadece kendini kandırmış olur, bizi değil.. Kendi değerini alçaltmaktan başka bir şey yapmış olmaz.. Mutlu olmaya gelince, eğer mutluluğumuzu koşullara, insanlara bağlarsak, hiçbir zaman tam manasıyla mutlu olamayız.. Mutluluk ve huzur duyguları, kalbimizin içinde ve her zaman bizimle birlikte, açıp bakmamız yeterli.. En çokta, o bahsettiğin ikilemlerde kaldığımız durumlarda, içimizde kara bulutlar dans etmeye başladığı zamanlarda, kalbimizi açıp bakmamız gerek, ihtiyacımız olan bütün güzellikler orada ve o güzellikleri çevremize yaydığımız oranda mutlu oluruz.. Yani özetle, mutlu olmak bizim elimizde :) Ve inanıyorum ki, o kalbin değerini bilecek birileri de mutlaka vardır.. Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 10.01.2010 18:26
Cevap :
Çaba sarfetmeden olmuyo dimi okyanusum, mutluluk durduk yere kimin ayağına gitmişki onu haketmeden.. Bende haketmek için yapıyorum herşeyi,gelicek biliyorum:))  11.01.2010 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 533
Kayıt tarihi
: 18.11.08
 
 

1980 doğumluyum. 2002' de Kocaeli Üni. denizcilik dölümünden mezun oldum ancak şimdi havacılık sektö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster