Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
105
 

İnsanı en çok mutlu eden şey bir işi başarmanın onuru

İnsanı en çok mutlu eden şey bir işi başarmanın onuru
 

Bu konuda iki büyük sorun var: İlki, gerçekten yapmak istediği iş olacak. İkincisi ise kendisine böyle bir imkân sağlanacak.

İnsanı şu mutlu eder bu mutlu eder, hepsini bir tarafa bırakın. Bir işi başarmanın onurunu yaşatabiliyor musunuz, bitti!

Başardığı, yapmak istediği ve aynı zamanda ne kadar zor ve büyük bir işse mutluluğu da o kadar artar.

Bu tespitleri yapmak matah bir şey değil ki. Bakın insanı hayatta en çok mutlu eden şeyi bulduk. O halde ne duruyoruz, hayatı bunun üzerine kuralım.

Kişi sevdiği işi yapsın. Zoru başarması için kendisine imkân tanıyalım. Başarılı olursa kendisiyle gurur duymasını sağlayalım.

Kimse ne olduğunu, neyi başaracağını bilmiyor. Çünkü kendini göstermesi için şans verilmemiş. Kendini ispat edecek, insanların onu nasıl gördüğü önemli.

İnsanlar nasıl mutlu olurum diye uğraşıyorlar. Aşk, yeme içme, eğlence tamam da bunlar geçici, o anlık. Devamlı mutlu olacak (kişi kendisiyle gurur duyduğu zaman, yaptıklarına/eserlerine bakarak sürekli mutlu olur)bir şey lazım. Ha işte bu “bir işi başarmanın onuru”

Sevdiği işi yapmış, düşündüklerini gerçekleştirmiş kişiler mutludurlar. Eğer içimizde bir mutsuzluk varsa, uhde kalmışsa bu nedenledir, “Keşke şunu da yapsaydım, bunu yapmayı çok isterdim ama olmadı!)

Para zenginlik aşk bile bu kadar mutlu etmez. Gereksiz olduğunu, işe yaramadığını hissetmek çok kötü.

Şahin ÖZŞAHİN, Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim mutluluğum, mavi yalnızlık.

Şahin ÖZŞAHİN 
 20.04.2017 20:34
Cevap :
Haklısın ya deniz insana yalnızlık duygusu veriyor. Bırak gel o yalnız kalsın.  24.04.2017 18:05
 

Merhaba, Sevdiği işi yapmak ve başarı sağlamak insana öz güven aşılar ki bu da bizleri yönetenlerin asla istemeyeceği bir şeydir. Üniversite giriş sınavlarının asıl sebebi de budur. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 20.04.2017 15:06
Cevap :
"Sevdiği işi yapmak ve başarı sağlamak insana öz güven aşılar ki bu da bizleri yönetenlerin asla istemeyeceği bir şeydir. Üniversite giriş sınavlarının asıl sebebi de budur." Düzeni sorgulamışsınız.  21.04.2017 15:42
 

Neden bizim zamanımızda insanlar, mutlu idi? OKUMAK istemiyorsa, 12 yaşından sonra, sevdiği bir işi yürütebilecek, bir ustanın yanına gönderilirdi.ANNE VE BABALARIMIZ MUTLU İDİ. Öyle, evde, kocasını, YA DA KARISINI, çocuğunu bırakıp, şimdilerde olduğu gibi, kız arkadaşlarıyla, YA DA ERKEK ARKADAŞLARIYLA gecelerini, dışarıda geçirmezdi. ( ARADA bir olur)HELE BURADA, MEMUR SINIFI HEP ÖYLE, BİR BAŞIBOŞLUK GİDİYOR. BU konuda, yazacak çok şey var ama, can sıkmayayım sayın yazarım. Zaten, yeteri kadar canlar sıkı...ADADAN SELAMLAR.

Göksel47 
 20.04.2017 8:59
Cevap :
Okurken eski günler aklıma geldi,bizim devirlerimiz gerçekten böyleydi...  24.04.2017 18:00
 

Bazen amaçlanan ümit edilen süreç, yapmaktan, gerçekleşmekten daha çok mutlu kılar insanı, öyle değil mi?

Nizamettin BİBER 
 20.04.2017 8:45
Cevap :
"Bazen amaçlanan ümit edilen süreç, yapmaktan, gerçekleşmekten daha çok mutlu kılar insanı" Evet, bir de işin bu yönü var ve söylediğiniz doğru.  24.04.2017 17:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5010
Toplam yorum
: 13175
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster