Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
2292
 

İlluminati nedir? Global egemen güçler midir?

İlluminati nedir? Global egemen güçler midir?
 

Yerküre haritasının düzleştirilmiş resmi


İlluminati; dünyayı yöneten gizli güçler ise? Bu güçlerin yönetim organizasyonu, merkezi ve yaptırım güçleri var mıdır?

Giderek şefaflaşan gizliliğin yok olma sürecinde olduğu dünyada GİZLİ GÜÇLER kavramı ne kadar geçerli olabilir?

Dünyanın geldiği şartlarda artık 'gizli güçler'den çok aynı hedefe amaca yönelik ortak (gizli) staretejilerle hareket eden güçlerin lobilerin olduğunu gözlüyorum. Bu doğrultuda dünya yaşamının siyasetinin uluslararası politikanın yöneylemini belirleyen Finans, Silah, Enerji, Medya ve Teknoloji lobilerinin faaliyetlerini geniş açıyla izlemek ve irdelemek gerektiğini düşünüyorum. 

Hatta; Finans, Silah, Enerji, Medya ve Teknoloji lobileri illümünatinin somutlaşmış egemen grupları mıdır? diye düşünmemek mümkün değil.

Dünya tarihinde gücün temel iki sembolü; silah ve para olmuştur.  Bu iki güç doğal ekonomilere ve ticarete hükmetmeye çalışmıştır. 

18 inci yüzyıldan itibaren değişen dünya düzeninde giderek önem kazanan enerji ile kamuoyunu yönlendirme aracı medya devreye girmiş son olarak (globaleşmenin temel aracı olan) bilişim İNTERNET ile 21 inci yüzyılda dünyanın egemen güçleri ve lobileri; Finans, Silah, Enerji, Medya ve Bilişim olarak organik bağı olan 5 ana gruba ulaşmış gibi.

İLLUMİNATİ dünyayı yöneten gizli güçlerin sembol kavramı ise; Finans, Silah, Enerji, Medya ve Bilişim olarak 5 ana grubta illuminatinin algınabilir ana grupları değil midir?

Sanırım artık dünyayı yöneten gizli güçler (illuminati) den, dünyayı (gizli stratejilerle) yöneten (gözle algınır) egemen güçler dönemine geçilmiştir veya geçilmektedir.

İster gizli güçler deyin isterse egemen güçler sonuçta; finans çoğalmak ister, silah pazar ister, enerji zaptedilmek istenir, bilişim, internet yönetim ağının, medyada toplum mühendisliğinin ana propaganda aracı olsa gerek.

Çokça karmaşık, uzun olan konuyu dağıtmadan burada kesiyorum ve ilave yorumu her okuyana bırakıyorum. Gerektiğinde uygun düşerse ilave detayı belki yazmayı denerim.

Kadri KANPAK

FİKİRCİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sırf kendi hakimiyet,güç ve dünyaya hükmetme arzuları nedeniyle insanları, insanlığı, toplumları, ülkeleri sömürme ve köleleştirmeye odaklı evrensel kötülüğün-yanlışın-istismarın-aldatışın-insafsızlık, hukuksuzluk ve zulmün simgesi durumundadır illuminati. sadece 5-6 kişiden/aileden oluşan asıl yönetim nüvesine karşın bu yapıya bağlı olarak onlara hizmet eden dünya üzerinde son derece yaygın ve kalabalık bir ağa sahiptirler. Bu kadrolardaki insanların çoğu da ne için ve neye hizmet ettiklerinin zerre farkında ve bilincinde değillerdir zira hemen hepsi "subliminal telkinlerle" artık robotlaştırılmış insanlar durdumundadırlar. Son 10 sene öncesine kadar gerçekten tam anlamıyla gizli bir örgüt niteliğindelerken, artık ifşa olmuş durumdadırlar,öyleki kendilerini reddetmemektedirler de.Ancak Hollywood'un, medya sektörünün,dünya müzik piyasasının tamamı ellerinde olmak üzere tüm dünyayı alenen ve bilinçli olarak yönlendirmektelerlerken yine de çoğu faaliyetlerini gizli sürdürmektedirler.

Filiz Alev 
 25.05.2013 8:48
Cevap :
Farklı bakış açınızla, enteresan yorumunuzla sağladığınız katkıya tşk ediyorum...  25.05.2013 19:37
 

Siz "egemen güçler" için bilimsel açıklama getiriyorsunuz ama bunlar pek bilimsel sonuçlar doğurmuyorlar.

Kerim Korkut 
 10.05.2013 20:40
Cevap :
Detayı, inceliği vurgulamışsınız...  11.05.2013 2:31
 

Adına ne dersek diyelim sonuç değişmiyor. Dünyada birtakım gizli güçler var ve her devirde olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Benim bildiğim ise bu gizli güçlerin insanlık yararına işlere imza atmadıkları. Her ne kadar insanlık adına koşar görünseler de altında hep kendi çıkarları yatmakta. Ben yaşayayım da başkaları ne olursa olsun. Belki de bu bir canlının en doğal yanı...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 01.05.2013 11:01
Cevap :
Bloga ilave olacak yorumunuza teşekkür ediyorum. keyifler diliyorum...  01.05.2013 13:26
 

Bütün bunların altında yatan egoizmdir. Ben kazanayım ve ben yöneteyim. Oysa ne gerek var buna; hep birlikte kazanalım ve hep birlikte yönetelim ve yönetilelim anlayışı hakim olsa dünya bundan fersah fersah daha ileride olur.

FİKİRCİ 
 30.04.2013 16:57
Cevap :
İlk yorumunuzla, sayfanıza gittim ve yorumunuzu tamalayan pozitif bir profil algıladım. Yorumunuzda doğru söylüyorsunuz ama insanlık oluştuğundan beridir; 'ben' duygusunun çekiştirmeleri ve çatışmalarıyla didinip durmaktadır. Selamlar...   01.05.2013 2:19
 
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1202
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster