Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. Evliyim, iki çocuk sahibiyim. Çok yoğun çalışmama rağmen yazmak benim tutkum. Düşüncelerimi çok kolay yazıya dökebiliyorum ve insanlarla düşüncelerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tam anlamıyla araştırmacı bir kişiliğ..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Ne Umuyon Bacından, Bacın Ölüyor Acından..

İnsanlar Allah'a iman etmedikleri için ve sadece bu dünyayı yaşamak istedikleri için dünya üstlerine çöküyor. Kalp Allah'tan uzak olursa Allah'da o insana sıkıntı üzerine sıkıntı veriyor. Halbuki insan samimi bir şekilde iman etse, Allah'ı çok sevse, sürekli şükretse Allah ona çok bereketli bir hayat yaşatır. Ben iman ettikten sonra bir gün bile gelecek korkusu yaşamadım, anı yaşıyorum ama Allah aşkı ile, sevgiyle, coşkuyla. Mutlaka sayfama beklerim. Saygılar.

10 Ağustos 2017 11:12
Bodrum’da deprem, ardından İstanbul’da sel! Bu bir alamet mi?

Görmedin mi ki, Allah bulutları sürmekte, sonra aralarını birleştirmekte, sonra da onları üst üste yığmaktadır; böylece, yağmurun bunların arasından akıp-çıktığını görürsün. Gökten içinde dolu bulunan dağlar (gibi bulutlar) indiriverir, onu dilediğine isabet ettirir de, dilediğinden onu çevirir; şimşeğinin parıltısı neredeyse gözleri kamaştırıp götürüverecektir. (Nur Suresi, 43)

28 Temmuz 2017 14:40
Dindarlar kaza ve kadere inanırlar ama ben bir sakallının trafik kazasında öldüğünü duymadım

Kusura bakmayın ama yazınızda çok fazla hata var. Kuran'a göre yazdıklarınız çok yanlış, hem Kuran'ı bilmediğinizi hem de Allah'ı tanımadığınızı gösteriyor. Kadere iman zaten İslam dininin şartıdır. Allah Kuran'da birçok ayette insanların kaderini belirlediğini söyler. Dindarın da dinsizin de bir kaderi vardır ve kimse bu kaderin dışına çıkamaz. İnsan tedbir alır ama bu da kaderindedir. Allah ilah olduğu için zamandan ve mekandan münezzehtir. Kaderi de belirleyen O'dur. Saygılar

24 Temmuz 2017 17:00
 
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2225
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster