Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1043
 

İngiliz Derin Devleti Ülkeleri Gizliden Gizliye Nasıl Ele Geçirip Yönetiyor – 2

İngiliz Derin Devleti Ülkeleri Gizliden Gizliye Nasıl Ele Geçirip Yönetiyor – 2
 

İngiliz derin devletinin ajanlarının ve yancılarının faaliyetlerine karşı çok dikkatli olmak önemlidir.


İngiliz derin devletini ve felsefesini anlattıkça insanlar olayları daha net görmeye başladılar. Dünyayı yöneten güç ne İsrail, ne Amerika’dır. Dünyayı yöneten güç İngiliz derin devletidir. Yazımın birinci bölümünde İngiliz derin devletinin ülkeleri nasıl gizliden gizliye ele geçirdiğini anlatmaya başlamıştım, yazıma ikinci bölümde devam ediyorum. (Yazımın birinci bölümünü önce okuyunuz.)

6.Tarih boyunca Osmanlı İmparatorluğu da dâhil olmak üzere, yıkılmasını hedefledikleri her devletin içine ajanlar yerleştirmiş ve bu yolla sinsi faaliyetlerini yerine getirmişlerdir. Yıkmayı hedefledikleri ülkelerin içinden de istihbarat sağlayacak kesimlerle işbirliği içinde olmuş ve kapsamlı bir mücadele yürütmüşlerdir.

7.Ajan olarak belirledikleri kişiler, genellikle hep İngiliz hayranı olan, az bir menfaate tamah eden, vasıfsız ve yancı karakterde kişiler olmuştur. Bu kişilerin ajanlık faaliyetleri, İngiliz derin devleti gibi ürkütücü bir gücün planladığı pek çok yıkıma ortam hazırlamıştır.

İngiliz arkeolog/ajan Gertrude Bell, Emir Faysal ile piknikte. Faysal, Bell’in birkaç yıl sonra Osmanlı’dan ayıracağı Irak’ın tahtına geçecektir:

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

 

8.Aynı durum bugün hala yaşanmaktadır. Amerika, süper güç olarak görünse de, geçmişten beri hep İngiliz derin devletinin egemenliği altında olmuştur ve halen bu derin gücün söylediklerini yapmaktadır. Özellikle Ortadoğu ve Afrika’da İngiliz derin devletinin sinsi faaliyetleri devam etmekte ve şu anki korkunç manzara katlanarak büyümektedir. Ortadoğu’yu parçalara ayırıp bu bölgeyi kargaşa içindeki sömürülmeye açık devletçikler haline getirmeye yönelik derin plan, geçmişten beri hep İngiliz derin devletine ait olmuştur.

9.Tüm kaynakları kullanılıp sömürülen ülkelerin halkları, kimi zaman ölümcül kıtlıklar yaşamışlardır.

10. İngiliz derin devleti hâkimiyet planı içinde sömürgeciliği de bir yol olarak kullanmıştır. Üstün ırk iddiası ile ortaya çıkan İngiliz derin devleti, tarihte sömürgecilik kavramını en yaygın olarak uygulayan topluluktur. Özellikle Afrika’nın sömürgeleşmesinde İngiltere’nin payı çok büyük olmuştur. Afrika’da sömürge faaliyetleri, İngiliz tüccarlar tarafından kurulan şirketler vasıtasıyla yürütülmüştür. Bu şirketler gittikleri yerlerde toprakları kendi üzerlerine alarak savaş ve barış yapma yetkisine dahi sahip olacak bir güç edinmiş, bölge ülkeleri tümüyle kendilerine bağlı kılmışlardır. Devlet tarafından yetkilerle donatılıp bireysel devlet görünümü alacak konuma gelmişlerdir.

Yazıma üçüncü bölümde devam edeceğim.

Yazımın ilk bölümünü bu linkten okuyabilirsiniz:

http://blog.milliyet.com.tr/ingiliz-derin-devleti-ulkeleri-gizliden-gizliye-nasil-ele-gecirip-yonetiyor-1/Blog/?BlogNo=566390

Kaynak: http://ustakilkim.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1706
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2189
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster